IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Słuchawki Bluetooth - problem z połączeniem z PC., Panasonic HF400
bargman
dodano 9-07-2018, 19:00
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 79
Nr użytkownika: 67 776

Witajcie,

Zakupiłem sobie słuchawki bezprzewodowe Panasonic HF400. Z telefonem działają prawidłowo - Samsung J3 2017, Bluetooth v4.2, parują się momentalnie, połączenie jest stabilne, brak zakłóceń i zniekształceń. Problem pojawia się przy próbie połączenia z komputerem, w lapku mam kartę Intel Dual Band Wireless-AC 3165, Bluetooth v4.2, Windows 10, internet połączony przez wi-fi prawdopodobnie 2.4 GHz.
I tutaj: najpierw komputer nie mógł wykryć słuchawek, po ich resecie udało się je sparować, lecz dźwięk był zniekształcony, przerywany, pojawiły się zakłócenia, a po odejściu na około 3 metry słuchawki przestają odtwarzać jakikolwiek dźwięk.
Co zrobiłem:
- Wyłączyłem wi-fi w laptopie celem sprawdzenia czy internet nie wpływa na połączenie - bez zmian.
- Sprawdziłem połączenie z telefonem w tych samych warunkach w jakich nie chciały działać z lapkiem - z telefonem wszystko działa idealnie.
- Włączyłem wi-fi w telefonie - słuchawki działają prawidłowo
- Restart komputera, słuchawek - bez zmian.
- Sprawdziłem na innym komputerze z kartą Qialcomm atheros AR9485 Wireles Network Adapter - Nie dałem rady sparować urządzeń.

Kiedyś miałem taką popierdółkę, głośniczek BT za 10 złociszy i łączył się i działał z obiema kartami (laptokami) bez zarzutu. Niestety nie mam możliwości zmiany pracy routera na 5GHz - nie mam do niego dostępu.

Jakieś pomysły co jest nie tego? Ja czegoś nie ogarnąłem?
Go to the top of the page

+Quote Post
bargman
dodano 11-07-2018, 18:18
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 79
Nr użytkownika: 67 776

Po kontakcie z supportem Panasonica otrzymałem następującą odpowiedź:

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że w załączniku przesyłamy szczegółowe informacje na temat specyfikacji technologii Bluetooth zastosowanej w słuchawkach RP-HF400. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że w przypadku problemów z połączeniem słuchawek z innymi urządzeniami sugerujemy przywrócenie ustawień fabrycznych (załącznik nr.2). Pragniemy również zauważyć, że firma Panasonic nie jest w stanie zagwarantować kompatybilności ze wszystkimi urządzeniami dostępnymi na rynku.

Prosimy o wyrozumiałość.

W załącznikach były screeny z instrukcji do mojego modelu słuchawek.

Poszukałem nieco więcej w sieci i okazuje się, że problem tego typu jest dość powszechny, tj. z telefonami słuchawki działają wzorowo, ale z PC już pojawiają się problemy, a to po aktualizacji Windowsa, a to jedne działają na W7 a na W10 nie i odwrotnie. Loteria.

Ponadto zaktualizowałem steroniki do tej karty ze strony intela, ale wcale to nie pomogło, słuchawki nie są wykrywane przez lapka. Być może adapter BT by pomógł, możliwe, że jak znajdę jakiś tani to kiedyś w przyszłości sprawdzę, póki co szukam rozwiązania z tym co jest.

+Quote Post
Rekawek
dodano 21-07-2019, 10:42
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 75 939

Cześć. Czy udało ci się rozwiązać ten problem?

Sory za odkopanie tematu ale mam ten sam problem

+Quote Post
Rekawek
dodano 28-07-2019, 10:22
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 75 939

Jakby ktoś szukał rozwiązania to u mnie pomogło wyłączenie w opcjach karty sieciowej WiFi oraz wyłączenie "Połączenia sieciowego Bluetooth".
Po za tym ogólnie zaktualizowałem sterowniki audio oraz bluetooth ze strony producenta (laptop Asus, win 8.1)

+Quote Post
Sparc
dodano 28-07-2019, 11:43
Nr wypowiedzi: #5

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 613
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Wifi często zakłóca działanie Bluetooth i odwrotnie.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Luqart
dodano 9-08-2019, 18:40
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 26 546
Nr użytkownika: 52 998

Jak ktoś ma lepsze słuchawki polecam wyłączyć softwareową kontrolę głośności w słuchawkach BT pod Windows.
Domyślnie jest to włączone dla wygody (jedno miejsce do regulacji głośności), ale przy lepszych słuchawkach kompresja przy tej softwareowej kontroli głośności (synchronizacja) zabija dynamikę.
Widocznie poprawia dynamikę dźwięku. W połączeniu z LDACem słuchawki grają prawie jak na kablu.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 11-12-2019 - 18:40