IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

38 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Auto do 10-15 tysięcy, silnik maks 1.4 do 10 lat
Master_one
dodano 12-12-2017, 10:02
Nr wypowiedzi: #41

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 8 858
Nr użytkownika: 46 945
Laptop: XPS M1530, X220

Czaros brałem tą opcje pod uwagę ale później stwierdziłem że przy nowym AC to must have i przy okazji trzeba sie zastanawiać czy Ci ktoś auta nie poobija nie zdemoluje i w ogóle. Poza tym te nowe auta i ich zasady gwarancji :/
Przykład mam na swoim suzuki auto ma już 11 lat producent daje gwarancje na perforacje 12 lat i co? Ruda ją żre a producent ma wyrąbane czyli gwarancja do bramy dalej się nie znamy :/
Go to the top of the page

+Quote Post
majster msi
dodano 20-12-2017, 19:13
Nr wypowiedzi: #42

Wypowiedzi: 1 629
Nr użytkownika: 37 347
Laptop: GT80

QUOTE(Master_one @ 6-12-2017, 20:48) *
Panowie jest coś porównywalnego do hondy jazz III jakaś konkurencja najlepiej na łańcuchu rozrząd itd mały silnik i status auta uniwersalnego nie typowo miejskiego?

Żona jeździ jazzem z 2002 roku i jak to kobieta ... wjeżdża gdzie się da i po czym się da. Auto nie do zabicia - zawieszenie niezniszczalne i proste. W żadnej hondzie jeszcze nie zmieniałem nic w zawieszeniu oprócz łaczników stabilizatora tył (accord).W jazzie Silnik 1.4 83 konie nie do zabicia (łańcuch) zapewne ten w następnym jazie gorszy nie będzie. Porównując fiata z hondą coś chyba poszło nie tak... Fiat to największe padło jakie jest dostępne na rynku... Chcesz mieć spokój czy problemy ?
Założę się że następca dwójki jest jeszcze lepszy.
P.S.: Kupisz od handlarza zapewne bo z pewnej ręki to polować trzeba to kup coś co ciężko zabić , w innym wypadku z budżetu 25k może się zrobić 30k...
Acha jazz nie gnije smile.gif i w dodatku nie jeden już doświadczył mojej pomocy jak coś trzeba przewieźć - sedan się chowa (accord sedan pomimo składanej kanapy nie przewiezie tego co jazz po złożeniu foteli).

--------------------
Xiaomi Mi Notebook Air 13,3
msi ge63vr rider
msi gt75vr

+Quote Post
Master_one
dodano 25-12-2017, 1:02
Nr wypowiedzi: #43

Majster znam jazzy 2 i 3 gen bardzo dobrze. Obecnie mam drobny kłopot ze zbyciem swojej suczy. Zapewne to kwestia tego że suzuki nie produkuje zbyt dobrych jakościowo aut :/ co do gnicia fakt nie gniją ale 2ka lubi rdzewieć na drzwiach i klapie. Trafiła mi się oferta hondy jazz nówki sztuki z tym że rypniętej lekko i teraz dopiero mam rozkmine.

+Quote Post
GTrelaPL
dodano 27-12-2017, 17:46
Nr wypowiedzi: #44

Wypowiedzi: 762
Nr użytkownika: 63 417
Laptop: ROG G551JM

Wybij sobie z głowy Fiaty czy jakiekolwiek francuzy, dobrze radzę smile.gif Poza tym dobrze myślisz, że max $ jakie powinno wydawać się na auto to 30k. Nawet jak ktoś śpi na pieniądzach to w tej cenie można kupić coś dobrego, a strata w przyszłości nie będzie zbyt duża. Warunek jest jeden - wybór odpowiedniej marki.

Auta, które najmniej tracą na wartości to:

- Toyota/ Lexus
- Honda

Niemieckie auta są dobre ( może poza zawieszeniem ), ale niestety jest zwiększone ryzyko kradzieży przez co AC może ostro nadwyrężyć Twoją kieszeń. Poza tym jest ich pełno na rynku w naprawdę zajechanym stanie po wypadkach.

Na Twoim miejscu szukałbym coś z Toyoty w tej cenie, ale niestety design tej marki trafia w gusta starszych osób. Honda jest bardzo dobra, ale jak każdy japończyk ma wadę w postaci miękkiej blachy oraz z czasem podwozie potrafi pokazać trochę rdzy.

Honda Jazz, o której mówisz nie jest już produkowana w Japonii, jak to miało miejsce z generacją z 2005 roku. Niemniej jednak auto jest godne uwagi i na pewno bardzo mało stracisz przy sprzedaży auta.

Szkoda, że nie chcesz 3 drzwiowego, bo mam swoją Hondę Civic Sport w idealnym stanie z wymienionym rozrządem 15k temu wink.gif Też szukam większego auta i wybór padł na Toyotę Siennę.

+Quote Post
Master_one
dodano 27-12-2017, 18:13
Nr wypowiedzi: #45

Toyota to nie moje klimaty. Avensis za wielki auris to jakieś kompletne bezguście a yaris za malutki. Tak więc toyotę odpuszczam. Poza tym jedno jeszcze co mnie razi w aurisie to ciasnota i tandeta we wnętrzu. Mam teraz tego swojego suzuki ignisa i tam właśnie tandetą w środku śmierdzi z daleka. Honda jazz pasuje mi w sumie najbardziej ze wszystkich aut jakie testowałem. Jest wystarczająco miękka na zawieszeniu i na tyle szeroka i niska że można nią śmigać w długie trasy. Kolejna kwestia to miejsce we wnętrzu w przeciwieństwie do civica aurisa i ignisa w jazzie jest tyle miejsca w kabinie źe ja przy swoim nie małym wzroście się gubie i to mi pasuje smile.gif. Jedyne czego jej brakuje to zrywności i sportowego charakteru pracy ale... wszystkiego mieć nie można. Do szaleństwa będzie motor a to ma być do komfortowego niskokosztowego przemieszczania. Oglądam te wszystkie auta i tak sobie myśle że jedna honda najlepiej spełni te wymagania. Co do kraju produkcji to nie do końca prawda 2 generacja jazza była produkowana w Japonii potem w Chinach i z czasem mieszany troche Chin troche Japonii. 3 generacja na początku była produkowana w Chinach a potem w systemie mieszanym Chiny/Japonia/UK. Obecna VI generacja nawet po lifcie będzie produkowana w Japonii. Mimo wszystko te chińskie są równie udane jak Japońskie. Poza tym 3 gen lepsza jest od 2ki pod względem mocy głównie i to czuć w czasie jazdy. Reasumując muszę szukać takiej hondy w 30k jak najmłodszej wrzucić gaz i jeździć długie lata smile.gif Co do miękkich blach to i owszem są miękkie ale za to Jazz III ma bardzo dużo kompozytów i tworzyw sztucznych w składzie podwozia dzięki czemu rdza rzadko się jej ima. Troche lepiej w tym względzie jest w IV.

+Quote Post
GTrelaPL
dodano 27-12-2017, 18:30
Nr wypowiedzi: #46

Wypowiedzi: 762
Nr użytkownika: 63 417
Laptop: ROG G551JM

"Co do kraju produkcji to nie do końca prawda 2 generacja jazza była produkowana w Japonii potem w Chinach i z czasem mieszany troche Chin troche Japonii" - prawda, ale też napisałem przecież prawdę, że była w Japonii - wystarczy VIN sprawdzić i wtedy wiadomo, która jest z JAPAN;)

Toyota też nie moje klimaty, ale jest jeszcze coś takiego jak "żona" hehe wiesz o co kaman wink.gif Auta same w sobie jednak bez zarzutu.

Jazz faktycznie nie ma sportowego charakteru, ale to auto przecież ma do czegoś innego służyć. Ja szczerze mam dosyć prędkości i chcę wygodnie siedzieć w aucie i się relaksować smile.gif

+Quote Post
Master_one
dodano 27-12-2017, 18:48
Nr wypowiedzi: #47

Ależ ja nie napisałem że piszesz nie prawdę a jedynie że to nie do końca prawda bo produkowano je tak jak wspomniałem w Japonii potem w Chinach a potem na zmianę i jeszcze UK dorzucili. Od przyszłego roku znoszą cło na auta z Japonii więc mazdy i hondy będą tańsze smile.gif
Oczywiście masz racje po vinie idzie ustalić która jest chińska a która nie. Chińskie miały vin zaczynający się od LUC z tego co pamiętam.
Hehe żona co to takiego? Jakieś dodatkowe wyposażenie auta? Czy asystent zakupowy? tongue.gif Z tą prędkością może źle się wyraziłem chodziło mi o taką wysoką elastyczność auta żeby powiedzmy byl w miarę ekonomiczny przy np 140-150km/h smile.gif do reszty auta się nie sprawdzają i musze do tego motor dokupić smile.gif w pozostałych aspektach jazz dla mnie jest idealny jako auto wyjazdowe i na codzień dla dwóch osób smile.gif Z tym relaksem obawiam się że w jazzie moźe być kłopot bo podejrzewam ból pleców po 6-7 godzinach jazdy tongue.gif w pozostałym aspekcie spokojnie można się w niej relaksować w przeciwieństwie do mojego ignisa który przyprawia mnie o nieustanne nerwy i koszta dodatkowe :/

+Quote Post
szyno
dodano 31-12-2017, 15:58
Nr wypowiedzi: #48

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 697
Nr użytkownika: 3 089

Master_one zapytam przewrotnie czy widziałeś co się dzieje po zerwaniu łańcucha rozrządu? - ja tak (Vito). Ludzie mają zakodowane, że jak rozrząd na łańcuchu, to się nie zagląda, co nie do końca jest prawdą. Wszystko ma swój czasookres, nie wspominając już o tym, że pasek osprzętu się wymiania czy pompę wody. Obecnie paski same z siebie nie pękają, a na ogół przez zablokowanie rolki lub pompy.

Obecnie nie ma samochodów, które się nie psują. Te czasy się skończyły. Sporo ludzi jeszcze schodzi z olejami na półsyntetyki czy mineralne przy relatywnie małych przebiegach i sprawnych silnikach (bo po co lać syntetyk) czy nie trzyma czasookresu wymiany oleju. A olej i jego regularna wymiana (czasookres) to podstawa dla silnika i osprzętu (np. turbiny) - ma marginesie promowane 30 tyś. dla napędów ON, to na ogół za długo w przypadku osobówek- patrz cześć się wycofała na mniejsze czasookresy. O przejściu na słabszy olej (półsyntetyk, minerał) można zacząć myśleć przy naprawdę wyeksploatowanych silnikach, ale wtedy trzeba mieć świadomość, że to ich końcówka (nie z powodu zmiany oleju, tylko wyeksploatowania). Ma marginesie przy 250 tyś. nadal używałem pełnego syntetyku wymienianego co 15 - 18 tyś. km. Dla przypomnienia, nowe silniki PB również mają np. turbiny.
Inną kwestią są przebiegi, jakie się robi rocznie. Ten co jeździ mało może nie zauwazyć, że dobry serwis jest istotny. Samochód też inaczej dostaje jak jeździ 50 tyś. km/ rok a nie 10 tyś. km, miasto / trasa itd..

reven1010 99% handlowców, jeździ z napędem ON a nie PB. Generalnie szukanie samochodu z napędem PB pośród samochodów poflotowych to ciężki temat.

Przy samochodach używanych, jak się miało pecha i źle trafiło, to należy uciekać od takiego egzemplarza, a nie zamieniać go w "skarbonkę".
Natomiast co do ceny, wątek zaczynał się od 10 - 15 tyś., doszedł do 30 tyś., a padały sugestie i o 50 tyś.. Generalnie, na ogół będzie tak, że w poszukiwanym przedziale nic nie ma, a w trochę wyższym teoretycznie tak - w ten sposób można dojść do salonu unsure.gif .

--------------------
Pozdrawiam,
Szymon K

+Quote Post
Master_one
dodano 31-12-2017, 17:26
Nr wypowiedzi: #49

Szyno wiem co sie dzieje po zerwaniu łańcucha ale nigdy się to nie dzieje bez wcześniejszych objawów. Poza tym stan łańcucha należy kontrolować a za glupote i zaniedbania płacić.

+Quote Post
Master_one
dodano 2-01-2018, 23:50
Nr wypowiedzi: #50

Póki co mam kłopot pozbyć się obecnego auta ;/

+Quote Post
rs8
dodano 3-01-2018, 8:37
Nr wypowiedzi: #51

Wypowiedzi: 755
Nr użytkownika: 53 050

Co masz do sprzedania i ile byś chciał.

+Quote Post
Master_one
dodano 3-01-2018, 19:07
Nr wypowiedzi: #52

Hehe suzuki ignisa taki egzotyk. I kurde jak za niego tych 14 tysi nie wezme to musze z nim żyć dalej przez jakiś czas :/

+Quote Post
Luqart
dodano 3-01-2018, 19:10
Nr wypowiedzi: #53

Wypowiedzi: 25 524
Nr użytkownika: 52 998

QUOTE(Master_one @ 3-01-2018, 19:07) *
Hehe suzuki ignisa taki egzotyk. I kurde jak za niego tych 14 tysi nie wezme to musze z nim żyć dalej przez jakiś czas :/

Ale ten najnowszy Ignis brzydki biggrin.gif

+Quote Post
tomash23
dodano 3-01-2018, 19:57
Nr wypowiedzi: #54

Wypowiedzi: 1 489
Nr użytkownika: 14 719
Laptop: stacjonarka

A jaki rocznik tego Ignisa?

+Quote Post
Master_one
dodano 3-01-2018, 20:36
Nr wypowiedzi: #55

Luqart najnowszy ignis to jakaś pomyłka inżynierów jest hehe. Mój ignac już najnowszy nie jest bo 2006 rocznik to nie pierwsza świeżość ale służył dzielnie mimo swoich bolączek. Nie mniej nie planuje trzymania dwóch aut a oddanie auta za grosze mnie nie interesuje bo za dobry jest na to smile.gif
Btw jak zobaczyłem najnowszego ignisa z bliska to zastanawiałem sie czy to aby nie mucha jakaś hehe.
Najlepiej byłoby się przesiąść na elektryczną teslę ale cenę w okolicach 100 000 za takie auto minus 30% zobaczymy tak samo jak milion aut elektrycznych w ciągu 8 lat smile.gif

+Quote Post
Luqart
dodano 3-01-2018, 20:44
Nr wypowiedzi: #56

Wypowiedzi: 25 524
Nr użytkownika: 52 998

100 tysięcy to chyba za gruza lub mocno powypadkową Teslę.

Ja też planuję Teslę, ale to zanim zajeżdżę Lexusa co raczej nie wydarzy się prędko, o ile w ogóle padnie.

+Quote Post
rs8
dodano 3-01-2018, 21:48
Nr wypowiedzi: #57

Wypowiedzi: 755
Nr użytkownika: 53 050

Każdy się Teslą zachwyca ale na zachwycie się kończy po pierwszym miesiącu użytkowania. Te auto jest pełne niedoróbek, info z pierwszej ręki właściciela.

+Quote Post
Master_one
dodano 3-01-2018, 22:07
Nr wypowiedzi: #58

Rs8 a czego się spodziewać po takim wynalazku?
Luq 100 tysięcy za tesle jest tak samo realne jak plan Nikosia Morawieckiego smile.gif

+Quote Post
Master_one
dodano 19-01-2018, 13:34
Nr wypowiedzi: #59

Panowie zastanawiam się jeszcze w kwestii tego auta czy warto brać pod uwage opla merive 2 1400cm 140 koni.

+Quote Post
tomash23
dodano 19-01-2018, 14:54
Nr wypowiedzi: #60

Wypowiedzi: 1 489
Nr użytkownika: 14 719
Laptop: stacjonarka

Jak przez przypadek nie urwiesz tylnych drzwi to czemu nie:)
A poważnie to fajny samochodzik. Te silniki występowały już z fabrycznym gazem. Bo na samej benzynie parą sporo.

+Quote Post

38 Strony: V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-12-2018 - 1:11