IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Dell xps 9570 4K - sprawdzenie + gwarancja
dodano 24-01-2019, 13:58
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 33
Nr użytkownika: 2 734

Cześć wszystkim forumowiczom.

W mojej okolicy trafił się Dell xps 9570 w dobrej konfiguracji i cenie + niewiele używany, komputer ma matrycę 4K - niestety nie mam z nimi żadnego doświadczenia, stąd moje pytanie - w jaki sposób można sprawdzić na miejscu zarówno matrycę jak i komputer, żeby dowiedzieć się o nim jak najwięcej? Głównie chodzi mi o matrycę, wystarczy wrzucić białe tło i sprawdzić czy nie ma przebarwień, czy polecacie coś bardziej profesjonalnego?

I drugie pytanie - jeżeli komputer jest na gwarancji producenta to jak jest z jej przedłużeniem o 2 lub 3 lata? Można to zrobić tylko podczas pierwszego zakupu, czy później też jest taka opcja?

Na oględziny jadę ok 17, zatem będę wdzięczny za wszelką pomoc do tego czasu smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Luqart
dodano 24-01-2019, 14:19
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 26 297
Nr użytkownika: 52 998

Puszczaj plansze, https://www.eizo.be/monitor-test/

Puść pierwszą i drugą planszę (na drugiej zmieniaj kolory, jest 5).
Operuj jasnością dynamicznie (czyli zmieniaj i patrz czy jest okej).
Jak nie zobaczysz nic nie złego to jest okej.

Zwróć uwagę na czarną planszę, ale bez przesady. Mały backlight i tak będzie, szczególnie na max jasności.
Jak jest lekki wyciek na bokach to jest okej. Jak jest wyciek sięgający środka to bubel i nie polecam brać.

Co do sprawdzenia komputera to jak koleś nie robił modów to i tak będzie 90 stopni na CPU i GPU.
Tutaj nie ma bata. Ten komputer bez modyfikacji tak ma.

Ale możesz puścić testy diagnostyczne Della (w biosie jest opcja, F2 i tam diagnostic coś tam dalej - jestem na komórce nie mam jak sprawdzić dokładnej nazwy).
Jak wyjdą pozytywnie to jest okej.

+Quote Post
dodano 24-01-2019, 14:24
Nr wypowiedzi: #3

Wielkie dzięki za pomoc.

A ty jaką masz matrycę 4K czy FHD? Jak sprawuje się ten model w codziennym użyciu, jesteś zadowolony?

+Quote Post
Luqart
dodano 24-01-2019, 14:37
Nr wypowiedzi: #4

Mam FHD.
Ogólnie jestem zaskoczony ekranem, bo to pierwszy ekran FHD o którym wiem który mam który ma prawdziwe 8 bitów na kolor (widziałem tylko FHD 6 bitów).
Kolory są świetne i kalibracja fabryczna jest bardzo dobra.
Czerń też fenomenalna. Chyba nie widziałem lepszej czerni w laptopie (kontrast ponad 1500:1).
Głośniki średnie, ale ogólnie jak na laptop są niezłe.
Trafiła mi się matryca z lekkim bleedingiem na dole ekranu.
Klawiatura, gładzik bardzo dobre.

Jestem. zadowolony.
Ale bez modów chłodny nie jest.

Da się pograć i to całkiem nieźle (1050 Ti to dobra wydajność, praktycznie wszystko chodzi w FHD@30fps na max detalach oprócz jakichś technologii z tyłka typu futro z W3).

+Quote Post
dodano 24-01-2019, 15:12
Nr wypowiedzi: #5

Jestem. zadowolony.
Ale bez modów chłodny nie jest.

Da się pograć i to całkiem nieźle (1050 Ti to dobra wydajność, praktycznie wszystko chodzi w FHD@30fps na max detalach oprócz jakichś technologii z tyłka typu futro z W3).

Dlatego właśnie się nim zainteresowałem - łączy dobrą wydajność z niewielkimi gabarytami, minusem jest cena i temperatury, ale jak go kupię to na pewno odezwę się w sprawie modów.
Na forum pełno informacji o tym jaki jest niedopracowany, ale zdecydowałem, że dam mu szansę.

Wiesz może jak jest z tym przedłużeniem gwarancji?

+Quote Post
dodano 24-01-2019, 18:54
Nr wypowiedzi: #6

Niestety misja w toku, podczas przywracania systemu komp się zapętlił i wygląda na konieczność zastosowania USB z windowsem. Co daje do myślenia - zakup był dokonany w firmie z żabą w nazwie, na forum gdzieś czytałem, że oni chyba sprzedają outlety.
Czy po servicetagu można to ustalić?

+Quote Post
Luqart
dodano 24-01-2019, 22:53
Nr wypowiedzi: #7

Chyba nie da się ustalić po SN czy laptop to outlet. Może na infolinii, o ile podadzą ci takie informacje.
Refuby mają naklejkę na spodzie, że to refub.
Outlety jako tako można odróżnić po klawiaturze UK, ale jak to outlet z USA to wtedy chyba nie do odróżnienia.

+Quote Post
EB4U
dodano 25-01-2019, 13:13
Nr wypowiedzi: #8

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 964
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

QUOTE(Avatar_of_Woe @ 24-01-2019, 16:54) *
Niestety misja w toku, podczas przywracania systemu komp się zapętlił i wygląda na konieczność zastosowania USB z windowsem. Co daje do myślenia - zakup był dokonany w firmie z żabą w nazwie, na forum gdzieś czytałem, że oni chyba sprzedają outlety.
Czy po servicetagu można to ustalić?

Że niby błąd przy przywracaniu systemu wskazuje na outletowe pochodzenie komputera ? Ciekawa teoria tongue.gif
Przywracasz do ustawień fabrycznych z partycji recovery, czy po prostu do punktu przywracania pod Windowsem ?

+Quote Post
dodano 26-01-2019, 10:27
Nr wypowiedzi: #9

QUOTE(EB4U @ 25-01-2019, 13:13) *
Że niby błąd przy przywracaniu systemu wskazuje na outletowe pochodzenie komputera ? Ciekawa teoria tongue.gif

Hmm, tam jest coś takiego napisane? To dopiero ciekawe.

Informacja ze sklepu frog.pl - ich komputery to outlety, co zresztą widać po cenach na stronie, ale gdzieś na forum był wątek w którym ktoś się nad tym zastanawiał, zatem wpisuję dla porządku, może komuś się przyda.

Co do tematu rozszerzenia gwarancji - we frogu twierdzą, że gwarancję można przedłużyć za każdym razem, o ile trwa gwarancja podstawowa. Mają na stanie mocniejszą konfigurację od tej, którą oglądałem, chyba w przyszłym tygodniu zamówię u nich sprzęt.

Jakie macie doświadczenia w codziennym użytkowaniu matryc 4K?
Jak oceniacie skalowanie? Spotykam skrajne opinie, wychodzi na to, że jednocześnie jest i super i do dupy.

+Quote Post
bjorm
dodano 26-01-2019, 11:37
Nr wypowiedzi: #10

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 393
Nr użytkownika: 24 789

Mialem 4K na 15, 17, 25, 28, 40 i 43 calach. Zawsze dziala mi znakomicie, skalowanie takze.
Ale skalowanie nie dziala tez zawsze dobrze, zalezy od programu, niektore zle sie skaluja. Ja bynajmniej takiego nie spotkalem. Ale na pewno takie są.
Pamietaj tez ze ten sam laptop z matryca 4K vs FHD dziala jakies 20-30% krocej na baterii.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 15-10-2019 - 19:16