IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Huawei Matebook X Pro
mxw
dodano 27-02-2018, 19:43
Nr wypowiedzi: #1

noise ninja

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 090
Z: Poznań
Nr użytkownika: 41 934
Laptop: HP Pavilion dv6-6150ew

Huawei właśnie (MWC 2018, Barcelona) zaprezentował swój kolejny ultrabook - Matebook X Pro:

https://consumer.huawei.com/en/tablets/matebook-x-pro/

https://www.theguardian.com/technology/2018...ple-macbook-pro
https://www.theverge.com/2018/2/25/17049094...e-date-mwc-2018
https://www.spidersweb.pl/2018/02/huawei-ma...o-premiera.html

Tym razem podrobiono MacBook'a Pro 13" - z całkiem niezłym skutkiem. rolleyes.gif

Rok temu Huawei podrobił MacBooka 12" - jako Matebook X - i jest to naprawdę solidny kawałek sprzętu działający pod Windows. happy.gif

--------------------
pozdrawiam,
mxw.

+Quote Post
daniello110
dodano 27-02-2018, 20:14
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 25
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 73 075
Laptop: ASUS Zenbook UX410UAR

Świetnie się prezentuje, jednak nie rozumiem umieszczania ekranów dotykowych w laptopach, które nie mają zawiasów 360stopni. Ciekawą sprawą jest też kamera umieszczona w przycisku, jednak jej zakres widzenia jest podobny do Dellowskich XPSów - https://youtu.be/jYOSu1I2Ghc?t=94. Mimo wszystko dobrze jest zobaczyć Windowsową konkurencję Macbooków, chociaż kto jeszcze jakiś czas temu by się spodziewał, że przyjdzie ona od Huawei'a wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
mxw
dodano 1-03-2018, 17:29
Nr wypowiedzi: #3

noise ninja

Wypowiedzi: 1 090
Z: Poznań
Nr użytkownika: 41 934
Laptop: HP Pavilion dv6-6150ew

Hehe, no tak, dlatego z pewną ostrożnością, ale jednak postanowiłem zaryzykować i kupiłem Matebook X (nie pro, czyli odpowiednik MacBook 12") i muszę powiedzieć, że jest to bardzo przyjemny sprzęt, pracuje się na tym dość wygodnie (ma ekran tak naprawdę 13"), i nie tylko Windows jest tu zaletą. wink.gif

Mam nadzieję, że w przypadku wersji Pro też będzie całkiem okay, i zgadzam się, że kamera jest umieszczona pomysłowo, ale niezbyt szczęśliwie (jak w XPS), ale przynajmniej można ją schować i zapomnieć (ilu z nas w ogóle korzysta z kamery, a ilu ją zakleja?), i co do ekranu dotykowego też się zgadzam. Przydałby się - jak wszędzie - wybór: błyszczący z dotykiem lub matowy bez dotyku - i byłoby idealnie.

Jeszcze modem LTE, Windows Pro, dobre sterowanie wentylatorem i throtlingiem - i Huawei ma mac-killera, nie tylko mac- zresztą. rolleyes.gif

--------------------
pozdrawiam,
mxw.

+Quote Post
EB4U
dodano 2-03-2018, 8:55
Nr wypowiedzi: #4

aka Pan Okoliczny

Wypowiedzi: 6 845
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

QUOTE(mxw @ 1-03-2018, 15:29) *
Huawei ma mac-killera, nie tylko mac- zresztą

laugh.gif

+Quote Post
twar
dodano 2-03-2018, 21:10
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 33
Z: KOL
Nr użytkownika: 67 754
Laptop: asus a53e

Przyznaję że gdyby nie cena to szczerze bym się zastanawiał a tak to tylko mogę pogratulować chińczykom rozwoju bo widać ze nie stoją w miejscu, wzornictwo oczywiście kopiują ale technicznie to pod pewnymi względami już wyznaczają trendy smile.gif

+Quote Post
kazag
dodano 9-03-2019, 10:14
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 27
Nr użytkownika: 35 149

Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku.
Właśnie kupiłem matebooka x pro z i7. Głownie ze względu na wagę i stosunkowo duży ekran (proporcje robią swoje), plus jednak dość wydajne podzespoły do moich zastosowań. Cena 6750 (w Avans). Zastanawia mnie jednak touchpad, który nieco hałasuje podczas używania. W internecie można znaleźć porady jak to wyeliminować, jednak myślę nad tym, czy nie udać się z tym do serwisu. Czy są tu inni użytkownicy tego laptopa? Jak wasze wrażenia z touchpada? Przyzwyczajony jestem do touchpada z della e7470 (mniejszy ale ma fizyczne przyciski i nie stuka podczas używania).
Poza tym na szybko - aktualizacje windowsa zajęły wczoraj cały wieczór i laptop się mocno nagrzał. Klawiatura jest bardzo wygodna porównując nawet z dellowską oraz stacjonarną mechaniczną. Duże klawisze robią swoje. Wyświetlacz moim zdaniem dużo lepszy od tego z della. Jakość wykonania obudowy na dobrym poziomie, nic sie nie ugina, nie obawiam się, że urwę matrycę podczas otwierania (takie miałem wrażenie obcując z zenbookami sprzed 2 lat). Jest faktycznie bardzo lekki ale przy tym sztywny. Podczas normalnego użytkowania jest ciepławy, ale chyba nie bardziej niż dell. Wczoraj podczas aktualizacji windows orał procesor i wtedy w całym pokoju było słychać wentylator. Teraz jest bezgłośny.
Gdyby nie ten touchpad, uznałbym to za bardzo dobry zakup póki co. Zobaczymy jak będzie podczas pracy, ale poprzedni laptop miał słabszy procesor i dawał radę.

+Quote Post
kazag
dodano 9-06-2019, 12:46
Nr wypowiedzi: #7

Aktualizacja po 2 msc użytkowania.

Niestety, laptop nie nadaje się do pracy poza przeglądarką www i dokumentami. Przez ostatnie dwa miesiące używałem go jako programista front-end po 8h dziennie, co oznacza, że typowo miałem otwarte kilka kart w Chrome (5-20), przy czym kilka na stałe, takich jak Slack, Gmail oraz jedną-dwie nad którymi aktualnie pracowałem. W tych kartach odpalone były DevToolsy. Poza tym Webstorm/VS Code, przynajmniej jeden proces budujący aplikację w tle (ale nic super ciężkiego, projekt o małej skali). Okazjonalnie jakieś mniejsze aplikacje w tle, typu Deezer, diff tool etc. Nic ciężkiego.

Laptop podpięty do monitora Della 27 cali 2.5k.

Non stop odpalonego mam Core Temp. Temperatura CPU waha się miedzy 45 a 73 stopnie, przy czym 40-45 jest osiągane głównie po odpięciu od zasilania i monitora (np. podczas spotkań), natomiast w czasie pracy na zasilaczu i pod monitorem raczej pow. 55-60 stopni. Powyżej 70 głównie skacze podczas debugowania w DevTools, które są z natury zasobożerne. Więc temperatury nie wydają się szczególnie wysokie, ale mimo tego laptop ciągle praktycznie jest słyszalny. Wentylator daje o sobie znać, pewnie dlatego, że wylot z tyłu obudowy jest bardzo wąski. Poza tym, najgorsze, klawiatura, zwłaszcza górne rzędy, nagrzewają się niemiłosiernie. Musiałem więc przesiąść się na zewn. klawiaturę. Klawisze w rzędzie Q, W, E potrafią nieźle rozgrzać opuszki, co jest bardzo niekomfortowe. Poniżej jest nieco lepiej, ale po 2-3h pisania na takim ciepłym laptopie zaczynają boleć nadgarstki i właściwie każda część dłoni mająca bezpośredni kontakt z klawiaturą. W związku z tym dość dobra klawiatura niestety ustąpiła zewnętrznej a bardzo dobry IMO wyświetlacz jest wyłaczony, bo korzystam już tylko z Della z uwagi na ustawienie (wcześniej miałem laptopa pod monitorem i na laptopie pisałem, teraz mam lapka obok bo przed sobą muszę mieć klawiaturę i wtedy dwa wyświetlacze o tak różnych proporcjach nie mają sensu).

Podsumowując - nie kupiłbym go drugi raz. Poprzedni Dell e7470 był lepszym wyborem do pracy, nawet takiej teoretycznie "niewymagającej" jak programowanie.

Wiem, że można pobawić się z ustawieniami napięcia itp i użytkownicy Redita uzyskują czasami zadowalające ich efekty, ale nie uważam, żeby to było jakiekolwiek usprawiedliwienie dla sprzętu za ponad 6k. Nie wiem jak jest na Macach, czy również się tak nagrzewają.

Matebook nie jest wart swojej ceny.

+Quote Post
Sparc
dodano 10-06-2019, 10:20
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 23 835
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

MacBook Pro 13 jest chłodniejsze o jakieś 10 stopni Celsjusza.

Asus ZenBook 13 i 14 podobnie z 10 stopni mniej od Huawei.

Dell XPS 13 z 5 mniej.

Za to Lenovo X1 Carbon grzeje się tak jak Huawei.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
HeroOfJustice
dodano 10-06-2019, 16:42
Nr wypowiedzi: #9

Wypowiedzi: 64
Nr użytkownika: 60 206

Sparc - proszę nie wprowadzaj ludzi w bląd.

Macbook 13 na i5 grzeje klawiature do 48 C(w porównaniu do 50 na Matebooku) i jest znacznie bardziej gorąco i głośniejszy niż wszystkie wymienione maszyny, może z wyjątkiem X1 Carbon(według testów notebookcheck). Jeśli chcesz z tym polemizować to przedstaw _konkretne_ liczby z testów potwierdzających to co napisałeś - samo stwierdzenie,że na MacOS MBP jest chłodniejszy to jedynie twoje życzenie, a nie obiektywny fakt poparty testami - no chyba,że masz jakiekolwiek wyniki testu?

+Quote Post
Sparc
dodano 10-06-2019, 18:49
Nr wypowiedzi: #10

48 to osiąga na Windowsie w trakcie grania.
Normalnie na Mac OS osiąga masymalnie 43 stopnie.

Źródło
https://www.notebookcheck.com/Test-Apple-Ma...p.316002.0.html

BTW
https://www.notebookcheck.pl/Huawei-zawiesz...w.423693.0.html

--------------------

+Quote Post
HeroOfJustice
dodano 10-06-2019, 19:36
Nr wypowiedzi: #11

Wypowiedzi: 64
Nr użytkownika: 60 206

Zenbooki czy XPS 13 grzeją się do temperatury max 45 stopni w przeciwieństwie do 48 w przypadku MBP 13. Możesz zaklinać rzeczywistość jak się da, ale prostych faktów nie oszukasz.

+Quote Post
Sparc
dodano 11-06-2019, 11:11
Nr wypowiedzi: #12

Sorry ale ZenBook 13 i XPS 13 to nie jest Huawei Matebook X Pro ani Lenovo ThinkPad X1 Carbon.

Więc to ty kolejny raz wprowadzasz w błąd i zaklinasz rzeczywistość.

Dell grzeje się do 47,4
https://www.notebookcheck.com/Test-Dell-XPS...p.301012.0.html

Lenovo 52,6
https://www.notebookcheck.com/Test-Lenovo-T...p.284610.0.html

To jest dużo więcej niż 43 stopnie MacBooka Pro 13 w fabrycznej konfiguracji z macOS.
I to że na niewspieranym Windowsie podczas grania osiąga 48 stopni nie zmienia tego faktu.

--------------------

+Quote Post
kazag
dodano 11-06-2019, 22:28
Nr wypowiedzi: #13

Nie mierzyłem do ilu grzeje się powierzchnia matebooka, wystarczy mi fakt, że nie da się pisać na klawiaturze po paru godzinach (po 2-3) bo nie jest to zwyczajnie komfortowe.

Co do XPSa, to dwie osoby w biurze mają XPSa (13stkę i 15stkę) i o ile 15stkę można schłodzić jakąś podstawką i nie wyje, to 13stkę słychać cały dzień w całym pokoju... Ale da się na niej podobno pisać smile.gif

+Quote Post
ivan-niezbyt-gro...
dodano 13-06-2019, 20:26
Nr wypowiedzi: #14

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 244
Z: NS, KR
Nr użytkownika: 40 175
Laptop: e6430, Vostro 7570

Ultrabooki osiągnęły już poziom absurdu (łącznie z Macbookami) więc nie ma co roztrząsać, tylko wybierać urządzenia grubsze.
Nawet Dave Lee (znany z youtuba tester laptopów) twierdzi, że obecne Macbooki są zbyt cienkie (w sensie grubości piszę wink.gif ).

+Quote Post
kazag
dodano 23-06-2019, 18:08
Nr wypowiedzi: #15

Do listy wad można dopisać skrzypiącą klawiaturę. Od kilku dni słyszę, że bodajże spacja, wydaje skrzypiący dźwięk podczas naciskania z prawej strony.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-08-2019 - 19:50