IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Dell XPS 15 9570, Opinie sugestie
Ompek
dodano 17-12-2018, 19:53
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 1 692
Nr użytkownika: 50 254

Hej,
potrzebuje ultrabooka, najbardziej pasuję mi xps. Macbook odpada z góry. Konfig taki
Processor: 8th Generation Intel® Core™ i7-8750H Processor (9M Cache, up to 4.1 GHz, 6 cores)
RAM: 8GB
Display: 15.6" FHD (1920 x 1080) InfinityEdge Anti-Glare Non-touch IPS 100% sRGB 400-Nits display
Storage: 256GB M.2 2280 PCIe Solid State Drive
Power: 130W Power Adapter
Battery: 3-Cell 56WHr Integrated
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti with 4GB GDDR5
Wifi card: Killer 1535 802.11ac 2x2 WiFi and Bluetooth 4.2
Keyboard: Backlit Keyboard (US/International) with Finger Print Reader in Power Button

Teraz tak, występują dwie opcję cpu, i7-8750h i i9-8950HK, którego lepiej wybrać? Szukać z i9, warto?
Druga sprawa, ten co jest konfig ma ekran full hd, dokładnie
IPS InfinityEdge o przekątnej 15,6" i rozdzielczości FHD (1920 x 1080) z powłoką przeciwodblaskową i 100% gamy sRGB, 400 nitów
i jest drugi 4k
Dotykowy wyświetlacz IPS 15,6" Ultra HD 4K (3840 x 2160) InfinityEdge z powłoką przeciwodblaskową i 100% gamy Adobe RGB o jasności 400 nitów
No właśnie i który też wybrać? Wiem, że wcześniejszych xps był problem ze skalowaniem w 4k, jak jest teraz?
Dzięki!
Go to the top of the page

+Quote Post
Ompek
dodano 18-12-2018, 20:07
Nr wypowiedzi: #2

ktoś, coś? zależy mi na czasie.

+Quote Post
Sparc
dodano 18-12-2018, 21:18
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 140
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Piszczy, grzeje się, wyje wentylatorem, ma kiepskie matryce.

Generalnie nieudany model.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Ompek
dodano 18-12-2018, 21:21
Nr wypowiedzi: #4

QUOTE(Sparc @ 18-12-2018, 21:18) *
Piszczy, grzeje się, wyje wentylatorem, ma kiepskie matryce.

Generalnie nieudany model.

kazdy model to ma? Nie ma poprawionych rewizji? Bo nie wierze, ze cos takiego jak wycie wentyla przechodzi?

+Quote Post
Keaton
dodano 19-12-2018, 11:13
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 198
Z: Wawa
Nr użytkownika: 21 049

Jako były użytkownik polecam bliźniaczy model czyli Precisiona 5520/5530, który jest ponoć mniej awaryjny.
Przez ponad rok użytkowania nie doświadczyłem żadnych problemów.

Jeśli chodzi o ekran do preferuje FHD bo w windowsie nie działa skalowanie wg mnie.

--------------------
MacBook Pro 13" 2018 + iPhone X 64GB

+Quote Post
booncol
dodano 21-12-2018, 6:28
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 167
Nr użytkownika: 71 433
Laptop: MacBook Pro 15" 2018

Też byłem nastawiony na XPS 9570. Niestety po zapoznaniu się z opiniami i recenzjami (tymi po dłuższym użytkowaniu, a nie tymi gdzie recenzent ma laptopa od kilku godzin) trochę odechciało mi się wchodzić w Dellową loterię (wystarczy wpisać hasło XPS 9570 na reddicie). Oto problemy jakie trapią użytkowników XPS:
- przegrzewanie się i throttling. Po części pomaga undervolt i zmiana pasty.
- wyłączanie laptopa podczas dużego obciążenia CPU i GPU (prawdopodobnie zbyt duża temperatura)
- problemy ze sterownikami
- część użytkowników skarży się na BSODy wyskakujące kilka razy dziennie (zdażały się przypadki BSOD przy pierwszym odpaleniu laptopa po wyjęciu z pudełka).
- problemy z biosem gdzie każda nowa aktualizacja naprawia jedną rzecz a psuje kilka innych
- nie działający sleep mode (po którejś aktualizacji Dell wyłączył S3 mode wymuszając modern sleep, przez który laptop potrafi włączyć się w plecaku i prawie spalić)
- problemy z klawiaturami gdzie przy pisaniu nie zawsze wciśnięcie klawisza zostanie zarejestrowane (niektórzy skarżą się, że potrafi pominąć 20-30% wciśnięć klawisza. Niektórym ta wada pojawia się dopiero po kilku miesiącach)
- problemy z bleedingiem matryc
- problemy ze źle spasowanym niekiedy touchpadem
- puchnąca z czasem bateria wypychająca touchpad (wpisać w google grafika hasło "xps battery swelling")
- problemy z trzeszczącymi głośnikami
- problemy z dużym opóźnieniem dźwięku
- niektórym użytkownikom zdarzało się, że laptop był krzywy (nie leżał równo na stole)
- problemy z modułem Wifi Killer (brak zasięgu po wybudzeniu laptopa, rozłączanie się podczas obciążenia). Duża część użytkowników wymienia samemu kartę WiFi na Intela.

Oczywiście jest masa zadowolonych użytkowników (chociaż większość pisze "pomimo tego i tego lubię XPSa"), ale jest masa, których trapią większe i mniejsze problemy z laptopem. Część z nich, zanim trafiła na egzemplarz z najmniejszą ilością wad musiała wymieniać laptopa kilkukrotnie. Część użytkowników po kilku miesiącach musiała wymieniać płytę główną. Wydając prawie lub ponad 10tyś chyba nie chce brać udziału w tej loterii.

Broniłem się nogami i rękami przed tym ale finalnie kupiłem MacBooka Pro 15" 2018 w promocji za porównywalne pieniądze. Apple ma zdecydowanie lepszą kontrolę jakości niż Dell. Dodatkowo za powiedzmy 3 lata MacBooka sprzedam za większe pieniądze niż Della.

Teraz jeszcze odpowiadając na pytania:
- skoro konstrukcja laptopa nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła przy i7 (większość ciepła niestety kumulowana jest wewnątrz obudowy) to pomyśl co się dzieje przy i9.
- matryca 4k fajnie wygląda ale ma większy ghosting niż FHD. Do tego XPS z matrycą 4K wytrzymuje na baterii mniej więcej połowę czasu jaką wytrzymuje wersja FHD.

+Quote Post
Luqart
dodano 21-12-2018, 12:14
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 26 260
Nr użytkownika: 52 998

QUOTE(booncol @ 21-12-2018, 5:28) *
- matryca 4k fajnie wygląda ale ma większy ghosting niż FHD. Do tego XPS z matrycą 4K wytrzymuje na baterii mniej więcej połowę czasu jaką wytrzymuje wersja FHD.

To normalne.
Im lepiej, więcej elektronika ma do obróbki tym obraz tym jest wolniejszy.
Nie ma jeszcze dobrych, szybkich matryc.

Co do ucięcia połowy czasu na baterii to na pewno nie ma aż takiej różnicy.

XPS'y mają tragiczną kontrolę jakości.
Jak już ktoś nie chce iśc w Apple to jest jeszcze ASUS Zenbook Pro.
Lepiej przemyślany sprzęt, ale tam też zdarza się piszczenie cewek (co akurat nie jest bezpośrednio problemem producenta, a zwykłą loterią, bo to zdarza się dosłownie w każdej elektronice, nawet Macach).

+Quote Post
Sparc
dodano 21-12-2018, 12:36
Nr wypowiedzi: #8

Zenbooki też się grzeją, a do tego mają wolne dyski i karty wifi.

--------------------

+Quote Post
Luqart
dodano 21-12-2018, 12:51
Nr wypowiedzi: #9

QUOTE(Sparc @ 21-12-2018, 11:36) *
Zenbooki też się grzeją, a do tego mają wolne dyski i karty wifi.

A który ultrabook z dobrymi bebechami się nie grzeje?
Żaden.

Wolny dysk, bo Toshiba? 2600/1700 wystarczy w zupełności.

Karta WiFi to Intel 9260.
Nie ma w nic nic wolnego, jest znacznie szybsza niż te Killery w XPS 9560/70.

Ja bym powiedział, że jedyny sensowny minus Zenbooka to średni ekran w porównaniu do topowych w XPSie.

+Quote Post
Sparc
dodano 21-12-2018, 13:01
Nr wypowiedzi: #10

MacBook Pro 15 grzeje się znacznie mniej, jest cichszy i dlużej trzyma na baterii.

Tam w tym, Asusie montują też dyski 1500/500 MB/s.

A 600 Mbps na karcie wifi to mniej niż 900 u konkurencji.

--------------------

+Quote Post
booncol
dodano 21-12-2018, 13:32
Nr wypowiedzi: #11

QUOTE(Luqart @ 21-12-2018, 11:14) *
Co do ucięcia połowy czasu na baterii to na pewno nie ma aż takiej różnicy.

Co prawda FHD to i5 a UHD to i7, ale różnice spore.

+Quote Post
Ompek
dodano 22-12-2018, 1:47
Nr wypowiedzi: #12

QUOTE(booncol @ 21-12-2018, 6:28) *
Też byłem nastawiony na XPS 9570. Niestety po zapoznaniu się z opiniami i recenzjami (tymi po dłuższym użytkowaniu, a nie tymi gdzie recenzent ma laptopa od kilku godzin) trochę odechciało mi się wchodzić w Dellową loterię (wystarczy wpisać hasło XPS 9570 na reddicie). Oto problemy jakie trapią użytkowników XPS:
- przegrzewanie się i throttling. Po części pomaga undervolt i zmiana pasty.
- wyłączanie laptopa podczas dużego obciążenia CPU i GPU (prawdopodobnie zbyt duża temperatura)
- problemy ze sterownikami
- część użytkowników skarży się na BSODy wyskakujące kilka razy dziennie (zdażały się przypadki BSOD przy pierwszym odpaleniu laptopa po wyjęciu z pudełka).
- problemy z biosem gdzie każda nowa aktualizacja naprawia jedną rzecz a psuje kilka innych
- nie działający sleep mode (po którejś aktualizacji Dell wyłączył S3 mode wymuszając modern sleep, przez który laptop potrafi włączyć się w plecaku i prawie spalić)
- problemy z klawiaturami gdzie przy pisaniu nie zawsze wciśnięcie klawisza zostanie zarejestrowane (niektórzy skarżą się, że potrafi pominąć 20-30% wciśnięć klawisza. Niektórym ta wada pojawia się dopiero po kilku miesiącach)
- problemy z bleedingiem matryc
- problemy ze źle spasowanym niekiedy touchpadem
- puchnąca z czasem bateria wypychająca touchpad (wpisać w google grafika hasło "xps battery swelling")
- problemy z trzeszczącymi głośnikami
- problemy z dużym opóźnieniem dźwięku
- niektórym użytkownikom zdarzało się, że laptop był krzywy (nie leżał równo na stole)
- problemy z modułem Wifi Killer (brak zasięgu po wybudzeniu laptopa, rozłączanie się podczas obciążenia). Duża część użytkowników wymienia samemu kartę WiFi na Intela.

Oczywiście jest masa zadowolonych użytkowników (chociaż większość pisze "pomimo tego i tego lubię XPSa"), ale jest masa, których trapią większe i mniejsze problemy z laptopem. Część z nich, zanim trafiła na egzemplarz z najmniejszą ilością wad musiała wymieniać laptopa kilkukrotnie. Część użytkowników po kilku miesiącach musiała wymieniać płytę główną. Wydając prawie lub ponad 10tyś chyba nie chce brać udziału w tej loterii.

Broniłem się nogami i rękami przed tym ale finalnie kupiłem MacBooka Pro 15" 2018 w promocji za porównywalne pieniądze. Apple ma zdecydowanie lepszą kontrolę jakości niż Dell. Dodatkowo za powiedzmy 3 lata MacBooka sprzedam za większe pieniądze niż Della.

Teraz jeszcze odpowiadając na pytania:
- skoro konstrukcja laptopa nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła przy i7 (większość ciepła niestety kumulowana jest wewnątrz obudowy) to pomyśl co się dzieje przy i9.

wielkie dzięki za lekturę, wiszę dobre piwo bo już chciałem klikać na allegro ale jeśli takie ma wady to podziękuje... Masakra, myślałem, że jest lepiej. Miałem z 5 alienware i było ok. Macbook odpada bo nie chcę ios, chyba, że Windowsa mogę postawić też bo widziałem takie manewry? Ktoś coś poleci jeszcze? najlepiej aby była to 17-stka. Fajny widziałem jest thinkpad x1 ultrabook ale to 14cali...

+Quote Post
Keaton
dodano 22-12-2018, 12:19
Nr wypowiedzi: #13

Wypowiedzi: 198
Z: Wawa
Nr użytkownika: 21 049

QUOTE(booncol @ 21-12-2018, 5:28) *

Ja podobnie kilka miesięcy temu zmieniłem Precisiona 5520 na MBP. Z Dellem nic się nie działo i sprzętowo był w porządku, a największą jego wadą był Windows 10.

5530 jako alternatywa dla XPS jest w porządku - ma wifi intela i napewno lepszą kontrolę jakości.

--------------------
MacBook Pro 13" 2018 + iPhone X 64GB

+Quote Post
Sparc
dodano 22-12-2018, 13:09
Nr wypowiedzi: #14

QUOTE(Ompek @ 22-12-2018, 0:47) *
. Macbook odpada bo nie chcę ios, chyba, że Windowsa mogę postawić też bo widziałem takie manewry?

MacBook ma Mac OS a nie iOS. Windowsa można postawić zarówno na osobnej partycji jak i w wirtualnej maszynie.

QUOTE(Ompek @ 22-12-2018, 0:47) *
Ktoś coś poleci jeszcze? najlepiej aby była to 17-stka

Lenovo ThinkPad P72
Dell Precision 7730
HP ZBook 17 G5

--------------------

+Quote Post
Luqart
dodano 22-12-2018, 16:31
Nr wypowiedzi: #15

QUOTE(Keaton @ 22-12-2018, 11:19) *
Ja podobnie kilka miesięcy temu zmieniłem Precisiona 5520 na MBP. Z Dellem nic się nie działo i sprzętowo był w porządku, a największą jego wadą był Windows 10.

5530 jako alternatywa dla XPS jest w porządku - ma wifi intela i napewno lepszą kontrolę jakości.

5530 to lepsza alternatywa, bo jak u góry wspomniał Keaton Precisiony przechodzą znacznie dokładniejszą kontrolę jakości niż XPSy.
Do tego jak ktoś gra to P2000 jest technicznie lepsza od 1050 Ti nawet nie Max-q (więcej TMU i pełny klaster bez kastracji).
Wystarczy podkręcić, bo jak każde Quadro jest mocno "odkręcona" względem GTXów.
Po OC jest w stanie osiągnąć 1060 stock, co 1050Ti też jest w stanie osiągnąć, ale na wyższych zegarach niż P2000. Przy czym grzeje się mniej od GTX'a, bo jak to Quadro chipy są znacznie rygorystyczniej selekcjonowane (i dużo droższe).
Jak przyjdzie coś wyrenderować to P2000 wciąga nosem nawet znacznie wydajniejsze w grach GTX'y.

Precisiony mają trzy lata gwarancji standardzie, gdzie XPS'y dwa.
To też spora różnica.

+Quote Post
Ompek
dodano 22-12-2018, 17:29
Nr wypowiedzi: #16

QUOTE(Sparc @ 22-12-2018, 13:09) *
MacBook ma Mac OS a nie iOS. Windowsa można postawić zarówno na osobnej partycji jak i w wirtualnej maszynie.

Lenovo ThinkPad P72
Dell Precision 7730
HP ZBook 17 G5

Tak, pomyłka. A jak jest ze sterownikami jak windowsa postawie? Skąd sterowniki?
Te 3 modele co podałeś to już workstation, ja potrzebuję czegoś na wzór xps czy macbooka, małego zgrabnego, fajnego. Te to już kobyły są zaczynające się od 10k wzwyż.
Szkoda też, że macbook pro na kartę amd, nie nvidie. Wiesz coś może Sparc czy mają być zaraz nowe macbooki pro?

+Quote Post
booncol
dodano 22-12-2018, 18:32
Nr wypowiedzi: #17

QUOTE(Ompek @ 22-12-2018, 16:29) *
A jak jest ze sterownikami jak windowsa postawie? Skąd sterowniki?

+Quote Post
Ompek
dodano 22-12-2018, 19:01
Nr wypowiedzi: #18

QUOTE(booncol @ 22-12-2018, 18:32) *

dzięki!, masz win na macbooku? Możesz coś powiedzieć o nim jak się sprawuję? nie bugów żadnych ?
I jeszcze pytanie, masz tą lepszą wersje macbooka pro? z lepszym cpu i gpu? Jak ten radeon w macbooku się sprawuję?
Wiesz może czy zaraz nie pojawią się nowe macbooki pro? bo kompletnie nie siedzę w tym temacie.

+Quote Post
Luqart
dodano 22-12-2018, 20:58
Nr wypowiedzi: #19

QUOTE(Ompek @ 22-12-2018, 18:01) *
dzięki!, masz win na macbooku? Możesz coś powiedzieć o nim jak się sprawuję? nie bugów żadnych ?
I jeszcze pytanie, masz tą lepszą wersje macbooka pro? z lepszym cpu i gpu? Jak ten radeon w macbooku się sprawuję?
Wiesz może czy zaraz nie pojawią się nowe macbooki pro? bo kompletnie nie siedzę w tym temacie.

Dostałem maca z 2017 roku, bo zmusiła mnie do tego sytuacja (dostałem w firmie tymczasową zmianę fuchy na iOS developer, bo brakuje ludzi, a deadline goni).
Szczerze mówiąc dla siebie bym go nie kupił. Po prostu wolę Windowsa i tyle. Ekosystem mnie mało obchodzi, bo nie jestem biznesmenem.

Ten Radeon w tym maku ma wydajność 960m, a używany kosztuje 8k.
Na dodatek to AMD.
Dalej nie mogę się przestawić na klawiaturę z maka plus te durnowate przewijanie (dosłownie odwrotnie niż w Windowsie, czyli rolujac do dołu strona leci do góry).
A i takie 100% stabilne to to nie jest na pewno. Dobre kilka razy udało mi się kompletnie zawiesić ten komputer.

U mnie w firmie tak z 50% ludzi ma macbooki, reszta ultrabooki typu zenbooki lub XPSy.
Jest jeden rodzynek co chodzi z MSI GS63, ja biggrin.gif

Będę sobie szukać czegoś normalnego w moim zawodzie do pracy i wybór chyba padnie na Precla 5530, ewentualnie XPS'a 9570, ale sprawdzonego.

+Quote Post
Sparc
dodano 22-12-2018, 21:46
Nr wypowiedzi: #20

QUOTE(Ompek @ 22-12-2018, 16:29) *
Tak, pomyłka. A jak jest ze sterownikami jak windowsa postawie? Skąd sterowniki?
Te 3 modele co podałeś to już workstation, ja potrzebuję czegoś na wzór xps czy macbooka, małego zgrabnego, fajnego. Te to już kobyły są zaczynające się od 10k wzwyż.
Szkoda też, że macbook pro na kartę amd, nie nvidie. Wiesz coś może Sparc czy mają być zaraz nowe macbooki pro?

Dopiero co wyszły nowe, a karty AMD są dużo lepsze od NVIDIA.

QUOTE(Ompek @ 22-12-2018, 18:01) *

Oczywiście że są wszystkie bugi Windowsa.

--------------------

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-09-2019 - 8:52