IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Słuchawki bezprzewodowe, Budżet 400zł
brt_HP
dodano 18-04-2019, 20:35
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2 623
Nr użytkownika: 60 142

Cześć!

Szukam słuchawek bezprzewodowych do słuchania w pracy/podróży. Słucham wszystkiego (od klasyki po heavy metal). Mój faworyt Sennheiser HD4.40BT okazały się za małe - ucho ledwo mi się mieści i po 2-3h godzinach słuchania bolą uszy i głowa, dlatego szukam czegoś z większym otworem na uszy, lepszą wentylacją oraz fajnie jakby pady były jakieś materiałowe, bo ta pseudo skóra zbiera strasznie pot.

Co polecicie? Znalazłem takie słuchawki:
AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT
JBL E55BT
SONY MDR-XB950B
Marshall Major III

--------------------
Computers are good at following instructions, but not at reading your mind D. Knuth
Go to the top of the page

+Quote Post
Luqart
dodano 20-04-2019, 0:00
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 26 260
Nr użytkownika: 52 998

Ja bym szedł w używane WH900N.
Uniwersalne, dobre nauszniki.
Miałem je i jak dla mnie grają za sucho, ale uniwersalne tak już grają.

Są opinie, że grają lepiej od XM3 (wzięła się stąd, że Rtings oceniło je lepiej), ale to zwykłe gadanie.
Sam zamieniłem WH900N na XM3 i jest po prostu o klasę lepiej, ale cena również klasę wyżej.

Co do wyciszenia moim zdaniem WH900N jak i XM3 mają słabe ANC.
Ale faktem jest, że XM3 ma najlepsze ANC na rynku.
Tylko do mnie to nie przemawia. Myślałem, że nie będę słyszał głosu ludzkiego, a jest słyszalny i to wyraźnie (fakt trochę stłumiony).
Na obronę dodam, że suszarkę czy samochód obok faktycznie wycisza dobrze.

Paradoksalnie Denony D600 duużo lepiej odcinały od świata. Tam bez żadnego ANC głos ludzki był ledwo słyszalny.

Co do LDAC to jest wyraźnie lepiej niż SBC, ale kabel i tak oferuje zdecydowanie najlepszą jakość.
Zresztą LDAC na Androidach nie działa tak jak miał w teorii działać i raczej nie będzie. Trzeba czekać na LDAC 2 i obsługę BT5 w słuchawkach/smartfonach.

+Quote Post
tomash23
dodano 23-04-2019, 20:22
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 1 562
Nr użytkownika: 14 719
Laptop: stacjonarka

Nie do końca w temacie. Luqart poleć mi jakieś słuchawki uniwersalne, otwarte lub półotwarte, ale z nastawieniem na wygodę słuchania. Żeby mi się uszy nie pociły i można było z nimi wytrzymać kilka godzin. Chodzi mi o słuchawki przewodowe.

Edit: Zapomniałem dodać, że chodzi mi o model wokółuszny.

+Quote Post
Luqart
dodano 23-04-2019, 21:43
Nr wypowiedzi: #4

QUOTE(tomash23 @ 23-04-2019, 20:22) *
Nie do końca w temacie. Luqart poleć mi jakieś słuchawki uniwersalne, otwarte lub półotwarte, ale z nastawieniem na wygodę słuchania. Żeby mi się uszy nie pociły i można było z nimi wytrzymać kilka godzin. Chodzi mi o słuchawki przewodowe.

Edit: Zapomniałem dodać, że chodzi mi o model wokółuszny.

Poczytaj o AKG K702, jak się nie spdoobają to ich konkurencja też jest okej.

+Quote Post
tomash23
dodano 23-04-2019, 22:04
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 1 562
Nr użytkownika: 14 719
Laptop: stacjonarka

Konkurencja czyli superluxy 681? Bo jeśli tak to przerobiłem dwie pary i o ile dźwiękowo było ok, tak konstrukcja dramat. Pękały pałąki zawsze w tych samych miejscach. I pociły mi się uszy po 20 min.

+Quote Post
Luqart
dodano 24-04-2019, 14:29
Nr wypowiedzi: #6

QUOTE(tomash23 @ 23-04-2019, 22:04) *
Konkurencja czyli superluxy 681? Bo jeśli tak to przerobiłem dwie pary i o ile dźwiękowo było ok, tak konstrukcja dramat. Pękały pałąki zawsze w tych samych miejscach. I pociły mi się uszy po 20 min.

SL681 to klon któregoś modelu AKG. Dźwiękowo okej w porównaniu do ceny, ale pod względem wykonania i wygody jest bardzo słabo.
Co do konkurencji to: Philips Fidelio X2 (basowe), Beyerdynamic DT990 (PRO i nie), ATH-AD900X, ATH-R70X, AKG K712 PRO.
Ale lepiej napisz post na mp3store w dziale "Co kupić | słuchawki" Ja nie znam się jakoś dobrze na tym.
Miałem sporo słuchawek na swój użytek, ale jakiejś dużej wiedzy na ten temat nie posiadam.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-09-2019 - 11:47