IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
[S] HP ELITEBOOK 840 G5 Z EKRANEM 700nit, i7-8550U | 16GB | 512GB PM981 NVMe | FHD IPS 700cd/m2 | GW 07/2021
EB4U
dodano 28-04-2019, 12:37
Nr wypowiedzi: #1

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 870
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

Zapraszam do udziału w kończącej się dzisiaj wieczorem aukcji rzadkiego konfigu HP EliteBooka 840 G5 z najjaśniejszym dostępnym fabrycznie ekranem o maksymalnej jasności 700 cd/m2:
https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-840-...t-pv-8017129062

Modele z tym ekranem jest łatwo rozpoznać, gdyż występują one wyłącznie w parze z wbudowanym filtrem prywatności HP Sure View o częstotliwości odświeżania 120Hz (charakterystyczny klawisz F2)

Matryca to M140NVF7 R0 / IVO057F, recenzowana w innym 840 G5 tu:
https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-...w.306238.0.html
czyli średnia, emiprycznie zmierzona jasność to i tak aż około 630 cd/m2, co zostawia pod tym względem konkurencję daleko w tyle.

Mówiąc konkurencję mam na mysli oczywiście komputery grupy mainstream, bo niewątpliwoe do takich seria EliteBook 8xx G5 się zalicza (czyli 830, 840 i 850).
Wykonanie jest średnie, a biorąc pod uwagę cenę sklepowa, wrecz mierne - obudowa faktycznie z metalu, ale po prostu z blachy, do tego niezbyt ładnie wykończonej, ani niezbyt wytrzymałej, co widać nawet po lekkim jej wgięciu na oferowanym przeze mnie egzemplarzu. Do tego odciskające sie juz po kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach użytkowania na ramce ekranu i na samym ekranie palmrest, klawiatura oraz grzybek trackpointa, co znowu jest charakterystyczne dla wszystkich EB 8xx G5 (ale i ZBooków G5 serii "u", czyli 15u G5, jak i 14u G5, bo praktycznie to to samo co EB 8xx G5) - ogólnie nędza (jeżeli kogoś moja opinia boli, to możemy założyć osobny temat do polemiki, bo jak czytam, że taki 840 G5 przentuje się nieźle koło MacBooka to nie wiem, czy smiac się czy płakać).
Zresztą EliteBooki (przynajmniej te mainstreamowe osiemsetki) od lat nie są już "Elite" i najwyższy czas, żeby ludzie to pojęli, bo podniecanie się tymi modelami w światku laptopów to jak podniecanie sie Mondeo w światku samochodów.

Problemem niestety jest to, że nie ma nigdzie oficjalnych recenzji "ileśtam czasu po", jak ma to na przykład miejsce w recenzjach samochodów, bo dopiero po pewnym okresie uzykowania (zgodnie z przeznaczeniem, a nie chuchania i dmuchania, bo "zbierałem na niego od komunii"), wychodzą kwiatki (czyt. braki) - w recenzjach nówek wszyscko jest cacy, a po jakimś czasie wychodzi, że konstrukcyjnie, czy materiałowo, to po prostu szmelc.

W tym konkretnym egzemplarzu tragedii jeszcze nie ma, ale już na ekranie zaczyna sie powoli coś odciskać. Na szczeście nawet w gorszych przypadkach z którymi miałem do czynienia, widoczne jest to tylko przy wyłączonym ekranie, przy normalym użytkowaniu praktycznie niewidoczne, ale niesmak i swiadomość posiadania trefnego sprzętu mimo wszystko pozostaje.

I moi mili nie łudźcie się - każdy EliteBook 830, 840, czy 850 G5 a także ZBook 14u G5 i 15u G5 z matowym ekranem wam coś takiego zaoferuje - to tylko kwestia czasu.

Oczywiście można sobie za każdym razem, gdy zamykamy laptopa wkładać ten kawał czarnej szmaty, który jest tam od nowości (teraz już wiecie po co go tam fabrycznie dają laugh.gif ), co jest oczywiście w XXI wieku ponurym żartem, chociaż gdy słyszę, że ludzie potrafia z komputera wyciągać regularnie baterię, aby na przestrzeni lat zaoszczędzić kilka % pojemności, czy 100zł, to juz mnie w tej kwestii nic nie zdziwi.

Tak, czy owak zapraszaam do licytacji, może jednak ktoś się skusi na ten "wspaniały biznesowy model od HP"

A na marginesie dodam, że jeśli ktoś jest estetą, to niech lepiej zawsze w przypadku wyżej wymienionych modeli, czy w ogóle jakichkolwiek HPków z matowym ekranem, prosi przed zakupem sprzedawcę o dokładne zdjęcia ramki i wyłączonego ekranu pod róznymi katami, aby uniknąć potem niemiłych rozczarowań i tłumaczeń "no ale przecież działa" biggrin.gif
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)

Go to the top of the page

+Quote Post
GoOrange
dodano 28-04-2019, 15:31
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 151
Nr użytkownika: 71 277
Laptop: HP Zbook G3 17

Zastanawiam się tylko jak z czernią tak jasnej matrycy. Swego czasu wysoka jasność często skutkowała również wysokim punktem czerni, ot kwestia wyskalowania i priorytetu.

+Quote Post
EB4U
dodano 28-04-2019, 18:17
Nr wypowiedzi: #3

aka Pan Okoliczny

Jest w tabelce w wyżej przytoczonej recenzji - " Black: 0.56 cd/m˛ "
Jest też porównanie do innych ekranów w innych komputerach

+Quote Post
Rumcajs997
dodano 28-04-2019, 20:10
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 680
Nr użytkownika: 37 062

Wykonanie jest średnie, a biorąc pod uwagę cenę sklepowa, wrecz mierne - obudowa faktycznie z metalu, ale po prostu z blachy, do tego niezbyt ładnie wykończonej, ani niezbyt wytrzymałej, co widać nawet po lekkim jej wgięciu na oferowanym przeze mnie egzemplarzu. Do tego odciskające sie juz po kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach użytkowania na ramce ekranu i na samym ekranie palmrest, klawiatura oraz grzybek trackpointa, co znowu jest charakterystyczne dla wszystkich EB 8xx G5 (ale i ZBooków G5 serii "u", czyli 15u G5, jak i 14u G5, bo praktycznie to to samo co EB 8xx G5) - ogólnie nędza (jeżeli kogoś moja opinia boli, to możemy założyć osobny temat do polemiki, bo jak czytam, że taki 840 G5 przentuje się nieźle koło MacBooka to nie wiem, czy smiac się czy płakać).

Jesli kiedyś myślałeś, żeby pracować jako manager sprzedaży, to lepiej zmień plany laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
EB4U
dodano 29-04-2019, 2:57
Nr wypowiedzi: #5

aka Pan Okoliczny

Tak jak mówłem, zostawiam otwarte pole do polemiki, jeśli ktos ma odmienne doświadczenia, czy opinie, to prosze bardzo.

Bebechy wszystkie kompy mają takie same, na tym polu nic nowego się nie wykluje, ale jeśli chodzi o design i materiały, to od lat seria EliteBook kuleje - począwszy od 8xx G1/G2 z gumowanym deklem, który od normalnego użytkowania wyglada jakbyś jad z niego mielone, przez 8xx G3/G4 z deklem z plastikopodobnych (niby) stopów metali, chamskim, niebieskim VGA na pół boku i tymi swoimi gumowymi czopkami kryjącymi śruby na spodzie po ten obecny fajans 8xx G5 z aluminiowej blachy, nieschodzacej się dobrze na rogach, jakby ktoś wyciął otwieraczem do konserw, no i ten feler z odciskaniem się wszystkiego na ekranie od samego leżenia - totalna kaplica, a jednocześnie obiekt westchnień wszystkich aspirujących do bycia włascicielem biznesówki z prawdziwego zdarzenia (oczywiście koniecznie mat i onsite) - coś jak Passat i tylko w dyzelku biggrin.gif

Duże rozczarowanie i tyle

+Quote Post
nowiutki
dodano 29-04-2019, 11:12
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 8 983
Nr użytkownika: 37 490

QUOTE(EB4U @ 29-04-2019, 3:57) *
totalna kaplica, a jednocześnie obiekt westchnień wszystkich aspirujących do bycia włascicielem biznesówki z prawdziwego zdarzenia (oczywiście koniecznie mat i onsite)

Przesadzasz. Ich popularność wynika z tego, że można je tanio kupić, z aktywną gwarancją, praktycznie nieśmigane z takich aukcji jak Twoja czy bjorma, w przeciwieństwie do droższych Thinkpadów (których wykonanie to jeszcze większa przepaść w porównaniu do starych egzemplarzy, a design pasuje 1 osobie na 10), czy Latitude (używki na allegro mają najczęściej tylko 12 msc gwarancji sprzedawcy). A Maczki to oczywiście inny świat - jak ktoś ma 3tys zł to wiadomo, że nawet ich nie uwzględni. I co zostaje? Elitebook, albo "biznesowy" Asus, Acer, Matebook? Wybór wtedy staje się oczywisty.

--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów

+Quote Post
EB4U
dodano 29-04-2019, 12:03
Nr wypowiedzi: #7

aka Pan Okoliczny

Nie, piję do wielbicieli matowych ekranów, jakby to miało im w czymś dopomóc. A tu w powyższej ecenzji ekranu 700 nit (czyli o ile się nie mylę, nawet nadal więcej od najnowszych MBP) czytamy "Thanks to its high display brightness, the laptop can also be used outdoors. Even so, it is wise to avoid direct sunlight." Ale czekaj, przecież recenzenci się nie znają i wpędzają cię w wade wzroku, bo chwalą jasny ekran, a przecież rzekomo nie jest to zdrowe dla oczu biggrin.gif Zwykły ekran 220nit tez źle, bo ciemny, juz TNka z 840 G3/G4 ma 300nit. Ekran dotykowy też nie, bo jakieś odblaski...

No to macie swoje matowe ekrany biggrin.gif Z drugą klawiaturą gratis, na ekranie biggrin.gif

A jest tyle kozackich HPków, o istneiniu których ludzie nawet nie mają pojecia, a które miażdźą designem taki szmelc jak EliteBooki 8xx, ale nie, bo dotykowy ekran biggrin.gif

No sorry, ale na świecie trendy (wyznaczone m.in. przez Apple) ida w kierunku ekranów pokrytych Gorilla Glass, co w przeciwieństwie do matów gwaranuje trwałość na lata. Kto kiedyś słyszał o stacjach roboczych z szybą ? Czy 2w1, czy 360 ? A tu proszę. Zreszta każdy producent lapków liczy, że jeżeli designem chociaż zbliży się do designu Apple, to mu sprzedaż wzrośnie, bo ludzie chociaz bedą chcieli troche liznąć luksusu za ułamek sianka, które musieliby normalnie wydac.

+Quote Post
gucio1960
dodano 29-04-2019, 15:02
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 70 198
Laptop: HP 8470p,HP 840G3 840G5

Całkowicie zgadzam się co do jakości wykonania z EB4U,mam Hp 840G5 i od palców ślady na obudowie matrycy wgięcia chyba od podnoszenia ekranu
słaba blacha tak jak było napisane oraz ślady na matrycy z klawiatury.
Ale nie narzekam nabyłem komputer poniżej 2900 z świetną konfiguracją pełną gwarancją dyskiem 512GB oraz 16GB oraz z monitorem 700nit.
Jestem wstanie z akceptować błędy konstrukcyjne ,jak na razie nie zawiodłem się na komputerach HP.
Niestety tak teraz wykonuje się wiele rzeczy np. samochody które mają wytrzymać do końca gwarancji.
Mówię o markach premium w których chłodnice klimatyzacji wymienia się co 2-3 lata samo napełnienie to koszt 2tys nowy czynnik bez kosztów chłodnicy
i montażu takie czasy.
A co do Apple może ładne ale cena z kosmosu nie adekwatna do możliwości ale kto bogatemu zabroni kupna,dotyczy to też telefonów tej firmy.

+Quote Post
ktoś
dodano 29-04-2019, 15:31
Nr wypowiedzi: #9

Wypowiedzi: 276
Nr użytkownika: 25 523
Laptop: Dell Latitude C400

QUOTE(nowiutki @ 29-04-2019, 11:12) *
Przesadzasz. Ich popularność wynika z tego, że można je tanio kupić, z aktywną gwarancją, praktycznie nieśmigane z takich aukcji jak Twoja czy bjorma, w przeciwieństwie do droższych Thinkpadów (których wykonanie to jeszcze większa przepaść w porównaniu do starych egzemplarzy, a design pasuje 1 osobie na 10), czy Latitude (używki na allegro mają najczęściej tylko 12 msc gwarancji sprzedawcy). A Maczki to oczywiście inny świat - jak ktoś ma 3tys zł to wiadomo, że nawet ich nie uwzględni. I co zostaje? Elitebook, albo "biznesowy" Asus, Acer, Matebook? Wybór wtedy staje się oczywisty.

Maczki to inny świat ale tylko z wyglądu smile.gif
W nowych jest masa problemów - a to z klawiaturami, a to z taśmami, a to brak separacji lini zasilania LED od linii danych lecących do CEPA. Itd;)

Co do 840, używałem g1 czy tam g2 z dwa lata temu i klapa to faktycznie jakaś lipna była - tluscila się i rysowała od patrzenia. Ale poza tym całkiem fajne lapki.

+Quote Post
Luqart
dodano 29-04-2019, 15:46
Nr wypowiedzi: #10

Wypowiedzi: 26 218
Nr użytkownika: 52 998

QUOTE(GoOrange @ 28-04-2019, 15:31) *
Zastanawiam się tylko jak z czernią tak jasnej matrycy. Swego czasu wysoka jasność często skutkowała również wysokim punktem czerni, ot kwestia wyskalowania i priorytetu.

Po prostu ta matryca ma słabą czerń.
Wysoki kontrast i jasność mają związek z czernią, ale nie całkowity.

+Quote Post
Rumcajs997
dodano 29-04-2019, 19:50
Nr wypowiedzi: #11

Wypowiedzi: 680
Nr użytkownika: 37 062

QUOTE(EB4U @ 29-04-2019, 3:57) *
Tak jak mówłem, zostawiam otwarte pole do polemiki, jeśli ktos ma odmienne doświadczenia, czy opinie, to prosze bardzo.

Bebechy wszystkie kompy mają takie same, na tym polu nic nowego się nie wykluje, ale jeśli chodzi o design i materiały, to od lat seria EliteBook kuleje - począwszy od 8xx G1/G2 z gumowanym deklem, który od normalnego użytkowania wyglada jakbyś jad z niego mielone, przez 8xx G3/G4 z deklem z plastikopodobnych (niby) stopów metali, chamskim, niebieskim VGA na pół boku i tymi swoimi gumowymi czopkami kryjącymi śruby na spodzie po ten obecny fajans 8xx G5 z aluminiowej blachy, nieschodzacej się dobrze na rogach, jakby ktoś wyciął otwieraczem do konserw, no i ten feler z odciskaniem się wszystkiego na ekranie od samego leżenia - totalna kaplica, a jednocześnie obiekt westchnień wszystkich aspirujących do bycia włascicielem biznesówki z prawdziwego zdarzenia (oczywiście koniecznie mat i onsite) - coś jak Passat i tylko w dyzelku biggrin.gif

Duże rozczarowanie i tyle

Ja wiem, ale taki opis to wstaw do dzialu recenzji, a nie w temacie, gdzie wlasnie tego lapa sprzedajesz biggrin.gif

+Quote Post
esel
dodano 29-04-2019, 20:12
Nr wypowiedzi: #12

Wypowiedzi: 70
Nr użytkownika: 51 337

QUOTE(Rumcajs997 @ 29-04-2019, 19:50) *
Ja wiem, ale taki opis to wstaw do dzialu recenzji, a nie w temacie, gdzie wlasnie tego lapa sprzedajesz biggrin.gif

Zawsze może się trafić taki ktoś jak ja, który bardziej od słodkiego pierdzenia woli szczerość. Jak brutalna by ona nie była. Dlatego takie opisy - rzetelne - zawsze mi się podobały. Może dlatego, że sam podobnie opisuję sprzęt używany, jaki zdarza mi się czasem puścić na dawnym portalu aukcyjnym czy dawnej tablicy... Niestety pomimo tego plus dobrych zdjęć zawsze, ale to zawsze trafi się dzban, który zadaje pytania o szczegóły zawarte w ogłoszeniu. Tragedia.
Toteż łączę się w bólu z uczciwymi handlarzami.

+Quote Post
pat7061
dodano 4-05-2019, 18:46
Nr wypowiedzi: #13

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 75 604

"A jest tyle kozackich HPków, o istneiniu których ludzie nawet nie mają pojecia, a które miażdźą designem taki szmelc jak EliteBooki 8xx, ale nie, bo dotykowy ekran biggrin.gif"
Jakie modele masz na myśli?

+Quote Post
EB4U
dodano 4-05-2019, 19:15
Nr wypowiedzi: #14

aka Pan Okoliczny

Mam na myśli modele z dotykowym ekranem, począwszy od 1040 G4, żeby nie było że wymyślam modele z kosmosu.

Nawet w 840 G5 z dotykowym ekranem troche wyłazi ta taniość użytej blachy, ale już nabiera solidności, zarówno w wyglądzie, jak i samej wadze.

Ale mniejsza z tym, niech sobie każdy używa czego chce, tylko dobrze by było bez tekstów, że taki 840 G5 nie wygląda źle koło MacBooka. To tak jak napisać, że Mondeo nie wygląda źle koło S klasy.

+Quote Post
pat7061
dodano 4-05-2019, 19:30
Nr wypowiedzi: #15

Wypowiedzi: 7
Nr użytkownika: 75 604

A właśnie, czy będzie niedługo wystawiony na aukcję/sprzedaż jakiś model z dotykowym ekranem i 4 rdzeniowym procesorem?

+Quote Post
EB4U
dodano 4-05-2019, 19:37
Nr wypowiedzi: #16

aka Pan Okoliczny

Ja nie przewiduję, ale tu kolega z forum ma ciekawe modele w ofercie:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=106352
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=106347

Swoją drogą nie tyle chodzi mi osobiście o dotyk jako taki, bo w zwykłych komputerach (tzn. o zwyczajnej konstrukcji typu "clam shell", a nie x360, czy 2w1) to zbędny bajer, co o szybę z Gorilla Glass, która zapewnia doskonałą ochronę ekranowi na lata.

+Quote Post
EB4U
dodano 10-05-2019, 1:07
Nr wypowiedzi: #17

aka Pan Okoliczny

QUOTE(gucio1960 @ 29-04-2019, 14:02) *
Całkowicie zgadzam się co do jakości wykonania z EB4U,mam Hp 840G5 i od palców ślady na obudowie matrycy wgięcia chyba od podnoszenia ekranu
słaba blacha tak jak było napisane oraz ślady na matrycy z klawiatury.

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=1064...p;#entry1176727
Absolutnie nie mam nic do sprzedającego, przykład podany wyłącznie w celach dydaktycznych, sam miałem kilka takich (tylko że 830 G5) prosto z kartonu.
Jakość wykonania serii EliteBooka 8xx G5 pozostawię tym razem bez większego komentatrza
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)

+Quote Post
bjorm
dodano 10-05-2019, 6:26
Nr wypowiedzi: #18

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 320
Nr użytkownika: 24 789

No ale tak to jest jak chcieli dac blache i zostawic niska wage, wyszlo ze musza uzywac materialu niewiele grubszego niz spozywwcza folia aluminiowa.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post
EB4U
dodano 10-05-2019, 9:41
Nr wypowiedzi: #19

aka Pan Okoliczny

Aż tak to może nie, bo ręką nie da się tego naprostować biggrin.gif, ale sama konstrukcja z ostrymi krawedziami jest trefna, gdzie to po prostu sie nie schodzi, nie trafia krawędź na krawędź.

+Quote Post
Kamel
dodano 14-05-2019, 8:42
Nr wypowiedzi: #20

Wypowiedzi: 124
Nr użytkownika: 21 454

QUOTE(EB4U @ 10-05-2019, 1:07) *
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=1064...p;#entry1176727
Absolutnie nie mam nic do sprzedającego, przykład podany wyłącznie w celach dydaktycznych, sam miałem kilka takich (tylko że 830 G5) prosto z kartonu.
Jakość wykonania serii EliteBooka 8xx G5 pozostawię tym razem bez większego komentatrza

Dokładnie tak. Takie jest spasowanie boku od początku jak wyjąłem go z pudełka. Po drugiej stronie jest ok. Efektu odcisku joysticka jeszcze nie zauważyłem, ale komputer był użyty zaledwie kilka razy, bardzo możliwe że później będzie się pojawiał taki efekt.

Jak opisuję przedmioty to staram się je opisać maksymalnie uczciwie, aby kupujący miał tego świadomość i wiem że w dłuższej perspektywie ma to sens.

Mimo wszystko jak ktoś szuka sprzętu z wbudowanym modemem LTE i 15 calowym ekranem, aby była klawiatura numeryczna to jest ok, mało chyba takich modeli jest nas rynku pod względem wielkości ekranu.

Też kwestia ceny - są to komputery świeże realnie pomiędzy 2500-3200 zł. Za dobrze wykonany MacBook Pro trzeba byłoby zapłacić co najmniej 2 razy więcej.

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-08-2019 - 11:13