IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop dla dziewczyny do 2000zł
Tomo_2
dodano 26-05-2019, 14:21
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 24
Nr użytkownika: 30 394
Laptop: Dell Latitude E7470

Cześć,
moja luba potrzebuje laptopa, gdyż jej leciwy Samsung R540 wyzionął ducha sad.gif. Generalnie jedyne co było na nim robione to internet, youtube, czasem jakiś excel i netflix i tak będzie z nowym.
Robiłem samodzielny research w oparciu o internet + forum i to co mi wyszło:
- Acer Aspire 3 i3-8130U/8GB/256/Win10
- Lenovo Ideapad 330-15IKB ie-8130u/8GB/256/Win10
Czy patrząc na to w jaki sposób jest używany laptop warto inwestować w i3-8130u? Może jakiś słabszy procesor, a zarazem tańszy spełniałby swoją rolę równie dobrze? Sporo tanich laptopów zawiera procesory i3-6006u (np. HP G6 250) lub i3-7020u.

1. Jaki jest budżet?
Maksymalnie 2000-2100zł - im mniej tym lepiej.

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?
Prywatna

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
15.6"

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: brak
Niechciani: brak

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
90% - przeglądanie internetu
10% - filmy, office (proste rzeczy)

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)?
Jakość wykonania, matryca, wytrzymałość

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.
95% - biurko

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?
Nie będzie grane.

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy?
Jest to mało istotne, bateria działająca > 2h jest super.

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.
Bez znaczenia

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?
Z systemem, najlepiej Windows 10

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
Matowy byłby super, ale nie jest to warunek konieczny.

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
Wybierzemy z tych, które zostaną zaproponowane.

15. Kiedy planujemy zakup?
Teraz

16. Jak długo planujemy go używać?
Tak długo jak ostatniego Samsunga R540 - czyli dopóki nie padnie lub dopóki chrome będzie działał.

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
SSD 240GB będzie w zupełności wystarczający. W razie potrzeby dokupi się zewnętrzny.

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
Byłoby fajnie, ale jeśli bardzo ograniczy to wybór to zawsze jest opcja dokupienia zewnętrznego napędu.

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.
Ważne, aby był wytrzymały, tak aby dało radę się go używać przez kolejne 5 lat.
Go to the top of the page

+Quote Post
qqs
dodano 26-05-2019, 15:41
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 16
Nr użytkownika: 75 644

Mam pytanie - a nie rozważaliście kupić laptopa jednak bez systemu i pobrać sobie jakiegoś Linuxa? Jest sporo fajnych, darmowych dystrybucji i wcale nie trzeba być jakimś znawcą, żeby sobie z tym wszystkim poradzić (instalator praktycznie prowadzi nas cały czas za rękę).
Przy takiej opcji moglibyście kupić trochę mocniejszy sprzęt, a jednocześnie zmieścić się w zakładanym budżecie. Albo trochę przyoszczędzić, bo nie płacicie wtedy na Windowsa.
Druga rzecz - napisałeś, że laptop będzie wykorzystywany głównie do internetu, oglądania filmów i pracy biurowej, a do gier raczej nie. Linux dałby tutaj spokojnie radę.
Jeśli ta opcja wydaje się Wam ok, to polecam: linux Mint. Używam już prawie rok i jestem zadowolony. Zresztą, zainstalowałem Minta mamie na komputerze i sobie chwali.

Przy takim układzie moglibyście się jeszcze zainteresować np.
Acer Extensa 2540 i5-7200U/8GB/240SSD FHD
... a jeżeli chcielibyście jeszcze przyoszczędzić, to w miejsce dysku SSD można dać HDD-ka (tylko wtedy system będzie trochę wolniej działał i w dłuższej perspektywie nie będzie to takie opłacalne, więc nie wiem, czy taka oszczędność jest warta świeczki).

Ewentualnie, ten sam laptop w wersji ze 120GB na SSD, ale już z Windowsem 10, powinniście się zmieścić w zakładanym budżecie 2100 zł.
No i macie procesor i5 + 8GB ram (wystarczy w zupełności na dłużej) + system operacyjny.
A w miejsce nagrywarki DVD będzie można kiedyś dokupić dysk HDD na dane albo co jakiś czas robić backup danych na jakiś zewnętrzny dysk.

Z tego co widzę, to ten Acer ma 2 wejścia na RAM, a nie tylko 1 jak w przypadku Acer Aspire 3.

Jeśli macie chwilę, to radziłbym poczytać sobie jakieś recenzje albo obejrzeć kilka filmików "propagandowych".

Z laptopów z i3 to Huawei ma całkiem fajną propozycję:
Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD
... w tym wariancie również powinniście się zmieścić w zakładanym budżecie.

Co do Lenovo Ideapada 330 - kolega kupił swoim rodzicom i mówi, że są zadowoleni. Nie pamiętam tylko w jakiej konfiguracji i czy z Windowsem, czy jednak zdecydował się na Linuxa.
Jeśli chcesz, mogę się go podpytać o ogólne wrażenia po kilku miesiącach użytkowania.

+Quote Post
Tomo_2
dodano 26-05-2019, 16:33
Nr wypowiedzi: #3

Linux nie wchodzi w grę - tylko Windows.
Co do IdeaPad 330 - bardzo chętnie jakieś opinie zbierzemy smile.gif.
Odnośnie Huawei MateBook - nie znalazłem żadnych recenzji.

+Quote Post
Sparc
dodano 26-05-2019, 19:08
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 23 400
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Ten Ideapad ogólnie jest dobry, ale ma kiepską matrycę.

Co do Huawei sobie daruj, przynajmniej dopóki nie wyjaśni się czy będą dalej produkowane.

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=106512

Warte uwagi są Asusy VivoBook 15 R504, R540, R556, R564.

BTW, przemyśl czy do przeglądania internetu lepszy będzie tablet, np. Samsung Tab S5e.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Tomo_2
dodano 27-05-2019, 10:10
Nr wypowiedzi: #5

Tablet również nie wchodzi w grę. A możecie powiedzieć coś o wydajności następujących procesorów - patrzyłem na performance testy, ale nie wiem jak one się odnoszą do zadań jakie ten laptop ma spełniać:
- Intel Core i3-6006U
- Intel Core i3-7020U
- Intel Core i3-8130U
- Intel Core i5-7200U
- Intel Core i3-5005U

Co myślicie o tym sprzęcie?
- HP 250 G6

+Quote Post
Tomasz Cyba
dodano 28-05-2019, 10:55
Nr wypowiedzi: #6

mod nr 1

Grupa: Naczelny
Wypowiedzi: 24 114
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 2

QUOTE(Tomo_2 @ 27-05-2019, 10:10) *
A możecie powiedzieć coś o wydajności następujących procesorów - patrzyłem na performance testy, ale nie wiem jak one się odnoszą do zadań jakie ten laptop ma spełniać:
- Intel Core i3-6006U
- Intel Core i3-7020U
- Intel Core i3-8130U
- Intel Core i5-7200U
- Intel Core i3-5005U

Każdy z nich wystarczy do podanych zadań. Laptop z i3 i SSD będzie np. lepszy od modelu z i5 i dyskiem HDD.

Co myślicie o tym sprzęcie?
- HP 250 G6

Słaby.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-06-2019 - 18:37