IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Codzienny użytek + programy graficzne [3500-4000], Mac?
grin
dodano 29-05-2019, 17:46
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 84
Nr użytkownika: 29 524

Cześć, poszukuję odpowiedniego ultrabooka jak w temacie.

- budżet 3500-4000 zł
- 13/14 cali
- internet/filmy/programy graficzne (photoshop/renderowanie 3d)
- cicha i długa praca, wydajność w programach graficznych, lekkość
- co do systemu to wolałbym maca, ale ceny sprowadzają mnie na ziemię wink.gif

Zastanawiałem się nad starym Mac Air click aczkolwiek podobno wydajnościowo bardzo słabo, lecz w tym segmencie cenowym to chyba jedyna możliwa opcja. Zależy mi również na podpięciu dodatkowego monitora + tabletu graficznego. Czy ktoś z Was korzysta z takich programów graficznych i mógłby nieco przybliżyć temat komfortu pracy i polecić jakieś ultrabooki? Póki co zaczynam przygodę z grafiką, ale mój obecnym laptop się sypię i mam zamiar kupić jakiś na kilka lat, więc czy jest sens pchania się w stare "jabłko"?
Go to the top of the page

+Quote Post
shly
dodano 29-05-2019, 18:36
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 2 650
Nr użytkownika: 55 643
Laptop: różnie

ten air ma wydajność procka na poziomie używek z windows za 500zł
Musisz się zastanowić jakiej wydajności potrzebujesz.Ja bym się w takie jabłko nie pchał do grafiki to MB PRO 15" z normalnym prockiem i dedykowaną grafiką
ale nowe to 12tyś

+Quote Post
ivan-niezbyt-gro...
dodano 2-06-2019, 11:18
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 249
Z: NS, KR
Nr użytkownika: 40 175
Laptop: e6430, Vostro 7570

W piątek miałem okazję posiedzieć przez ~2 godziny przed świeżutkim Airem (tym starym, z Broadwellem), którego dostał jako służbówkę jeden z bioinformatyków z którymi współpracuję (on wykonuje obliczenia na zewnętrznych maszynach z Linuksem, więc to przy czym siedzi nie ma znaczenia).
Moje wnioski - pozytywne i negatywne:
+ ekran - wcale nie jest taki zły, jak się o nim czyta; rzekłbym że to nadal bardzo dobry ekran TN - fajniej mi się patrzyło na niego niż mojego marnego IPS-a (oba mają pokrycie kolorów w okolicach 60% sRGB), nie sprawdziłem kątów w pionie, bo zapomniałem, ale są słabe
+ klawiatura OK, z pewnością lepsza od tego obecnego idiotyzmu, który oferuje Apple
+ wygląd jak dla mnie OK - to jest obok Thinkpadów najfajniejszy wygląd laptopa - wg MOICH gustów
+ akumulator
+ wydajność odczuwalna - bardzo przyjemna, widać że macOS nie marnuje wątłej mocy obliczeniowej Broadwella
+ specyfikacja do niewymagających zadań biurowych jak najbardziej ciągle wystarczająca...

- (minus) ...ale nie za taką cenę! 3600 to gruba przesada za taki komputer; za 2600 sam bym go kupił jako maszynę do pisania i tyle on mniej więcej jest wart na tle współczesnych urządzeń.
- realna wydajność żenująca (wiem, wiem w Finalcut będzie 48x szybszy niż farma Xeonów pod Windowsem biggrin.gif )
- 128 GB SSD żenujące jak na dzisiejsze czasy
- ekran jakkolwiek nie jest zły to jest na miarę poleasingowca za 1500 zł.

Więc podsumowując: za 3600 się nie opłaca, wydajnościowo wystarczy dla pisarza, czy małego księgowego, bądź pani z białych kozaczkach. wink.gif

+Quote Post
shly
dodano 2-06-2019, 11:32
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 2 650
Nr użytkownika: 55 643
Laptop: różnie

to może się zastanów nad mb pro 15" 2015?
dalej jest to mobilny laptop i ma dobrą moc obliczeniową i7 4c/8t
na tle dzisiejszych ma normalną klawiaturę, porty i tą fajną wtyczkę do ładowania magsafe

+Quote Post
ivan-niezbyt-gro...
dodano 2-06-2019, 14:16
Nr wypowiedzi: #5

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 249
Z: NS, KR
Nr użytkownika: 40 175
Laptop: e6430, Vostro 7570

Pytanie do czego Apple zmierza... Na razie wygląda mi to na zamykanie w "złotej klatce". macOS to fajny system, ale trzeba sobie jasno odpowiedzieć na pytanie, czy stać nas na wydawanie przynajmniej 6 tys. złotych na komputer o podstawowej wydajności i 10 na wydajność średnią. Jeśli następna generacja Airów będzie na jabłkowych ARM-ach to zamknięcie stanie się realnym zagrożeniem.

+Quote Post
Sparc
dodano 3-06-2019, 15:37
Nr wypowiedzi: #6

Wypowiedzi: 24 140
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Grafika stać by kupić komputer za 20 tys zł.

QUOTE(shly @ 2-06-2019, 11:32) *
to może się zastanów nad mb pro 15" 2015?
dalej jest to mobilny laptop i ma dobrą moc obliczeniową i7 4c/8t
na tle dzisiejszych ma normalną klawiaturę, porty i tą fajną wtyczkę do ładowania magsafe

Przecież to staroć bez gwarancji.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-09-2019 - 9:14