IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
eGPU Akitio Thunder2 + Dell DA-2, Instrukcja modyfikacji Akitio + Zbook 15 + GTX 1060
AdonaiDuma
dodano 1-06-2019, 15:21
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 130
Nr użytkownika: 68 504
Laptop: HP Zbook 15

Witam.
Postanowiłem zrobić krótką instrukcję utworzenia zestawu eGPU. Akitio w moim przypadku działa w pełni plug&play. Nie muszę korzystać z setup-a. Wyłącza się w momencie braku zasilania na złączu thunderbolt oraz mogę podłączyć je nawet w czasie działania laptopa. Po zapoznaniu wszystkiego wydaje się to bardzo proste. Jednak w moim laptopie prawdopodobnie nie działają karty starsze niż seria 9 Nvidii. Na pewno nie działa GTX 780ti.

Pełna konfiguracja mojego zestawu to Zbook 15 G1 + Akitio Thunder2 + Dell da-2 220W + Zotac 1060 mini 6GB.
Wynik 3D Mark Firestrike11. A tak wygląda moje biurko
Załącznik (plik)  biurko.jpg ( 103.29k ) Liczba ściągnięć: 9

Instrukcja modyfikacji.
1. Pinout wtyczki dell da-2. Praktycznie we wszystkich instrukcjach podają aby pin Sense zostawić pusty. Ta dodatkowa modyfikacja daje nam upragnione włączanie akitio thunder po pojawieniu się napięcia na złączu thunderbolt.
Załącznik (plik)  DellDA2_pinout.jpg ( 38.81k ) Liczba ściągnięć: 0

Łączymy następująco:
-3xGND+REMOTE- połączyć z GND na akitio board oraz we wtyczce 6-pin
-3x12v - połączyć z 12V na akitio board oraz we wtyczce 6-pin
-SENSE - u mnie czarny kabelek samotny, który idzie pod złączem PCI, połączyć z sense na akitio board
Czyli mamy 3 kable.

2.Kable na akitio board.
Załącznik (plik)  zasilanie_akitio_board.jpg ( 100.02k ) Liczba ściągnięć: 5

3.6-PIN low profile. Przelutowałem wtyczkę z przedłużki 6-pin.
Załącznik (plik)  6_pin_low_profile.jpg ( 38.88k ) Liczba ściągnięć: 5

4.Zasilanie akitio. Tak samo wykorzystałem przedłużkę 8-pin i polutowałem kabelki. Dodatkowo wyciąłem otwór aby wprowadzić kable pod płytę akitio.
Załącznik (plik)  zasilanie_akitio.jpg ( 65.59k ) Liczba ściągnięć: 3

5.Tak wygląda gotowy zestaw.
Załącznik (plik)  gotowe.jpg ( 138.75k ) Liczba ściągnięć: 5
Załącznik (plik)  gotowe_karta.jpg ( 89.74k ) Liczba ściągnięć: 3

6.Przy niektórych kartach, w szczególności podobno AMD może być konieczne zastosowanie obejścia na 75W z portu PCI. W akitio z tego co wyczytałem normalnie port ten daje 25W. Jednak z tym obejściem nie działa samoczynne wyłączanie akitio. Jedyny plus, że wiatraki po wyłączeniu laptopa lub odłączeniu kabla nie wchodziły na pełne obroty.
Załącznik (plik)  obejscie_75W.jpg ( 68.94k ) Liczba ściągnięć: 2

Dodatkowo zrobiłem dwa pliki bat dzięki którym włączam/wyłączam z łatwością dGPU. Aby móc z tego korzystać trzeba znaleźć ID dGPU oraz zainstalować devcon.exe.

dGPU ON.bat
#echo
devcon enable *DEV_0FF6*
exit

dGPU OFF.bat
#echo
devcon disable *DEV_0FF6*
exit

--------------------
HP ZBook 15 G1 | i7 4810MQ | dGPU k1100m | 32GB Ddr3 | 512GB SSD EVO850 | 750 GB HDD |
Instrukcja eGPU | Akitio Thunderbolt2 | Zotac 1060 mini 6GB | DA-220W | 3DMark |
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-06-2019 - 6:46