IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Laptop do wykładów do 5.5k PLN 2w1, I tablet i laptop :) lekki, bardzo dobry ekran, długi czas na baterii
shwarz
dodano 11-06-2019, 12:50
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 29
Nr użytkownika: 2 360

Hey,

zdecydowałem się jednak napisać, może mi dobrze doradzicie. Od 2015 r. korzystam z Surface Pro 4, ale właśnie się bateria skończyła (spuchła), do tego artefakty (pewnie grafika) i naprawa jest tak droga, że nie pozostaje mi nic innego jak kupić nowy sprzęt. Taki urok Surface :/ Szukam czegoś, co po np. 3 latach gdy bateria się skończy pozwoli mi tę baterię po prostu wymienić... a nie być zmuszonym do kupowania nowego sprzętu.

1. Jaki jest budżet?
max 5.5k PLN brutto

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?
Prywatna

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
11-13,5 cali

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?
Polska

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: Microsoft, Dell, Apple, Samsung, HP
Niechciani: Wszyscy inni wink.gif chyba, że któryś ma naprawdę coś godnego polecenia

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
Praca z pakietem Office - głównie Excel i Word
Internet
Muzyka w tle ze Spotify
Wideokonferencje Skype/Hangouts

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...

Najważniejsze - w czasie wykładów (w różnych miejscach) potrzebuję mieć w ręku tablet, ale po wykładzie mieć laptop => siadam przy biurku i potrzebuję normalnie pisać/notować itd. Idealnie do tego nadawał się Surface
Długi czas pracy na baterii - realnie (nie wg producenta wink.gif przynajmniej 6h
Bardzo dobra matryca, żeby wzroku nie stracić wink.gif Lubię jasne, dobrze doświetlone matryce, w Surface taką miałem

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.
Często przenoszony, non stop w ruchu, ciągle zmieniany z funkcji tablet na laptop itd. Na biurku też wink.gif

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?
Nie, chyba, że w jakąś przeglądarkową typu FOE

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?

min. 6h, idealnie 8h

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.
Jakkolwiek

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?
Win10 Home lub Pro, iOS

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
Błyszczący, choć matowy od biedy też może być jeśli będzie spełniać inne parametry

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
W zasadzie tak - Surface Pro 6, iPad Pro, HP Spectre 360, Dell L5290

15. Kiedy planujemy zakup?
Jak najszybciej, obecny ma wybrzuszony delikatnie ekran od tej baterii, trochę strach korzystać

16. Jak długo planujemy go używać?
4-5 lat

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
SDD, może być 128GB, korzystam z chmury, nie instaluję ciężkich aplikacji

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
Nie, mam napęd DVD na USB

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.

Przydałaby sie gwarancja dłuższa niż 12 m-cy, choć Surface taką ma i od biedy taka też może być
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 11-06-2019, 13:52
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 140
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Zdecydowanie iPad Pro + klawiatura.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
shwarz
dodano 11-06-2019, 16:37
Nr wypowiedzi: #3

Dzięki. iPad w wersji 12,9" 64GB Wi-Fi to 4799 zł + klawiatura 929 + pióro 599 zł = 6327 zł. Bez pióra 5728 zł. Trochę przekraczam budżet. Ładny sprzęt. Jedyny minus z tego co czytam to nie da się do niego podłączyć dysku zewnętrznego, więc wszystko musiałbym przerzucić na chmurę. Z chmury korzystam, ale nie trzymam tam 1TB danych tylko bieżącą pracę stąd nie potrzebuję pojemnego dysku, ale możliwość podpinania zewnętrznych dysków powinna być. Chmura z taką pojemnością niby jest dostępna, ale.

Czy moglibyście polecić dla "równowagi" smile.gif inny sprzęt? Może jednak w założonym wcześniej budżecie i niekoniecznie w górnych rejestrach ? smile.gif

+Quote Post
Sparc
dodano 12-06-2019, 11:38
Nr wypowiedzi: #4

Polecałbym raczej wersję 10,5" bo jest bardziej poręczna i dłużej trzyma na baterii.

A jak chcesz zaoszczędzić to dwa razy taniej jest niewiele gorszy iPad Air 10,5".
https://www.notebookcheck.com/Test-Apple-iP...t.415774.0.html
https://www.amazon.de/Apple-iPad-Air-10-Wi-...sr=8-5&th=1

Klawiaturę można kupić za 400 zł np. Logitech.

Dyski zewnętrzne obsługuje iPad OS który ma na nie trafić na jesieni, w okolicy września.
https://www.spidersweb.pl/2019/06/ipados-nowosci-opinie.html

Z Windowsem jest Surface Pro 6 ale to bardziej laptop z odczepianą klawiaturą, kiepsko dostosowany do obsługi dotykiem.

Z tradycyjnych laptopów wart uwagi jest Asus ZenBook 13, Lenovo ThinkBook 13, Apple MacBook Air 13 i Pro 13.

--------------------

+Quote Post
henader
dodano 12-06-2019, 13:37
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 544
Nr użytkownika: 63 195

To może coś z Thinkadów - np X380 albo X390 z podserii Yoga? Nowe X380 Yoga w wersji z i5, 16 GB RAM i SSD 512 GB to koszt poniżej 4k PLN: https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-x...-ips-8151474159

+Quote Post
Sparc
dodano 12-06-2019, 13:42
Nr wypowiedzi: #6

Zbierają kiepskie opinie.

--------------------

+Quote Post
henader
dodano 12-06-2019, 14:08
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 544
Nr użytkownika: 63 195

Zatem zacytujmy z notebookcheck: ".... The device is excellent in almost every area, save for long-term CPU performance. The case is sturdy, port selection is excellent, and the durable hinges and retracting keyboard make tablet use comfortable and easy. As an office machine, the X380 is excellent." oraz "The X380 Yoga, particularly the Core i5-8250U variant, is perhaps the best overall compact convertible for business users. While there are some flaws, the total package marries a well-built case with an excellent array of ports and throws in great battery life and a beautiful and color-accurate screen. Other office convertibles may cover one area of the notebook experience with excellence, but the X380 Yoga does them all well without leaving much behind."

źródło: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkP...w.316442.0.html

+Quote Post
Sparc
dodano 13-06-2019, 12:25
Nr wypowiedzi: #8

Popatrz na temperatury

--------------------

+Quote Post
shwarz
dodano 19-06-2019, 12:14
Nr wypowiedzi: #9

Dzięki za podpowiedzi.
Poużywałem trochę te sprzęty, sprawdziłem nowego Surface 6, iPad-y 10,5 i 12,9" i inne i ... po raz kolejny kupiłem Surface. Zakładam, że wytrzyma ponownie 4 lata minimum, a może przy lepszym zarządzaniu ciepłem - i generalnie baterią - dłużej (bo wg mnie od ciepła spuchła bateria w starym Surface. Jak kiedyś naprawa baterii w Surface spadnie do poziomu max 1000 zł to go naprawię i pewnie podziała jeszcze smile.gif )

Surface do moich potrzeb pasuje idealnie - raz mam tablet, raz laptop. Lekki, cichy, świetny ekran.

Ipad - super sprzęt i był najbliżej, ale nie jestem w stanie przestawić się na tę klawiaturę. Dodatkowo brak touchpada też nie ułatwił przekonania. Jak pisałeś Sparc w nowym iPad OS będzie możliwość podłączania dysków i pewnie generalnie będzie to coś lepszego, zobaczymy jak to będzie działać. Zawsze mogę za rok sprzedaż Surface i kupić iPada smile.gif I w sumie taki mam niecny plan, ale potrzebowałem czegoś na teraz, stąd decyzja.

Ten post piszę już z nowego Surface. Jedyny minus na "dzień dobry" => brzydka klawiatura. Ta alcantara jest wg mnie słaba, ale to pewnie kwestia gustu. Zawsze można sobie ją wymienić na inny kolor wink.gif

Mój przykład pokazuje, że każdy przypadek jest inny, mi jest potrzebny sprzęt do wykładów, 1h z urządzeniem w ręku, stąd taki wybór. Dzięki jeszcze raz za pomoc.

+Quote Post
Sparc
dodano 19-06-2019, 13:41
Nr wypowiedzi: #10

Kluczowy minus to brak mobilnych aplikacji i słaba obsługa dotykiem.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 19-06-2019, 13:58
Nr wypowiedzi: #11

aka Pan Okoliczny

Wypowiedzi: 6 941
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

Kluczowy minus iPada to brak pełnosprawnego systemu, stąd nawet z przedrostkiem „pro” nadal nie będzie komputerem, a jedynie zabawką równą funkcjonalnością podobnym urządzeniom na Androidzie.

+Quote Post
Sparc
dodano 20-06-2019, 14:01
Nr wypowiedzi: #12

Co rozumiesz przez pełnosprawny system?

Android nie ma tabletowych aplikacji ani kluczowych funkcji iPad OS.

Windows zresztą też.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 20-06-2019, 17:02
Nr wypowiedzi: #13

aka Pan Okoliczny

Np taki pod jakim można uruchomić bezproblemowo VM.

Jak to wyglada w iPadzie ?

Oczywiście mówię o uruchomieniu na samym iPadzie, a nie na kompie i używaniu iPada jako powiedzmy terminala.

+Quote Post
ktoś
dodano 20-06-2019, 20:49
Nr wypowiedzi: #14

Wypowiedzi: 284
Nr użytkownika: 25 523
Laptop: Dell Latitude C400

oczywiście ze się nie da
nie da się tez odpalić 2 tych samych aptek (np wordow), safari domyślnie renderuje strony mobilne(wtf), nie ma obsługi praktycznie żadnego usb, słownik ciagle próbuje się wtrącać przy pisaniu, menu jest mega rozciągnięte
Póki co to przerośnięty ajfon. Korzystam z tego na codzień. do sprawdzenia maila, szybkiego sprawdzenia www i ogólnej konsumpcji treści jest super . Do poważnej pracy na ta chwile nie nadaje się smile.gif i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Jedynie co jest tam „pro” to chyba SOC, który kompletnie wymiata.

Aha no i bateria wymiata - jest po prostu genialna.

+Quote Post
EB4U
dodano 20-06-2019, 21:08
Nr wypowiedzi: #15

aka Pan Okoliczny

Czyli tylko tablecik z systemem dla telefonow. Zabawka.

+Quote Post
shly
dodano 20-06-2019, 21:54
Nr wypowiedzi: #16

Wypowiedzi: 2 650
Nr użytkownika: 55 643
Laptop: różnie

QUOTE(EB4U @ 20-06-2019, 21:08) *

dokładnie zabaweczka, a za 6tysi to dla mnie porażka

+Quote Post
ktoś
dodano 20-06-2019, 22:03
Nr wypowiedzi: #17

Chyba graficy maja jakieś lepsze programy i sam pen jest dobry.
Poza tym, tak. Szkoda bo sprzeciwie ma potencjał

+Quote Post
EB4U
dodano 20-06-2019, 22:21
Nr wypowiedzi: #18

aka Pan Okoliczny

Jak by był z macOSem to od ręki bym brał, ale przecież nic takiego nie wypuszczą, bo spadnie sprzedaż MB.
Szkoda, nie to nie. A tak to mój telefon takiego iPada wciąga nosem, bo przynajmniej zadzwonić mogę i ciagle mieć przy sobie.
Wysłałem głupi pliczek excela z Office dla Mac, na wszystkich komputerach mac/PC wszystko wyglada si, tylko w Numbers na tel formatowanie komórek się pochrzaniło i wszystkie formuły psu ba budę, to jak tu pracować ?

+Quote Post
Sparc
dodano 21-06-2019, 13:44
Nr wypowiedzi: #19

Przecież jest Excel na iOS

https://apps.apple.com/pl/app/microsoft-exc...d586683407?l=pl

QUOTE(ktoś @ 20-06-2019, 20:49) *
oczywiście ze się nie da
nie da się tez odpalić 2 tych samych aptek (np wordow), safari domyślnie renderuje strony mobilne(wtf), nie ma obsługi praktycznie żadnego usb, słownik ciagle próbuje się wtrącać przy pisaniu, menu jest mega rozciągnięte
Póki co to przerośnięty ajfon. Korzystam z tego na codzień. do sprawdzenia maila, szybkiego sprawdzenia www i ogólnej konsumpcji treści jest super . Do poważnej pracy na ta chwile nie nadaje się smile.gif i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Jedynie co jest tam „pro” to chyba SOC, który kompletnie wymiata.

Aha no i bateria wymiata - jest po prostu genialna.

Doczytaj bo iPad OS obsługuje 2 okna tej samej aplikacji i urządzenia USB, a Safari domyślnie renderuje strony desktopowo.

https://www.spidersweb.pl/2019/06/ipad-os-premiera.html
https://www.spidersweb.pl/2019/06/ipados-nowosci-opinie.html

QUOTE(EB4U @ 20-06-2019, 17:02) *
Np taki pod jakim można uruchomić bezproblemowo VM.

Jak to wyglada w iPadzie ?

Oczywiście mówię o uruchomieniu na samym iPadzie, a nie na kompie i używaniu iPada jako powiedzmy terminala.

Do VM to się kupuje stacje robocze.

QUOTE(EB4U @ 20-06-2019, 21:08) *

Systemem dla telefonów to jest Android.

--------------------

+Quote Post
ktoś
dodano 21-06-2019, 14:29
Nr wypowiedzi: #20

IpadOS nie wyszedl (jest beta 2 dla devsow). Co bedzie za 3 msc to sie zobaczy. Rozmawiamy o statusie "na teraz"

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 23-09-2019 - 9:22