IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Office na 2 komputery; czy możliwe 3 instalacje?
Ravenik
dodano 25-06-2019, 17:46
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 46
Nr użytkownika: 64 080

Pytanie dotyczy Office 2010 box pro. Dokładnie takiego jak na znanym portalu aukcyjnym, nr aukcji: 8086449691 : Office
Kod produktu: 269-14686.
Ten Office jest na 2 komputery.
W tej chwili mam go na dwóch laptopach:
1. Windows 8.1
2. Windows 8.1
Pytanie czy na laptopie 2 mogę tego Office zaktywować dodatkowo na Windows 10 - który jest jako drugi system operacyjny na tym laptopie. Więc byłby ten Office na 2 komputerach ale 3 instalacje. Czy aktywacja telefoniczna ma szanse powodzenia? Czy aktywacja nie spowoduje deaktywacji na jednej z poprzednich instalacji? I czy będzie to zgodne z licencją? Jest to dość drogi produkt i chciałbym go używać "legalnie".
Go to the top of the page

+Quote Post
jakubd
dodano 26-06-2019, 0:13
Nr wypowiedzi: #2

jdtech.pl

Wypowiedzi: 414
Nr użytkownika: 5 006
Laptop: Envy 17, 8510p, 5101, HDX Dragon, Dell M2010

Do takich niuansów trzeba specjalistę od licencji Microsoft (ludzi się do tego specjalnie zatrudnia nawet w firmach), ale generalnie licencje są per instalacja, a nie per sprzęt, więc instalacja na tej samej maszynie w na jednej partycji w Windows 8, na drugiej Windows 10 i jeszcze w maszynie wirtualnej odpalonej w jednym z systemów a potem w kolejnej maszynie wirtualnej odpalonej w WinE w Linuksie są zwykle traktowane jako wymagające osobnych 4 licencji mimo, że fizycznie działają na jednej maszynie.
Być może kombinując z procedurą instalacji uda ci się przejść aktywację, ale legalność tego może być wątpliwa.

+Quote Post
qqs
dodano 29-06-2019, 19:01
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 19
Nr użytkownika: 75 644

To ja mam trochę inne pytanie - czy przy pracy z Office korzystasz z takich funkcjonalności, jak VBA?
Jeśli nie, to można rozważyć instalację darmowego odpowiednika dla wspomnianego Office'a. Wtedy odpada Ci problem z licencją od Microsoftu.

Ostatnio przeglądając internety w poszukiwaniu czegoś, co mogłoby mi zastąpić office'a microsoftu, natrafiłem na stronę FreeOffice:
https://www.freeoffice.com/en/
... z tego co się orientuję, to jedyna wada jest taka, że przy pobraniu programu trzeba wypełnić formularz, w którym podajesz swój adres e-mail. Ale na ten mail dostajesz klucz licencyjny, który wprowadzasz przy pierwszym uruchomieniu i potem już możesz cieszyć się z oprogramowania.

Podstawowy darmowy pakiet zawiera odpowiednika Worda, Excela i Powerpointa. Interfejs jest bardzo zbliżony do tego z Microsoftu.

Cytaty ze strony/regulaminu:
SoftMaker FreeOffice 2018 is free to use at home and for business. (...) You may (...) Install and use one copy of the Software on up to 3 (three) computers that belong to the same family household or on 1 (one) computer that belongs to an organization;

Jak dobrze rozumiem, instalując wspomnianego Office'a na Windowsie 10 wciąż pozostaną Ci jeszcze 2 licencje na maszynę wirtualną smile.gif

Z innych pakietów wartych rozważenia:
* OnlyOffice - interfejs dość intuicyjny; zawiera odpowiedniki Worda, Excela i Powerpointa
* Libre Office - tutaj już jest możliwość korzystania z makr (ale nie VBA - tutaj makra są pisane trochę inaczej), ale interfejs może być mało intuicyjny; na plus - oprócz odpowiednika Worda, Excela i Powerpointa, dostajemy też odpowiednik Access'a.

+Quote Post
Ravenik
dodano 29-06-2019, 19:25
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 46
Nr użytkownika: 64 080

Dziękuję za odpowiedzi. W tej chwili nie korzystam z VBA ale mogę chcieć wrócić do VBA (mam jakieś stare aplikacje w Access). Poza tym preferuję z różnych względów MS Office - nawet wersja 2010 BOX Pro na którą mam licencję mi wystarcza.

Co ciekawe jak aktywowałem tego Office telefonicznie (w przeszłości) to automat MS zadaje przez telefon pytanie: czy to oprogramowanie jest zainstalowane na więcej niż 2 komputerach. I tutaj nie kłamiąc mógłbym odpowiedzieć że nie - co o ile pamiętam wystarcza do zaktywowania.

Ogólnie na maszynach wirtualnych nie potrzebuję Office tylko na 2 laptopach:
(laptop 1) - pod Windows 8.1
(laptop 2) - pod Windows 8.1 i jest drugi system: Windows 10. Naturalnie na raz działa tylko jeden system. Nie wirtualnie.
Więc ten Office byłby na 2 komputery ale 3 instalacje. Licencja jest na 2 - chyba stanowiska lub komputery.

Ale po tym co piszecie pewnie ograniczę się i na laptopie 2 odinstaluję Office z W8.1 a zaktywuję na W10 żeby nie było wątpliwości co do licencji. Na razie na W10 jadę bez aktywacji - zostało jeszcze kilka tygodni do obowiązkowej aktywacji.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-08-2019 - 23:59