IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop zamiast stacjonarki, Na lata ~4k
tomek1906
dodano 25-06-2019, 21:48
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 52
Nr użytkownika: 30 882

Dzień dobry,
Jakiś czas temu założyłem temat z pomocą w wyborze ultrabooka ale się 'nie przyjął'. Dodatkowo w tym czasie przemyślałem temat i jednak nie chce ultrabooka, laptop 99% czasu używany jest w mieszkaniu więc po co się męczyć. Wole kupić coś normalnego a na stacje nie mam miejsca.
Czego szukam - sprzętu na dłużej, dysk SSD, 16gb, niezła matryca, dedykowana grafika. Nie gram ale w CIV6 bym zagrał. Zastanawiam się nad takimi laptopami jak:
Lenovo Legion Y530
Acer Aspire 7
Dell G3
Co z nich najbardziej godne polecenia? Odpychają mnie wizualnie gamingowe maszyny.
Go to the top of the page

+Quote Post
qqs
dodano 29-06-2019, 18:31
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 21
Nr użytkownika: 75 644

Hej tomek1906,
z Acerem i Dellem G3 Ci nie pomogę, ale niecały miesiąc temu zakupiłem wspomnianego Legiona Y530.

Swoje przemyślenia odnośnie procesu instalacji i pierwsze wrażenia opisałem tutaj:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=1064...20&start=20
(przedostatni post).

W dużym skrócie:
generalnie laptop jest ok, ma ładną matrycę, jest szybki, ale przy obciążeniu bywa głośny.
Moim zdaniem pomysł z wyjściami z tyłu laptopa jest spoko, bo dzięki temu nie plączą się tak kable (choć wiem, że to jest kwestia gustu, bo wiele ludzi pisze, że im się takie rozwiązanie nie podoba - dla mnie jest praktyczne).
Laptop niby gamingowy, ale wygląda elegancko i nie świeci się jak choinka na Boże Narodzenie smile.gif
Instalacja systemu (brałem model bez systemu operacyjnego) była trochę upierdliwa (głównie Windows, bo na Linuxie wszystko poszło "od kopa"), ale przy odrobinie cierpliwości dało się przebrnąć do końca.
Temperatury mogłyby być ciut niższe, ale tragedii nie ma - wentylatory dość szybko ochładzają konstrukcję (kosztem wspomnianej już głośności).
Na klawiaturze bardzo fajnie się pisze. Kiedyś miałem Thinkpada i pomijając, że na klawiaturze nowego laptopa nie ma trackballa, to moje ogólne wrażenia są bardzo podobne. Dla mnie jest ok.
No i laptop kwalifikuje się do Lenovo Premium Care, przy czym jeśli kupujemy zmodyfikowany sprzęt (t.j. taki, który ma np. dodane kości RAM), to na te modyfikacje producent nie daje gwarancji (co jest zresztą logiczne). Ale żeby nie było - warto poczytać sobie w sieci jeszcze na ten temat - na stronie producenta udało mi się zarejestrować produkt bez żadnego problemu. Z drugiej strony - wiele ludzi (także na forum) narzekają na serwis Lenovo.

Mój model ma kartę 1060, bo wyczytałem gdzieś na forum, ze przy kartach 1050ti i słabszych producent dodaje słabszy zasilacz do sprzętu. Nie wiem, czy to się zmieniło, czy nie.

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale wspomniane Lenovo dostępne jest w kilku wariantach.

Tak naprawdę pytanie też, do czego laptop miałby Ci służyć. Ja swojego Lenovo brałem z myślą o tym, żeby móc pobawić się z grafiką/zmontować film, kiedy będę poza mieszkaniem.

+Quote Post
tomek1906
dodano 3-07-2019, 22:36
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 52
Nr użytkownika: 30 882

Dzięki za odpowiedź. Ten lenovo jest kuszący zastanawiam się teraz jeszcze nad Acerem Nitro.. Chce jak pisałem komputer do użytku domowego czasem gra, czasem praca jako magazyn danych zdjęć.

+Quote Post
ivan-niezbyt-gro...
dodano 4-07-2019, 22:12
Nr wypowiedzi: #4

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 249
Z: NS, KR
Nr użytkownika: 40 175
Laptop: e6430, Vostro 7570

Miejsce miejscem, ale jeśli 99% używania laptopa odbywa się w domu to rezygnacja ze "stacjonarki" jest objawem braku roztropności. No chyba że biegasz z tym laptopem pomiędzy wersalką a fotelem, wtedy rozumiem potrzebę mobilności... wink.gif
W każdym razie są teraz małe płyty główne, małe obudowy, mniejsze niż standardowe karty grafiki i da się zbudować stacjonarkę mniejszą niż pralka automatyczna. wink.gif I nawet taki malutki komputer będzie nieporównanie kulturalniej pracował i najprawdopodobniej będzie też sporo wydajniejszy niż laptop gamingowy.
A na ten 1% podróżowania kup sobie 12.5-calowego x230 lub x250 (czy odpowiednik od Della) za tysiaka i będzie dobrze.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-10-2019 - 13:07