IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
ASUS G703GX - co to za dźwięk ?
kocurowy
dodano 11-07-2019, 19:59
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 58 438

Witam , jestem posiadaczem lapka asus g703gx . Zauważyłem ciekawy dźwięk albo dysk albo wentylatory ?
Załączam link do nagrania w którym mam nadzieje dobrze słychać ten dzwięk który mnie zastanawia.
Od momentu kupna raczej go nie kojarzę a mija miesiąc już i jakiś czas temu windows update wrzucił mi BIOS update ze strony asusa. Lapotop zainstalował i po ponownym uruchamianiu startował i wyłączał się z 3 razy tak jakby był taki dźwięk jakby nabierał mocy i spadał (no może mało to profesjonalne wyjaśnienie ale może mieć znaczenie) . No i wydaję mi się że dopiero po tym coś takiego się pojawiło . Zastanawia mnie czy to dysk twardy czy wentylatory. Laptop ogólnie działa na trybie turbo według asusowskiej aplikacji ( większa wydajność cpu i gpu > głośne działanie),zmiana trybu na SILENT CZY BALNCED nic nie zmienia jedynie wentylatory są cichsze + jak włączę grę na komputerze ten dźwięk całkowicie znika , zupełnie się "wyłącza" .Irytuje mnie ten dźwięk pomocy !

link do filmu https://streamable.com/rjwwu
Go to the top of the page

+Quote Post
koTiONe
dodano 16-07-2019, 2:11
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 1 450
Z: Den Haag
Nr użytkownika: 38 595
Laptop: Acer TM 7720G, MSI GX740, P170EM, barebone MS-1785

Chodzi ci o wentylator czy śpiew humbaków? ;D

+Quote Post
sagamore
dodano 16-07-2019, 6:14
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 1 190
Nr użytkownika: 49 396
Laptop: Helios 300, MSI GE63, Dell 7720, HP 2570p, Samsung 730u3e, Wind U100

Haha. Rzeczywiście, cały czas słychać piszczenie cewek a gdzieś w połowie filmiku włącza się "śpiew humbaków" i nie wiadomo o co chodzi autorowi smile.gif
Jeśli chodzi o piszczenie (czy raczej skwierczenie) cewek, to możliwe, że nowy bios coś poprawił w kwestii poboru energii i dlatego się pojawiło.
U mnie (inny laptop) zazwyczaj jest słyszalne w idlu, jak komputer zaczyna coś robić (choćby przewijam stronę), to skwierczenie ustaje na czas przewijania.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-08-2019 - 23:51