IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
Gracza świat światem bardzo dużych dzieci..., z cyklu "lepiej być graczem aniżeli mężem czy ojcem..."
Maica
dodano 19-07-2019, 12:32
Nr wypowiedzi: #1

**

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 87
Nr użytkownika: 75 926

No nie mogę sobie podarować ... i muszę, taki już jestem...

Dawno, dawno temu gdy ja sam miałem przedział 20-25lat życie było jakieś inne. Chodzi mi przede wszystkim o otaczający mnie świat i ludzi a w szczególności "poziom" ludzi.
Chłopaki, często w wieku od 20 do 20-stu kilku lat byli już po woju, ukończyli szkoły, zaczynały się przygody życiowe takowe jak małżeństwa, dzieci itp. itd.
Bardzo często bywało i tak, iż nawet w bardzo wtedy jeszcze biednej (po komunistycznej Polsce) ludzie w tymże wieku mieli znacznie więcej jak dziś!
Prócz żon, dzieci, praktycznie w słowa rzecz ujmując ponad 80% rówieśników wtedy miała już własne mieszkania i dość solidne stanowiska w pracy.
Ludzie, niby młodzi bo co to jest te 20-ścia kilka lat reprezentowali sobą naprawdę dość konkretny poziom.
Doskonale pamiętam swoje koleżanki z tamtych lat, kobiety w wieku 20-25lat reprezentowały sobą przede wszystkim KOBIETY!
Myślę że nie wugłupię się gdy powiem iż - poziom tamtejszej dwudziestolatki był bliski dzisiejszej czterdziestolatce.
Istniały jakieś tabu, kultura, szacunek i przede wszystkim godność.
Wczoraj, zerknąłem na chwilę w program telewizyjny pt. "Projekt Lady", córka ten kicz nagrała i właśnie spoglądała, zerknąłem i ja. Normalnie, siwy dziś jestem ...

Jeszcze 15-ście lat temu, gdy nie istnaiło to całe GAMINGOWE środowisko, ludzie młodzi byli mniej DZICY jak są dziś.
Nie wiem, czy tylko ja to tak odbieram ... czy może tak już jest i musi być.

Gdzie nie zerkniesz, świat kręci się jedynie wokół gierek i gamingu. Fotele dla graczy, symulatory dla graczy, wszystko dla graczy!
Ciągle, zastanawiam się nad tym czy to już jest jedyna pseudo rozrywka ludzi młodych?
Naprawdę GRACZ nie widzi i nie CZUJE już innego świata próćz świata wirtualnego?

Ostatnio miałem auto w serwisie, wsiadłem więc do autobusy i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to "smart zoombie", mówiąc jaśniej: 90% ludzi ze zwieszonymi głowami nad ekranami smarfonów.
Za "komuny" pewnie byłoby zaraz masowe łapanie i zamykanie w oddziałach psychiatrycznych...
Naprawdę nie ma już nic a nic ciekawszego od ekranu LCD?

Z obu stron swojego domu mam GRACZY. W domku po lewej i w domku po prawej. Młodzi ludzie (lat 22 i 23) całe dnie przesiadują przed ekranem z grami. Jeden z nich ma symulator samochodu zbudowany z kilku mnitorów, kierownicy, pedałów i super fotela a drugi kwiczy w fotelu dla GRACZA z jakimiś okularami na dziobie.
Od czasu do czasu gdy jest osiedlowe zebranie przy ognichu, flaszce i kiełbasie... starsi ludzie (4X+) mocno narzekają że nie są już na mocy odciągać własne dzieci od tego chorego świata.
Nadmienię iż, gdy ja sam miałem 22lata miałem już żonę i dziecko i właśnie spłacałem swoje pierwsze M oraz byłem tzw. panem kierowcą, śmigałem lokalnie ciężarówką z towarem.
Gdy miałem lat 24 już, miałem w całości spłaconą Omegę i byłem taksiarzem mającym żonę, M i dwójkę już dzieci. Miałem też wtedy PCta w domu i kończyłem studia. Mama i tata mi nie dali albowiem zginęli w wypadku gdy miałem lat 11. Żonę (najukochańszą) mam do dziś (te samą) i już pięcioro dzieciaków z których trójka już prawie dorosła.
Jakim cudem moje dzieci nie grają w gry i są nadprzeciętnie ogarnięte?
Każde z moich dzieci biegle mówi w dwóch językach, od kołyski uczone Angielskiego i Niemieckiego...
Mam dwóch synów w wieku 13 i 15 lat którzy nie mają najmniejszych problemów z jakimkolwiek domowym remontem bądź też naprawą mojego auta!
Chłopaki potrafią nie dość że ogarnąć chałupę to i ugotować coś naprawdę genialnego. Wyniki w szkołach wszyscy na poziomie mocno 4+, zero najmniejszych problemów wychowawczych.
Powód? Nie mają ani smartfonów, ani tabletów a komputer jest tylko jeden i od malusieńkiego czas korzystania ustalany jest przeze mnie. Nikogo nie ciągnie do kretyńskiego YouTuba czy Fejso-podobnych bubli!
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego świat GIER aż tak mocno wciągnął tylu młodych ludzi oraz tego, dlaczego nie potrafią z tego wygrzebać się.
Moja żona prowadzi catering i restauracje, ja zajmuję się pracą w reklamie. Do naszych "prac" przychodzi masa młodych ludzi (chcą niby pracować). I wiecie z czym dziś jest największy problem?
Ci ludzie nie potrafią zrobić nic a nic logicznie. Jeśli nie zapodasz instrukcji wykonania zadania to ludzie tacy za nic się nie domyślą co muszą zrobić aby coś zrobić!
Nic dziwnego że na "rynku" jest co raz więcej singli albowiem ludzie przestali nadawać się do wspólnego życia!

Jedno mają wspólne, właśnie, ten chory wirtualny świat! Nie daj Boże zaczniesz z takimi o grach i internecie, temat nie kończy się!
W naszych firmach zrobiliśmy ostatnio test!
Oczywiście, istnieje monitoring i łatwo było zerknąć na "jakość" pracy młodych pracowników! Efekt tak iż rekordzista na ośmio godzinnej zmianie spędził 3 godziny i 45 minut nad... ekranem swojego tabletu! U żony w pracy młoda kucharka spędziła na 10 godzinnej zmianie aż 3 godzinki na rozmowach przez SMS. Zliczyliśmy jedynie wszystkie wyjścia na zaplecze i podpieranie ściany z telefonem w łapsku.

Na tym listingu (link nie przedawnia się):
https://allegro.pl/kategoria/gry?bmatch=bas...bp-cul-1-2-0619

można łatwo policzyć zliczając 100 stron z wystawionymi na sprzedaż GRAMI i mnożąc to przez 60 ofert na stronie.
Liczby kupujących GIERKI, doładowania i konta do gier ... przerażają!

Fotel dla gracza:
https://allegro.pl/listing?string=Fotel%20d...19&order=qd
tu także liczby kupujących .... .... xxxx .... yyyy....

Gadżety gamingowe = kolejny kosmos:
https://allegro.pl/listing?string=gamingowa...bp-ele-1-2-0619

Chińszczyzna dla gracza:
https://allegro.pl/listing?string=dla%20gra...bp-ele-1-2-0619

Symulatory dla gracza:
https://allegro.pl/listing?string=symulator...bp-cul-1-2-0619

Wycieraczka do butów przed drzwi dla gracza:
https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-do-bu...over-8083748911

Koszulki dla graczy:
https://allegro.pl/listing?string=odzież%20...19&order=qd

Napój dla gracza jest nawet:
https://allegro.pl/oferta/napoj-izotoniczny...esis-6848623137
Doskonale orzeźwia przy wielogodzinnych rozgrywkach....

Kiedy ludzie zaczną leczyć się???

Zastanawia mnie, czy mężczyźnie (o ile można tak powiedzieć) w wieku lat powiedzmy 25-ciu nie jest wstyd gdy idzie w gamingowej koszulce ulicą i właśnie zmierza do kolegi na rozgrywki, czy nie jest mu wstyd widząc wokół innych facetów z żonami za rączkę którzy właśnie pchają wózek z dzieckiem??
Czy taki gracz w wieku już rzecz biorąc ściślej - dorosłym nie jest wstyd że jedzie po gierkę autobusem do MediaCośTamMarketu a obok w eleganckim autku siedzi małżeństwo z dziećmi i jadą właśnie nad morze? Czy GRACZE to środowisko naprawdę MEGA upośledzone że nie rusza ich widok PRAWDZIWEGO życia?

Najgorszym jest to, iż gdy próbujesz powiedzieć GRACZOWI że jest psychiczny to takowy od razu reaguje agresją! Gry komputerowe są przez takowych traktowane jak jedzenie i tlen np. przeze mnie.
Sąsiadów córka (lat 26) od dwóch lat ma męża. Dzień męża wygląda tak:

a) wstać rano, odebrać poczte, sprawdzić fejsa
b) wyjść do pracy
c) w pracy pograć i coś porobić
d) wrócić z pracy, zjeść..
e) zagrać

Owe zagrać trwa często "chwilunię kochanie, jednak partyjka, jedna rundka, no bo dzisiaj kazik i mietek będą OnLine, mam sporo punktów i jak ich nie rozegram to stracę, chwilunia skarbie..."
no i owa chwilunia trwa często do północka.

Córka sąsiadów rozmawiała z mężem setki razy, prosiła o "przystopowanie", przecież mają roczne dziecko i jest co robić...
Nie pomogło! Gracz nadal gra! Chłop ma 29 lat! Na gierki w czasie 2 lat wydał kilka tysięcy złotych, komputera i konsoli nie wliczono...
Od kwartału "pachnie" rozwodem ...

Z moich wyliczeń (tylko we włanym prywatnym środowisku) wynika iż spokojnie 45% ludzi GRA! 45% ludzi ma swój własny nowwy świat.
Lepiej już nie będzie, co???

Go to the top of the page

+Quote Post
bjorm
dodano 19-07-2019, 12:37
Nr wypowiedzi: #2

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 449
Nr użytkownika: 24 789

Z ktorego szpitala uciekles?

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post
Maica
dodano 19-07-2019, 12:40
Nr wypowiedzi: #3

**

Właśnie z miasta wróciłem, a co? Pomyliłem się w którymś miejscu "prawdy w prawdzie"?

+Quote Post
bjorm
dodano 19-07-2019, 12:41
Nr wypowiedzi: #4

マツダ恋人

Wypowiedzi: 12 449
Nr użytkownika: 24 789

Pytam bo mam dla ciebie wypasionego 8570p z dowozem do domu.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post
Sparc
dodano 19-07-2019, 12:44
Nr wypowiedzi: #5

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 597
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Temat całkiem ciekawy, żona kumpla godzinami gra w gry komputerowe.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Maica
dodano 19-07-2019, 13:13
Nr wypowiedzi: #6

**

Panowie (i Panie) ...
Real wygląda tak:

1. tatuś tłumaczy
2. tatuś prosi
3. tatuś ponownie tłumaczy
4. tatuś głośniej prosi
5. tatuś jest wściekły i już nie prosi
6. dzieciak ląduje dobrowolnie na komisariacie i ujada:
a) tata zły
b) tata krzyczy
c) tata zakazuje
7. Rusza machina
a) wezwanka
b) MOPS
c) niebieska karta
8. tatuś nie odpuszcza
9. dzieciak też nie
10. sądzik
11. wyroczek w zawiaskach za znęcanko się nad rodzinką
12. dzieciak gra dalej

Mało podobnych historii w internecie na forach nie dla "graczy" nie ma!

+Quote Post
tekturka
dodano 19-07-2019, 14:11
Nr wypowiedzi: #7

Wypowiedzi: 158
Nr użytkownika: 54 051
Laptop: EliteBook 830 G5 / ThinkPad T480S

niektórzy zamiast grać piszą posty na forum...

--------------------
Laptop#1 EliteBook 830 G5/FHD IPS/I7-8550U/32GB RAM/EVO970 1TB SSD
Laptop#2 ThinkPad T480S/FHD IPS/I7-8650U/24G RAM/1 TB SSD
+ ThinkPad Thunderbolt 3 Dock
+ DELL U2515H + HP E273q

+Quote Post
reven1010
dodano 19-07-2019, 14:32
Nr wypowiedzi: #8

Głupota powinna boleć.

Wypowiedzi: 4 244
Nr użytkownika: 39 959
Laptop: Dell G5

A ja trochę zazdroszczę, że dziś można zrobić niezłą karierą grają w gierki. Mowa tu nie tylko o Pro Graczach ale tez o ludziach którzy na YT robię kasę robiąc streamy, przyjmując donacje lub nagrywając gameplaye/testy gier.
Można krzyczeć, szarpać się i miotać ale dzisiejszego świata się nie zmieni. Nie bardzo rozumiem Twój ból autorze. Dopóki nic Ci/Twojej rodzinie/najbliższej okolicy nie robią to co Ci przeszkadza, że grają? Twoi synowie nie grają/ nie dłubią w internecie? Jeśli tak twierdzisz to po prostu nie wiesz co robią w wolnym czasie z kolegami. Generalizuję, bo nie znam Twoich dzieci i jest niewielka szansa, że żyją jak amisze.

Dlaczego komukolwiek ma być wstyd że jest graczem? Równie dobrze można sytuację odwrócić i powiedzieć dlaczego Tobie nie jest wstyd, że nie jesteś graczem? Każdy ma swoje priorytety i jedyne co może osoba trzecia to mieć inne zdanie.

Zaskoczył mnie Twój ból tyłka że ktoś gra. Naprawdę. Może zaraz ktoś napisze taki sam post ale będzie krzyczał że ludzie jedzą mięso, albo że są weganami, albo że /wstaw dowolne coś co jest akurat popularne/. Bezsens.

@Edit
I dodam jeszcze jedno - chciałbym żeby mi się chciało grać. Kiedyś bardzo mnie to odprężało. Dziś jak wracam po robocie to brakuje mi takiej odskoczni. A że siedzę w pracy 8h przed kompem to po powrocie już mi się kompletnie nie chce gapić w monitor...

--------------------
SPRZEDAM CHEMIĘ BUDOWLANĄ SILPAC HURT PW PRODUCENT
Laptop: Dell G5 5587 i5-8300H UC 3,7GHz UV -0,400V | FHD 120Hz | 16GB DDR4 2666MHz HyperX Impact | GTX 1060 6GB 0,880V 1800Mhz | Samsung 970 Evo 250GB NVME + 750GB Crucial MX300 | Win 10 Home
---
Star 486-n (wciąż działa) ->Acer 3002lm -> Acer Aspire 5100 -> Asus K50AB -> Asus K53SV -> Clevo P150HM -> Thinkpad Edge E430 -> Elitebook 8460p -> HP 6730S -> Dell G5

+Quote Post
Maica
dodano 20-07-2019, 13:54
Nr wypowiedzi: #9

**

To że, gracz niczego złego dziś nie robi, nie oznacza że zawsze tak będzie. Nie zapominajmy o tym, że za 10-15lat ludzie tacy przejmą po nas pałeczkę, obejmą Rządowe stanowiska, konkretne posady, będą dbać o ten kraj. Dlaczego kucharka lat 55-60 potrafi ugotować danie że palce lizać a młoda kucharka rosół ukatrupi? Dlaczego stary mechanik lat 50 zagląda pod maskę i praktycznie za chwilę zaczyna NAPRAWIAĆ a młody ... kręci się pół godziny na pięcie? Dlaczego stara lekarka praktycznie od razu trafia w BÓL a młoda kombinuje?

Wiesz że uczniowie polibudy z Gdańsku mają problemy z MS Office'm? Od dwóch miechów szukamy młodych, chętnych do pracy przy grafice i wiesz że nie ma? Właśnie, gry, do gier jest ludzi po uszy ale nie ma do sql/linuks i podobnych. I to są informatycy?

Nie mam nic do ludzi którzy jednak tworzą dla kasy i zysków, do takich nic nie mam, niech grają ale:
- nichaj przy tym umieją odróżnić real od fantastyki i umieją podzielić dobę na PRACĘ i DOM. Wtedy spoko, popracował 8-10h na dobę, reszta dla rodziny i ... przede wszystkim dla INNYCH pasji!
Czym jeszcze pasjonują się dzisiaj gracze (prócz graniem)?

A teraz hit roku:
Wczoraj wieczorem poszedłem do matki, wykopując wcześniej trochę zielska z własnego ogrodu (marchew, pietruszka itp.)
Po drodze zagadałem z córką sąsiadki, typowe "dobry wieczór, a co Pan niesieeee???"
Wyjąłem olbrzymią pietruchę z siaty i mówię "ładna, co???"
A Ona pyta: a co to za korzeń??
Dziewczyna w październiku kończy 18 lat i jest w .... ogólniaku!

+Quote Post
umcacz
dodano 20-07-2019, 15:36
Nr wypowiedzi: #10

Wypowiedzi: 1 206
Z: Kraków
Nr użytkownika: 15 134
Laptop: Lenovo Y580 i7 HD

To ja dodam oliwy do ognia i powiem, że jakbym miał wykopywać warzywa i odganiać robale, to 100x bardziej wolałbym klepać SQLa. Warzywa kupuje się w sklepie, od tego są sklepy, i jeszcze dowożą do domu, czyste. Osobiście nie wymagam od nikogo wiedzieć co to jest korzeń mezjalny, ale wymagam umiejętności ustawienia profilu XMP i w razie potrzeby zluzowania timingów. Uwierzycie że starzy ludzie w ogóle nie umieją tego zrobić, a codziennie używają komputera. Nie do pomyślenia.

--------------------
Lenovo Y580
i7-3632QM | GTX660M@1000MHz | 2x4GB 1600MHz | GoodRam CL100 240GB

PC: Ryzen 5 2600 + Fortis 3 | MSI B350 Pro Carbon | Corsair LPX 2x8GB 3200MHz | Sapphire Radeon RX VEGA 64 Nitro LE | Sandisk Plus 120GB+Seagate 1TB | Seasonic Focus Plus Gold 650W

+Quote Post
Maica
dodano 20-07-2019, 19:43
Nr wypowiedzi: #11

**

I są też tacy jak Ty aby klepali SQLa dla takich jak ja...
Dotarło?
Ja se piwko popijam, marchewki wykopuję, na forum siedzę, w ogródeczku opalam a Ty ("woląc" oczywiście) właśnie zarabiasz dla mnie kasę.
Mój garb nie jest do tego aby pracować koleszko drogi cool.gif bo od tego ma się "ludzi" ...
no i sklepowe marchewy to ... a zresztą...

+Quote Post
Sparc
dodano 20-07-2019, 21:12
Nr wypowiedzi: #12

Wypowiedzi: 24 597
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Co do MS Office to nie dziwota że mają z nim problemy, skoro jest tak ciężki i zagmatwany.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
reven1010
dodano 22-07-2019, 11:53
Nr wypowiedzi: #13

Głupota powinna boleć.

QUOTE(Maica @ 20-07-2019, 21:43) *
I są też tacy jak Ty aby klepali SQLa dla takich jak ja...
Dotarło?
Ja se piwko popijam, marchewki wykopuję, na forum siedzę, w ogródeczku opalam a Ty ("woląc" oczywiście) właśnie zarabiasz dla mnie kasę.
Mój garb nie jest do tego aby pracować koleszko drogi cool.gif bo od tego ma się "ludzi" ...
no i sklepowe marchewy to ... a zresztą...

Mam pytanie: Czego ty chcesz? Konkretnie, o co Ci chodzi. Bo cały ten post jest jakimś dziwnym wytworem umysłu osoby która wydaje się mieć jakiś kryzys egzystencjonalny. Nie wiem czy wylewanie żali na forum Ci pomoże, jeśli tak to fajnie, jeśli nie to skończ bo trujesz życie innym.

--------------------
Laptop: Dell G5 5587 i5-8300H UC 3,7GHz UV -0,400V | FHD 120Hz | 16GB DDR4 2666MHz HyperX Impact | GTX 1060 6GB 0,880V 1800Mhz | Samsung 970 Evo 250GB NVME + 750GB Crucial MX300 | Win 10 Home
---
Star 486-n (wciąż działa) ->Acer 3002lm -> Acer Aspire 5100 -> Asus K50AB -> Asus K53SV -> Clevo P150HM -> Thinkpad Edge E430 -> Elitebook 8460p -> HP 6730S -> Dell G5

+Quote Post
Maica
dodano 22-07-2019, 13:31
Nr wypowiedzi: #14

**

Odpowiedziałbym, ale nie zrozumiesz odpowiedzi, no bo wiesz, jeśli bronisz dorosłego człowieka który nie wie jak wygląda pietruszka...
no bo wiesz, w życiu i pracy liczą się przede wszystkim wielozadaniowość i wielopomysłowość no i w życiu często bywa i tak, iż ten który jest niby dorosły i nie wie jak wygląda pietruszka, jest najczęściej niezadaniową i jednopomysłową ofermą. Takich "krzaków" nieudaczników mamy z roku na rok więcej a potem ... przekłada się to na rozwody, rozstania, singlostwo i masę innych bo... z "tym" nie da się żyć.
Szukam sobie programisty i przychodzą z ogłoszenia, pytanie poleciało "w czym kodujesz" i w odpowiedzi słyszysz w 95% przypadkach java,java,java,java,java... i tak bez końca. Wiesz że 99% studentów których poznałem (studentów PG) na czwartym roku nie potrafi znaleźć najprostszych błędów w kodzie C/C# ?? Studenci informatyki i programowania, heheh. Jedenaście miesięcy szukaliśmy gościa który zająłby się sterownikami do ploterów (asm. i C), chodziło o zużycie materiałów ekspl. (czyli krótko mówiąc dozowanie z chipów) oraz o przyspieszenie silników (podajniki, rolki itp. w stosunku do pracujących głowic). I wiesz co? W świecie dzisiejszej elektroniki i tylu fascynatów tematami Atmela/Arduino nie udało się znaleźć nikogo kto umiałby wysterować silniki plotera pisząc coś choćby w C. Wiesz z jakimi frazami spotykałem się wtedy najczęściej? Panieeee, ale komu to potrzebne, przecie to stare języki, nie na czasie, po co tego uczyć się, po co?
No i na fotelu polskiego pracownika zasiadł Rosjanin z okolic Samary, student 2 roku na wydziale ... uwaga...! ... polonistyki, ehh! (wygrał miejscówkę w jakimś międzynarodowym konkursie). Gość kończył u siebie policealkę informatyczną, dodatkowo hobbystycznie od dziecka przy komputerach, zaczynał od basica, skończył na C++, po drodze ogarnięte asm.,fortran i kompletnie C/C#.
No i sobie "Saszka" zarabia 12 tysiaków na łapkę... ale pewnie tylko dlatego że wie co to pietruszka.

PS. Wiesz na czym chłopak pracował przed przyjazdem do Polski w 2016r? Celeron 2.0 i 1GB RAM a o tanim SSD śnił, takie dochody pod Uralem mają. Niespełna trzy lata chłopakowi wystarczyło aby kupić w Gdańsku M2 i dostać stałą wizę oraz nasze papiery. Ściągnął już dziewczynę, pobrali się jakieś 2 miechy temu no i teraz ściąga dzieciaka. Na jego pracy zakład zaoszczędził 35% materiałów eksp., (hurtowy druk czasopis, gazet i skład wydawniczy). Gdy mieliśmy w biurze nasze rodzime babki w sekretariacie to zajęte były nagminnie smartfonem lub pazurami. Zero jakiejkolwiek inicjatywy ponad "zażądaną" normę. Od półtora roku pracują dwie Łotyszki i wiesz co? Już kilka razy dostały podwyżki i średnio co kwartał konkretne premie (konkretne = 2,3 pensje). Kopią przez neta po całej Unii i szukają kontrahentów i to z własnej inicjatywy. Dziewczyny mają po 24 lata (siostry bliźniaczki) i znają po 3,4 języki! Można? No i ... nie zarabiają ani trzech, ani czterech ani też pięciu tysięcy na łapę. Trochę więcej! Półtora roku i ani jednego problemu z nimi w pracy! Ludzie złoto!
Jakiś czas temu przyjechał do pracy ich kuzyn, młody chłopak na stanowisko kierowcy. Miał iść na busa, zaglądamy jemu w papiery a tam kurna cały komplecio, A,B,C+E,D+E. Na dodatek chłopaczek z uprawnieniami na WSZYSTKIE z możliwych sztaplarki (wewnątrz zakładowe, zewnętrzne, PB/ON/CNG/LPG i to do 35ton), zaglądam dalej a tam suwnice i dźwigi w papierach. Wysłąliśmy chłopaka do stoczni w Hamburgu, szkoda aby z takimi papierami męczył się w Polsce. Dziewczyny wspominały ostatnio, że ponad 5500 na łapkę przytula + zwrot za dojazdy + 40% zwrotu za najem chaty + prawny zwrot kasy za tzw. rozstaniowe (ma żonę i dzieciaka). 5500 ojro na łapkę (mowa o € a nie PLN), chłopak z "papierami". Poszukaj kolego takich w Polsce, w kraju wszystkomającym i niby wszystkomogącym... Pietruszka to pikuś bo ludzie mają możliwości, mają kasę, mają czas i masę innych a i tak marnują samych siebie, gierkami i facebookiem hehehehe.

+Quote Post
reven1010
dodano 22-07-2019, 14:19
Nr wypowiedzi: #15

Głupota powinna boleć.

Wiesz co "kolego", miałem Ci odpisać na te Twoje wywody, nawet zacząłem ale szczerze powiem - szkoda mi na to energii i nerwów. Wg mnie gadasz od rzeczy jakieś swoje smęty. Nie chce mi się w to brnąć, błędem było zaczynać.

--------------------
---

+Quote Post
Maica
dodano 22-07-2019, 14:35
Nr wypowiedzi: #16

**

Nie będzie kontry?
ehhh...
Więcej "pietruszki" swojskiej zalecam, witaminy wspomagają wytrwałość rolleyes.gif

Tak, tak, kolego, ja też wiem że na to wszystko nie ma już słów biggrin.gif
albowiem świat "graczy" nie jest już światem ludzi "pracy", może oni wszyscy zdolni są ale jedynie manualnie, gdy trzeba z prędkością światła wbijać klawisze na gamingowej klawie...

i nadmieniam, że nadal nie mam nic a nic do ludzi pracujących zawodowo w biznesie "gamingowym", do ludzi umiejących odróżnić real od wirtualki i do ludzi którzy fascynują się głębiej otaczającym ich światem...
czyli do takich którzy umieją ogarnąć pracę, dom, związek, rodzinę i inne hobby ... oraz zrobic kasiorę na tym całym gamingowym świecie...
a wiesz czemu?
Bo pieniądze i kariera po 40-stce przestają się liczyć! (gdy już się zarobiło i ma się umiar)...

Pytanie dnia: dlaczego młodzi poświęcają tony godzin na gierki zamiast w to miejsce zainwestować w edukację? Nie da się opanować AutoCada i zacząć projektować maszyn i urządzeń np. medycznych?
No nie da się, tam trzeba MYŚLEĆ ...

+Quote Post
reven1010
dodano 22-07-2019, 14:41
Nr wypowiedzi: #17

Głupota powinna boleć.

Bardzo Cie proszę mów do kogoś innego. Dla mnie to są pierdoły nie warte czasu straconego na pisanie.

--------------------
---

+Quote Post
Maica
dodano 22-07-2019, 14:57
Nr wypowiedzi: #18

**

Wiem, na poziom społeczeństwa "gamingowego" nie ma słów i nic sensownego (gdybyś nawet miał czas) nie wymyślisz albowiem, doskonale wiesz o czym piszę. Szkoda tylko że ogon każdy podwija, gdy tylko trzeba wyjść przed linię i oderwać się od normy "norm" własnym zdaniem i powiedzieć wprost iż ... ktoś może mieć choćby trochę racji. Nie szukam pobratyńców, nic z tych rzeczy ale miłoby było odczuć od czasu do czasu, że jest się niejedynym normalnym. Moja ciotka uczy matmy w ogólniaku, od kilku lat częściej narzeka. Z młodymi nie idzie już o niczym sensownym rozmawiać, liczą się tylko hejt, szydzenie, zazdrość i ubijanie jednego przez drugiego. Ciotka mówiła także, że od kilku lat jest jej ciężej uczyć, chodzi o zasób logiki w młłodych umysłach. Coś co wchodziło 20lat temu łatwiej ludziom w głowy, dziś jest często olbrzymim problemem. Przyczyny? Gdzie nie zerkniesz to tablet albo smartfon z gierkami a jak nie z gierkami to ze ściągami! Za moich czasów aby mieć ściągę, trzeba było ją napisać, wtedy człowiek chciał czy nie chciał - uczył się a dziś, ZAPYTAJ ONET i gotowe.

Przed chwilą zadałem 24-lo latkowi pytanie: z czego chemicznie zbudowany jest procesor?
Nie odpowiedział... no ale na zapytanie o gry ROKU 2018 wymienił chyba z 10 tytułów.
Ciekawe czy zna skład jajka, idę kurna zapytam ,,, heheh

+Quote Post
T3TRU53K
dodano 22-07-2019, 15:19
Nr wypowiedzi: #19

Wypowiedzi: 186
Nr użytkownika: 59 530
Laptop: HP 2570p / MSI GE70 2oe

A ja powiem, że obaj panowie mają częściowo rację. Uważam, że gry to żaden wstyd, to hobby jak każde inne smile.gif Bez znaczenia czy to będzie granie, wędkowanie, sport, szachy czy COKOLWIEK innego, w nadmiarze zaszkodzi to na relacje w rodzinie i ogólnie międzyludzkie. Bo jakie ma znaczenie czy olewasz rodzinę siedząc przed grą czy w garażu grzebiąc w aucie? ŻADNE.
Ale zgodzę się też, że ludzie stają się coraz głupsi i nie wiedzieć czym jest pietruszka to trochę takie kalectwo życiowe. Bo o ile ta pietruszka w życiu nie jest konieczna (choć kobiecie, przyszłej żonie i matce wypadałoby wiedzieć), to jednak można na podstawie tego przykładu założyć, że laska pełnoletnia za cholerę nie poradziłaby sobie sama w życiu. Ma po prostu zbyt wąskie horyzonty myślowe, żeby ogarnąć w domu sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie... Założę się, że guzika głupiego nie potrafi przyszyć. Ale z chłopcami (celowo tak to nazywam, bo z facetem ma to niewiele wspólnego) jest podobnie tongue.gif Mało który wie czym jest lutownica, jak to działa, albo czemu tym wiertłem (do drewna) nie może wywiercić dziur na szafkę w betonie.
Ogólnie z młodzieżą jest dramat jeśli chodzi o takie podstawowe umiejętności życia codziennego, ale to nie gry są temu winne. Problem jest właśnie w pokoleniu, które potrafi wszystko i ciężką pracą osiągnęło w życiu wiele. To Wy drodzy rodzice chcecie swoim dzieciom dać to czego Wam brakowało w dzieciństwie. Intencje są szlachetne i bardzo dobre, ale natura ludzka jest jaka jest i to są tego efekty.
Dzieci wychowane bez smatfonów i z 1 komputerem to DLA NAS coś wyjątkowego i fajnego, ale drogi ojcze tych dzieci ile razy zastanawiałeś się czy rówieśnicy czasem nie śmieją z Twoich dzieci przez brak tych urządzeń? Że mogą być wykluczeni, bo nie wiedzą nic o LOL'u? Wszystko ma 2 strony medalu, a czasy są jakie są. Niestety...

+Quote Post
Kecaj_HP
dodano 22-07-2019, 15:27
Nr wypowiedzi: #20

There is no try.

Wypowiedzi: 2 609
Nr użytkownika: 4 013
Laptop: HP 830 G5

QUOTE(reven1010 @ 22-07-2019, 16:41) *
Bardzo Cie proszę mów do kogoś innego. Dla mnie to są pierdoły nie warte czasu straconego na pisanie.

Daj mu się nacieszyć, może to w ramach jakiejś terapii jest? Może pudelek szuka "redaktorów" i to jakiś proces weryfikacji w pisaniu SPAMu? Fakt, lepiej jak by sobie książke napisał, niż męczył by tym reszty społeczeństwa (albo chociaż wyjechał w tej stoczni pracować i niemieckie fora tym zalwał...). Z drugiej strony sporo firm istnieje dzieki takim jak on.

--------------------
Lenovo X280 - Core i5 8350u | 16GB DDR4 2133 MHz | SSD NVe Samsung 512GB | Intel UHD 620 | Win 10 Pro | FHD IPS
HP 830 G5 - Core i7 8550u | 16GB DDR4 2666 MHz | SSD NVe Samsung 256GB | Intel UHD 620 | Win 10 Pro | FHD IPS 400nit

Było: HP EliteBook 840 G1; HP EliteBook 8460p; Asus UL80AG; Fujitsu-Siemens Amilo Pi2515.

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 6-12-2019 - 2:12