IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
HP EliteBook 2570p - Karta graficzna do eGPU BEZ DSDT Override, Wybór karty graficznej
eretrse
dodano 1-08-2019, 19:12
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 75 985
Laptop: HP EliteBook 2570p

Posiadam laptopa HP EliteBook 2570p oraz adapter eGPU EXP GDC Beast
Aktualnie mam kartę Radeon HD7950, używałem jej z ThinkPadem X230 Tablet i dowiedziałem się, że Elitebook nie będzie z nią działał bez akrobacji z DSDT.
Z racji, że nie mogę znaleźć nigdzie gotowego pliku na tego laptopa bo tutejsze z Zippyshare są martwe a z zagranicznych forów w paczce dostaje jedynie readme (jeżeli ktoś ma byłbym dozgonnie wdzięczny) to jestem zmuszony kupić inną kartę. Jestem pewien, że nie poradzę sobie z tworzeniem od zera własnego DSDT bo z tego co widzę potrzebowałbym jeszcze DIY eGPU Setup 1.x kosztującego 15 dolarów.

Muszę więc wybrać inną kartę graficzną pod mój zestaw. Z moich informacji wynika, że najmocniejszą kompatybilną kartą jest GTX 670. Czy istnieje inna, mocniejsza karta, która działałby z 2570p bez konieczności instalowania DSDT? Może GTX 680 albo GTX 770?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Go to the top of the page

+Quote Post
nowiutki
dodano 1-08-2019, 20:21
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 9 003
Nr użytkownika: 37 490

Gwarancji, że będzie działać bez DSDT nigdy nie masz, ale największe szanse mają karty do serii 7xx włącznie.

--------------------
eGPU.pl - mój blog o tematyce zewnętrznych kart graficznych do laptopów

+Quote Post
eretrse
dodano 1-08-2019, 21:33
Nr wypowiedzi: #3

Ostatecznie kupię GTX 770 i sprawdzę. Mam nadzieję, że nie wymaga to żadnych dodatkowych ustawień typu opóźnianie startu eGPU itd.
Aktualnie z X230 właściwie podpinam expresscard przed uruchomieniem komputera i po prostu działa rolleyes.gif

Jeżeli ktoś posiada jeszcze informacje na temat DSDT na tej maszynce (czy konieczny jest ten nieszczęsny setup 1.x) lub nawet gotowe skompilowane pliki do 2570p to chętnie posłucham. Spróbowałbym jeszcze z Radeonem zanim kupię kolejną kartę
Mój laptop ma bios z 2012 roku więc mogę dopasować się prawie do każdego BIOSu jeżeli ktoś podesłałby gotowe pliki.

+Quote Post
nowiutki
dodano 1-08-2019, 23:42
Nr wypowiedzi: #4

No ja mogę oczyścić plik .dsl z błędów, ale musiałbyś wpierw wygenerować go iaslem i wrzucić jako załącznik. Wszystko masz tutaj > http://egpu.pl/wp-content/uploads/2017/07/DSDT-Tutorial.pdf

--------------------

+Quote Post
eretrse
dodano 2-08-2019, 17:39
Nr wypowiedzi: #5

Dzisiaj spróbowałem podłączyć eGPU do laptopa i mam problem z samym jego uruchomieniem.
O ile na X230 wszystko działa bez problemu tak tutaj kiedy eGPU mam podłączone przed uruchomieniem komputera wita mnie czarny ekran zarówno na wewnętrznym jak i zewnętrznym monitorze.
Przełączanie delay na 7 czy 15 sekund kompletnie nic nie zmienia, karta od razu się uruchamia i widzę tylko czarny ekran. Komputer postuje tylko wtedy, kiedy manualnie włożę expresscard po uruchomieniu. Wtedy Windows nie widzi żadnej wpiętej karty.
Co mogę zrobić w tej sytuacji?

+Quote Post
nowiutki
dodano 3-08-2019, 13:29
Nr wypowiedzi: #6

Sprawdź inne metody m.in. podczas bootowania przez F8, albo podczas uśpienia systemu. U mnie też podłączone eGPU i włączenie laptopa zatrzymuje rozruch na BIOSie.

--------------------

+Quote Post
eretrse
dodano 4-08-2019, 15:49
Nr wypowiedzi: #7

Z trybu uśpienia, z trybu hibernacji czy wciskając F8 - ciągle czarny ekran

Tryb uśpienia dał mi największe szanse, bo komputer wyłączył się na chwilę tak samo jak w X230 po zmianie grafiki, ale niestety po tym dalej jest czarny ekran.

+Quote Post
eretrse
dodano 5-08-2019, 23:35
Nr wypowiedzi: #8

Doprowadzenie na sztywno zasilania do eGPU, zabootowanie windowsa i hotplug expresscarda doprowadziło do rozpoznania karty i pojawienia się błędu numer 12.
Uwzględniając to co przeszedłem zrobię DSDT, teraz wszystko powinno się już udać.

+Quote Post
Kinczel
dodano 14-11-2019, 21:20
Nr wypowiedzi: #9

Wypowiedzi: 15
Z: Szczecin
Nr użytkownika: 16 964

i jak ? udało się ?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 6-12-2019 - 9:32