IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop Dell, Problem z matrycą
Tessa
dodano 10-08-2019, 12:32
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 8
Nr użytkownika: 75 959

13 lipca kupiłam w * zablokowano * laptop  Sklep * zablokowano *  Dell Inspiron 5570 15,6" Intel Core i5-7200U - 8GB RAM - 256GB Dysk - R530 Grafika - Win10. W sklepie pokazano mi piękna tapetę i zapewniano, że laptop ma dobre parametry, jeśli chodzi o grafikę. Problem zaczął się, gdy zainstalowalam Windows. Przeglądając strony w internecie i własne zdjęcia, zauważyłam, że kolory są bardzo kiepskie. Kiedy rozjasnialam obraz, było nieco lepiej, ale kolory były wyblakłe. Biały był szary, czerwony bardziej pomarańczowym. Zgłosiłam to w sklepie juz po kilku dniach, ale o zwrocie gotówki nie ma nawet mowy. Poradźcie co zrobić? Próbować to naprawiać, czy raczej parametry komputera są tutaj tak marne, że nic nie da się zrobić. Próbowałam kalibracji. Bez rezultatu.

Go to the top of the page

+Quote Post
salceson
dodano 10-08-2019, 20:27
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 45
Nr użytkownika: 73 249

jaki to model matrycy?
https://www.fosshub.com/HWiNFO.html?dwl=hwi_610.zip -- w tym programie może zobaczysz model matrycy. program HWinfo w wersji portable, rozpakuj i uruchom.

z tego co widzę w internetach to ludzie żalą się na matrycę w tym modelu. jeśli żadnym sposobem nie da się oddać tego laptopa lub wymienić na lepszy to albo wymieniasz matrycę na lepszą albo zostajesz z tą (zakładając, że masz sprawną, w miarę dobrze ustawioną, ale kiepską jakościowo matrycę)

zaktualizuj sterowniki karty graficznej lub obu kart graficznych jeśli korzysta także z integry.

+Quote Post
Tessa
dodano 10-08-2019, 21:53
Nr wypowiedzi: #3

Aktualnie ten nieszczęsny zakup jest w serwisie, więc nie potrafię podać dokładnych parametrów. Wiem, że jest to matryca TN, matowa Led. Czy można będzie ją wymienić na IPS i jaki może byc tego koszt?

+Quote Post
salceson
dodano 10-08-2019, 22:10
Nr wypowiedzi: #4

jeżeli pasować będzie matryca LP156WF6-SPB1 http://www.panelook.com/LP156WF6-SPB1_LG%2...view_24180.html to koszt nowej takiej matrycy około 200 złotych plus fatyga wymieniającego. mam ten model matrycy w innym laptoku i jest przyzwoita.

z modelem matrycy strzelam w ciemno. nie wiem jaka w tym dellu rozdzielczość i czy ma dotyk...

+Quote Post
Tessa
dodano 10-08-2019, 22:44
Nr wypowiedzi: #5

Bardzo dziękuję za pomoc. Chyba rzeczywiście będzie to najlepsze wyjście. Nie mam już siły walczyć ze sklepem, a oglądanie wszystkiego w szarości też nie jest przyjemne.

+Quote Post
salceson
dodano 10-08-2019, 22:50
Nr wypowiedzi: #6

wymiana przy założeniu, że po aktualizacji sterowników kart graficznych i po kombinacjach z ustawieniem obecnej matrycy, dalej będzie kiepski obraz.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
1 użytkowników: Tessa

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 24-08-2019 - 23:58