IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
SSD 512GB-1TB, RAM 16-32, dobra kontrukcja, dylemat nowy vs polizing
kabe
dodano 27-08-2019, 20:41
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 15 075

Witajcie!

Tytułem krótkiego wstępu - jako że mój dotychczasowy MSI GE600 powoli kończy swój żywot, bo stale głośno pracuje, przepalił się zasilacz i od niego coś zapewne poszło na mostku, pomyślne uruchomienie sys. co drugi raz ale to już inna kwestia (mam go od 10 lat, wówczas również tutejsze treści na nhl.pl bardzo pomogły mi przy trafnym wyborze za co jeszcze raz dziękuję!, nawiasem dodam że komputer doznał tylko na początku życia wymiany dysku na SSD i po paru latach rozszerzenie do 8GB ram oraz dwukrotną wymianę wentylatora + naprawę gwarancyjną głośników które zepsuły się dwa dni przed końcem tejże);

• szukam następcy. Wiem że czasy się zmieniają i wszystko jest coraz cieńsze a nie zawsze ma to praktyczny sens, bo coraz więcej pojawia się na rynku tandetnych zabawek wypływających nawet spod strzech kiedyś bardziej renomowanych producentów.
  • Laptop nie musi być super lekki, ważne żeby był porządny i nieźle wykonany.
  • Budżet: powiedzmy poleasingowy na gwarancji do 1300, nowy do 4000. Jednak nie wiem czy w przypadku moich zastosowań będzie warto pchać się w nowy, bo jeśli nowy to nie chciałbym trafić na jakiś chłam.
  • Najczęściej: przeglądarka/i internetowa/e i wiele kart naraz otwartych cały czas, dokumenty i inne procesy. Istotne są szybkie operacje i niezawodność.
  • Procesor: pewnie najlepiej intel core i5 albo i7, nie wiem której gen.
  • Dobrze gdyby była podświetlana klawiatura, w miarę wygodna w sensie rozkładu i skoku klawiszy. Przynajmniej 3 porty USB a najlepiej 4, sensownie rozlokowane, przynajmniej jeden w standardzie 3.0. Rozsądny czas na baterii, najlepiej wyjmowalnej (czy to realne obecnie?). Wbudowana kamera internetowa.
  • Minimum 512GB SSD plus dodatkowo HDD albo minimum 1TB SSD i wtedy niekoniecznie HDD. Chociaż czy w przypadku max 16-calowca jest możliwe mieć dwa dyski i jeszcze napęd optyczny albo nawet zamiast napędu? chyba mało spotykane, tak czy inaczej ssd 512GB-1TB to minimum i priorytet.
  • Przekątna ekranu najlepiej 14-16 cali a najlepiej chyba 15,6. Matowa. Dobra jakość ekranu.
  • Ram minimum 16GB z możliwością rozbudowy, jeśli to nie będzie 32 w dostępnej propozycji. W przypadku polizingowca może to być 16GB max., ale najlepiej żeby już było zamontowane takie samo jak inne kości.
  • DVDRW dobrze aby było, ale przeżyjemy jakoś bez jeśli reszta parametrów wybija się i przemawia, w końcu są napędy zewnętrzne, tak często się nie używa, a i wewnętrzne się dość często psują.
  • Standard - Bluetooth, ale i normalne HDMI bez kombinacji typu mini.
  • Kiedyś myślałem że będę grał, ale zwykle brakuje czasu, chociaż dobrze mieć dostęp, możliwość.. Obecnie w gry na PC nieczęsto, chociaż fajnie byłoby mieć jakiś wentyl bezpieczeństwa bez kupowania od razu np. PS4 (mam PS3), żeby móc pograć w nowsze tytuły czasem – CHYBA że to będzie jedyny argument aby dokładać znaczną ilość kasy do innego modelu powiedzmy rzędu 900+ PLN, to wtedy raczej nie będę chciał dedykowanej. Chyba standardem są dwie karty jak jest inna prócz intela hd, więc problem grzania grafiki nie jest tak istotny?

Dziękuję za ewentualne propozycje i pozdrawiam serdecznie!
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)

Go to the top of the page

+Quote Post
gray
dodano 27-08-2019, 20:51
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 75
Nr użytkownika: 75 915

To co podałeś to jakieś Acery np. X3.
Lub Acer 614 za 5tys.
Inaczej ciężko będzie się zmieścić za nowy w budżecie.
Teraz tzw. stacje robocze to stare normalne laptopy ...
Smutne acz prawdziwe.
Reszta to zabawki.
Lepiej kupić plastikowego Aspire 3 i pogodzić się z ekranem na matrycy TN niż zabawkę w rodzaju ultrabooka za 4tys ... z 8GB niewymienialnego Ramu i slotem na jeden dysk w formacie M2 i bateria która padnie po roku.

Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 14:23