IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop około 3000zł
jrb
dodano 31-08-2019, 10:09
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 9
Nr użytkownika: 30 135
Laptop: Samsung R780

Kompletnie jestem nie w temacie laptopów, dlatego potrzebuję waszej pomocy. Budżet około 3 tysięcy, ale jak będzie coś wartego dołożenia np 500, bo będzie o klasę wyżej, to też nie problem.

1. Jaki jest budżet?

na początek 3000, to taka baza wyjściowa, jak ktoś mnie przekona to mogę dołożyć

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?

osoba prywatna

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?

15"

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: od lat mam laptopa samsunga i nigdy mnie nie zawiódł, ale to chyba nie ma znaczenia
Niechciani:

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)

chyba standard - do rozrywki, oglądanie filmów, net, czasami jakieś gry

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...

żeby wytrzymał kilka lat i działał stabilnie

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.

typowo domowy laptop

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?

tak, nie potrzebuję hiper detali, ale fajnie byłoby pograć w wiedźmina albo assassin's creed żeby ładnie wyglądało

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?

nie ma znaczenia

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.

nie ma znaczenia

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?

windows 10

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?

nie wiem, może coś doradzicie

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.

raczej nie

15. Kiedy planujemy zakup?

jak znajdę coś ciekawego

16. Jak długo planujemy go używać?

5 lat

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?

minimum 240GB

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

nie

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.

byłoby miło gdyby klawiatura i touchpad był dobrej jakości
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 15:17