IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Cichy laptop do 3500
Nicnierobie
dodano 1-09-2019, 16:56
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 34
Nr użytkownika: 71 351

1. Jaki jest budżet? 2500-3500
2. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)? - minimum 14 cali
3. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: brak
Niechciani: brak

6. Do czego głównie ma służyć notebook?

Do robienia 2 rzeczy na raz, przez 50-80% czasu wykorzystania laptopa będzie to wyglądać tak: Do lapka podpinam monitor i na nim odpalam np. stream na Twitch (oglądam) a na Laptopie odpalam grę taką jak TFT/HS/Gwint (mało wymagające) lub Exel/word itp. Najważniejszą rzeczą jest to że nigdy nie robię 1 rzeczy na raz, tylko zawsze mam coś odpalone w tle + jakieś zajęcia (gra/praca)

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku ?
- kultura praca jest najważniejsza
- ekran IPS
8. Sposób użytkowania laptopa: -głównie biurko
10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ? - czas pracy na baterii jest nieistotny
11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.: -obojętne
12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany? Z systemem Win 10
13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
15. Kiedy planujemy zakup?: wrzesień
19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.

Spodobał mi się ten model: ASUS ZenBook UX433FA i5-8265U/8GB/256PCIe/Win10 - ale nie mam pojęcia jak u niego jest z kulturą pracy?
Wygląd, cienkie ramki jest bardzo istotny.

Istotna rzecz: 2 lata temu miałem okazję obcować z tymi modelami:
- ACER Aspire VX 15
- HP Omen 17-w211nw
- Acer F5-771G i5-7200U/8GB/1000/Win10 GT940MX FHD

Każdy z nich był dla mnie słaby, ze względu na kulturę pracy. Odpalenie gry Hearthstone+ przeglądarka na której oglądałem Twitcha kończyło się uruchamianiem wentylatorów co było nie do zniesienia. Nie używam słuchawek które wyciszają i nie potrzebuję odkurzacza na biurku.
Chciałbym aby laptop podczas używania był bezgłośny , tak abym musiał się zastanawiać czy na pewno jest włączony. Ale czy istnieje taki laptop który jednocześnie będzie w stanie odpalić 2 programy w tle i nie być jak odkurzacz?

Edit:
Dodam że od grania będę miał konsole, lecz chciałbym mieć możliwość usiąść wieczorem zmęczonym, odpalić nie wymagającą gierkę + serial/stream na monitorze i przy tym nie zwariować od wiatraczków.
Go to the top of the page

+Quote Post
masterfu
dodano 11-09-2019, 9:40
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 31
Nr użytkownika: 67 626

Od paru lat mamy sytuację (spowodowaną przez Intela i ich utknięcie na 14nm), że to co małe w małej obudowie jest zazwyczaj albo głośne jeśli jest szybkie albo ciche ale jest zdławione throttlingiem czyli obniżeniem zegarów.
Mam ten sam dylemat co kupić aby było ciche i mocne zarazem smile.gif

Co do twojego wyboru to tu masz odpowiedź w sekcji Fan noise https://www.notebookcheck.net/ASUS-ZenBook-...w.403541.0.html
Wygląda dobrze pod kątem ciszy ale tak jak pisałem wyżej, odbija się to kosztem wydajności. Procesor po chwilowym peaku zostaje zdławiony. W cinebenchu r15 z 650pkt do 490pkt.
Taki jest obecnie koszt ciszy w małych laptopach.

Dodatkowo jest kolejny problem, na który warto zwrócić uwagę. Nazywa się Coil Whine, czyli piski, takie jak z cewek kiedyś. W cichym pokoju na cichym laptopie słychać je wyraźnie. Ja jestem na to wrażliwy i już raz odsyłałem z tego powodu laptop. Ten model to ma, z tego co piszą na notebookcheck.

Obecnie też szukam laptopa do pracy 95% i 5% grania. I wygląda to tak że najlepiej iść w 17" ze względu na lepszą kulturę pracy.

+Quote Post
Babap
dodano 11-09-2019, 14:00
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 192
Nr użytkownika: 66 416

polecam jeszcze obejrzeć Acera swift 3, jednak trzeba go potrzymać w rękach przed decyzją zakupową.

--------------------
MS16L3, GTX1070, 6700K

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 14:23