IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
[S] HP ELITEBOOK x360 1030 G3 + PEN + DOK, i5-8350U | 8GB | 256GB NVMe | FHD IPS MAT PRIV | LTE | GW 01/2022
EB4U
dodano 4-09-2019, 4:11
Nr wypowiedzi: #1

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 940
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

Zapraszam miłośników 2w1:
https://allegro.pl/oferta/hp-elitebook-x360...-dok-8450544174

Procek, pamięć standard.
Dysk średni, ale można sobie spokojnie wymienić.
Fabryczny modem WWAN - rzadki Intel XMM 7360, a nie jak wszędzie lt4132.
Oryginalny pen (tzw. "Aktywne piórko HP z funcją ładowania) od kompletu, chociaż jak pisałem w innym temacie poprzedni model (tzw. "Aktywne piórko HP z funkcją uruchamiania aplikacji") rzekomo też działa. Piszę "rzekomo", bo sam nie próbowałem, więc może ktoś tu oficjalnie potwierdzi, bo oczywiście nowe piórka są odpowiednio droższe, a do tego na rynku wtórnym jeszcze mało dostępne. Więc tu (w tzw. G2) mamy już m.in. wbudowaną baterię (ładowanie przez USB-C) i 2 rodzaje końcówek w komplecie, ale po co i na co one to nie mam pojecia, bo się tym nie interesowałem (jest też już G3, ale tego to już w ogóle jeszcze na oczy nie widziałem).

No i napchany wszystkim do oporu ekran, czyli najwyższa dostępna jasność, wbudowany Sure View (więc również 120Hz odświeżanie) i do tego na deser jeszcze mat, cholera wie po co, ekran skopany ziarnistą powłoką AG. Co prawda dla amatorów obrazu jak żyleta jest opcja 4K, ale niestety o mniejszej jasności i na pewno nie w tej cenie (ale za to bez matu). Ciekawi mnie po cholerę tam ten mat, nie jest to przecież lapek do użytku w plenerze, bo jest po prostu na to za delikatnie wykonany. Do takiego użytkowania nadają się lepjej już np Elite x2, do których (przynajmniej tych starszych), są specjalne pokrowce zabezpieczające je przed uszkodzeniem przy pracy na dworze. Poza tym co to w ogóle za powłoka ? Jaka to technologia ? Jak będzie znosić z czasem dotyk i pisak, i odciskanie sie palmrestu i klawiatury ? No ciekawe. Ale oczywiście amatorzy sie znajdą, bo przecież mat to profeska biggrin.gif

Dorzucam tez stację, tak jak w opisie. Tu też słowo komentarza - swego czasu było kwękanie "Oh, nie wyobrażam sobie posiadania laptopa Apple i noszenia go wszedzie z mnóstwem przejściówek". Ciekawe... Jak czesto Apple po prostu wytyczył kierunek rozwoju, tylko że niektórzy są zbyt krótkowzroczni, aby to w danym momencie zauważyć i tak nawet w tym przypadku w G2 mieliśmy 1x TB3/USB-C i 2x USB 3.0, a tu już mamy 2x TB3/USB-C i tylko 1 USB 3.0, ale że brak jest już starodawnego gniazda ładowania, więc jeden TB nam odpada i mamy tylko 1 TB3/USB-C i tylko 1 klasyczny USB 3.0. Teraz co z myszkami, pendrajwami, drukarkami itd itp ? Ile osób ma urządzenia na USB-C (o TB3 nawet nie mówię). Czy raczej może jedziemy na przejściówkach USB-C do starego USB ? O dockach nie mówię, bo do MacBooków też są docki, więc to nie argument. Przejściówka to przejściówka, nawet centymetrowy pizdryk USB-C do USB 3.0, a sztuka jest sztuka więc tak to wyglada. No i zeby jakoś funkcjonować, to bez docka ani rusz, chociaż ja docków z osobnym źródłem zasilania nie trawię, tyle że plusem jest to, że ładuja baterie.

Tak więc tak to wygląda.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 15:06