IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Cienki i lekki laptop na codzień do ok. 3500-4000 zł
grz7
dodano 6-09-2019, 13:01
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 76 102

Cześć smile.gif proszę o pomoc w wyborze laptopa.

1. Jaki jest budżet? ok. 3500-4000 zł
2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)? Osoba prywatna
3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)? 13-15”. Waga do 2kg.
5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: /bez preferencji/
Niechciani: ASUS, Acer
6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
Internet
Słuchanie muzyki
Office
Oglądanie filmów
Gry (dosłownie przez kilka dni w roku)
7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku Niska waga, długi czas pracy na baterii, jakość wykonania, cichy podczas pracy, moduł TPM (dla Bitlockera) – choć niekoniecznie, czytnik linii papilarnych, mile widziany moduł LTE – choć niekoniecznie, bo widzę, że w tym zakresie cenowym może być z tym problem.
8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku. Głównie na biurku, sporadycznie przenoszony
9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy? Sporadycznie, tak jak napisałem wcześniej - dosłownie kilka dni w roku, nie oczekuję cudów.
10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ? 5h+ byłoby bardzo dobrze
11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet. Bez różnicy
12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany? Najchętniej bez systemu
13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący? Raczej obojętne, choć chyba jednak lepszy matowy.
14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu. Tak. Podobają mi się: wszelkiego rodzaju MacBooki, Huawei Matebook 13 itp.
15. Kiedy planujemy zakup? Do końca roku? W zasadzie chciałbym się na razie zorientować, jakie są możliwości.
16. Jak długo planujemy go używać? 5 lat +
17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje? Tylko SSD o pojemności 256 GB.
18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)? Nie.
19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne. Podoba mi się idea podłączania laptopa do monitora zewnętrznego jednym kablem USB-C, który jednocześnie jest zasilaniem laptopa, przesyła obraz do monitora i daje w nim huba USB. Być może w przyszłości chciałbym skorzystać z takiego rozwiązania po uprzednim dokupieniu monitora oczywiście wink.gif.
Spodobał mi się wspomniany już wcześniej Huawei MateBook 13 (wersja z kartą graf. GeForce MX150). Czy Waszym zdaniem byłby to dobry wybór?
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 6-09-2019, 13:11
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 096
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

IMHO Huawei jest udany, ale ma kiepski serwis.

Dlaczego nie chcesz Acera Swift 3 ani Asusa ZenBook 13 lub 14?

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
grz7
dodano 6-09-2019, 13:19
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 76 102

Asusa nie chcę, bo obecny mój laptop to Asus, jakość wykonania (zawiasy) - fatalna (choć te kilka lat temu najtańszy model to też nie był).
Acera nie chcę... w sumie bez konkretnego powodu, jakoś nie kojarzy mi się ta marka z dobrą jakością.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 9:07