IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Stacja Robocza dla fotografa/grafika Photoshop Lightroom, Tak znowu to samo...
WreX
dodano 9-09-2019, 11:22
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 76 116

Witam serdecznie szanowne grono speców, zanim zacznę chcę nadmienić kilka rzeczy: przekopywałem internet oraz to forum, wiem, że tylko McBP z retiną jest jedynym "rozsądnym" rozwiązaniem i że laptopy na dłuższą metę nie mają sensu jako stacje robocze dla grafików czy fotografów, przerobiłem ten temat. Pracuję w firmie gdzie to musi być laptop bo ważna jest mobilność i to wytyczna nie do przeskoczenia pomimo tego, że 95% czasu będzie stać na biurku w jednym miejscu, także temat sensowności tego rozwiązania zostawmy, oraz osobiście preferuje windowsa niżeli mac OS także na podstawie osobistych preferencji macbooki zostały wyeliminowane.

Założenia:
Procesor i7 4 rdzenie
RAM: min 16gb
SSD: NVe min 500gb
Grafika: fajnie jak będzie minimum m1000m quadro
Matryca: matowa
Rozmiar: preferowane 17 cali, min 15
odwzorowanie sRGB: min 95%
odwzorowanie adobeRGB: mniej ważne, ale również istotne
zakres cenowy: 3-4,5k

Jedyne co pasuje pod moje wymagania to głównie poleasingowe dell 7710 oraz 7510, jeszcze błądzę w temacie matryc, w jednych materiałach podają że obie wersje FHD i 4k odwzorowują sRGB w około 100% w innych zaś, że FHD to około 70% - jeszcze jest Zbook g3 ale tam wydajność chyba ma słabszą. XPSy raczej odrzuciłem ze względu na błyszczącą i dotykową matryce. Tylko obawiam się trochę rozdzielczości 4k na 17 calach, wpłynie to pewnie negatywnie na wydajność i zostaje kwestia skalowania.

Zależy mi na wydajności to priorytet - drugi priorytet równoznaczny z wydajnością to jak najlepsze odwzorowanie kolorów matrycy. Będę pracować głównie na Lightroomie i Photoshopie ew Illustrator.

Zapraszam do dyskusji oraz zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z np g3 lub 7710 o którym w zasadzie krążą różne zdania.

Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 9-09-2019, 15:27
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 106
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Popatrz na:
Lenovo Y540
Acer Aspire Nitro 5

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
WreX
dodano 9-09-2019, 16:08
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 76 116

Lenovo Y540 brzmi ciekawie, odnośnie ceny to zapomniałem dopisać biorę pod uwagę poleasingowe urządzenia - stąd np 7510 i czasem trafi się 7710. Fajnie jakby się wypowiedział posiadacz właśnie 7710.

+Quote Post
joloass
dodano 12-09-2019, 0:34
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 247
Nr użytkownika: 73 137

NVIDIA Quadro M1000M to troche malo ... poza tym uposazona ona jest w mniejsze chlodzenie, wiec wlozenie mocniejszego Gpu wiaze sie z wymiana calego ukladu. Na twoim miejscu, zwlaszcza w odniesieniu do 17-tki rozgladalbym sie za minimum Quadro M3000M.

Nie sadze zebys dostal Zbooka G3 lub G4 z DreamColor, wiec w zakresie 4K pozostanie w twoim zasiegu raczej tylko Dell. I tutaj pojawia sie pytanie, ktora firma oferuje wciaz w miare przyzwoita jakosc majac na uwadze ogolna tendencje do jej spadku dry.gif

W kazdym razie w przypadku obu marek i matryc, na twoim miejscu bardziej martwilbym sie o tzw. uloty swiatla czyli backlight bleeding. Sa na necie zdjecia przedstawiajace jego mozliwy rozmiar wacko.gif
W zwiazku z tym nasuwa sie pytanie czy nie lepiej kupic stacje z mocniejszymi podzezpolami, zas poszukiwanie satysfakcjonujacych cie parametrow wizualno graficznych przesunac w strone ewentualnego zewnetrznego monitora.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 14:26