IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop 4c/8t, 4k matt, DDR4, następca M6600
wojtekw42
dodano 10-09-2019, 10:40
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 76 127
Laptop: Precision M6600

Cześć,

od kiedy kupiłem swojego M6600 minęło już 8 lat. Laptop do działa do tej pory - jestem szalenie zadowolony. W zasadzie poza koniecznością wypiekania Radeona (padł ... piekarnik go uratował), przesmarowania pastą procka i grafy nic mu nie dolega. Laptopa kupiłem po radach tu na forum (niektórzy odradzali - kupiłem go od * zablokowano *). Dzięki za nie !

Tym razem chciałbym kupić następcę. W związku z tym, że budżet ograniczony, a chcę UHD, to pewnie celował będę w używkę. Pod spodem lista wymaganych komponentów - poradzicie coś?

1. Jaki jest budżet?
do 3000-3200 PLN

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?
Prywatna

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
od 13 do 17 - bez znaczenia. Liczy się matowa matryca

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: Dell, Lenovo, HP, Toshiba
Niechciani: Acer, Asus, Medion itp

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
Przede wszystkim soft do tradingu. Platformy Mt4/Mt5, cTrader + programowanie (Java, Python, C++, C#), trochę internetu, sporadycznie filmy (głośniki mało ważne)

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku
Procesor 8 wątkowy (myślałem o i7 6820hq lub takich, które mają podobne lub wyższe osiągi), matryca 4k + możliwość podłączenia dodatkowego monitora 4k + DDR4. Jakaś karta graficzna by się pewnie przydała

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.
Przede wszytkim stacjonarnie - ale swojego Precisiona M6600 też przenoszę, więc wagi się nie boję

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?
Nie ma to znaczenia

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?
Im więcej tym lepiej - nie jest to jednak czynnik kluczowy. Bateria pełni raczej rolę UPSa

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.
Allegro, OLX

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?
Nie ma znaczenia, mam licencję Win10

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
Matt. Właśnie siedzę w słońcu na samsungu 11.6 cala błyszczącym... mała tragedia, choć widać co się dzieje

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.
Nie ma znaczenia

15. Kiedy planujemy zakup?
2 miesiące

16. Jak długo planujemy go używać?
2-4 lata (M6600 w użytku od 8 lat i po doposażeniu w 2 SSD w RAID daje radę, choć z monitorem 4k lekko już klęka)

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?
nie ma znaczenia (choć im więcej tym lepiej) - ważne żeby był szybki

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?
Nie

Pomożecie ?
Go to the top of the page

+Quote Post
wojtekw42
dodano 12-09-2019, 10:49
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 76 127
Laptop: Precision M6600

Znalazłem w zasadzie 3 konfiguracje spełniające kryteria :
Dell 5510 z matrycą 3K - co to za matryca? Ma ktoś pojęcie?
https://allegro.pl/oferta/dell-precision-55...iant=8446029839
Tutaj taki sam tylko że z matrycą 4k
https://allegro.pl/oferta/dell-precision-55...m-4k-8473050173
Jest jeszcze HP ZBook Zstudio G3
https://allegro.pl/oferta/hp-zbook-studio-g...iant=8306756388

i trochę ponad budżet Yoga 720 z i7 7700hq i GTX1050 (ale z błyszczącą matrycą sad.gif )
https://allegro.pl/oferta/lenovo-yoga-720-i...1050-7912817959

a na koniec najtaniej Ideapad z i8250u bez dedykowanej karty grafiki i z 8GB RAM
https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-72...-w10-8340352360

I teraz - czy warto dopłacać do Yogi? Jak z ich jakością? W domu mam Precisiona i wiem, że to maszyna nie do zdarcia - pewnie z 5510 będzie podobnie? a może nie? Jak na tle jakości wypadają Zbooki?

dzięki za wszystkie rady

+Quote Post
bjorm
dodano 12-09-2019, 12:18
Nr wypowiedzi: #3

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 365
Nr użytkownika: 24 789

Z tego co podales to najlepiej wypadaja zbooki, pozniej nowe precisiony i yoga wg mnie tez dobrze wykonana. ideapad to ponury zart przy starym czy nowym precisionie.
recenzje matryc masz na necie, wystarczy pogooglowac.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 15:24