IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
* zablokowano *, Kupno laptopa
hbert132
dodano 11-09-2019, 22:26
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 76 138

Cześć !
Jestem nowy na tym forum... pytanie, które zadam zadałem również na innych forach, ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi, która była by dla mnie na tyle satysfakcjonująca, abym na niej oparł moją decyzję. Chodzi oczywiście o decyzję kupna laptopa. Jest to moment przejścia z MacBook Air 13 na coś mocniejszego :

- po pierwsze na coś co poradzi sobie z montowaniem filmów, bo zamierzam inwestować w tą pasje

- po drugie na coś na czym będę mógł sobie czasem zagrać w jakiś nowy tytuł

- po trzecie na coś co będzie w miarę mobilne, ponieważ sporo podróżuje (tutaj dodam, że w przyszłości pewnie pojawi się jakiś monitor, ale nawet wtedy pozostanie trochę gry i pracy w terenie)

- po czwarte na coś co przynajmniej teoretycznie powinno starczyć mi na kilka kolejnych lat (2-3 lata)

Ze względów finansowych na razie nie rozglądam się za kolejnym jabłkiem. Bardzo zainteresowały mnie laptopy z serii * zablokowano *. Jak jest wasz opinia na ich temat? Na ten moment myślę nad konfiguracją :

Pasta: Grizzly / grafika: RTX2060 / pamięć: 2x 8GB Kingston HyperX Impact DDR4, 2666MHz, CL15 / Dysk: SSD Transcend 220S 1TB, PCIe Gen3x4 (pozostaje wolny jeden slot m.2 i jeden SATA) / karta sieciowa: KILLER WIFI 6 AX1650

I teraz pytanie o procesor, matrycę i kadłubek :

- i7 9750 z matrycą 15.6” Matte, IPS 60 Hz za 6519 PLN (clevo NH55)

- i7 9750 z matrycą 15.6” Matte, WVA 144 Hz i lepszym kadłubkiem (lepsze chłodzenie i trochę aluminium) za 6819 PLN (clevo PB51ED)

- i7 8750 z matrycą 15.6” Matte, IPS 60 Hz za 5749 PLN (clevo NH55)

- i7 8750 z matrycą 15.6” Matte, WVA 144 Hz i lepszym kadłubkiem (lepsze chłodzenie i trochę aluminium) za 6319 PLN (clevo PB51ED)

Tutaj właśnie potrzebuję więcej informacji odnośnie różnic pomiędzy tymi procesorami. Niektórzy piszą "znikoma" a niektórzy, że "nie brał bym pod uwagę 8xxx". Jeśli różnica jest na prawdę znikoma to nie widzę potrzeby dopłacania tych 500 PLN. Natomiast jeśli na prawdę te 9750 to jest takie must have dla moich potrzeb to wtedy może trzeba pomyśleć nad rezygnacją z lepsze matrycy i kadłubka ? Co o tym myślicie, może macie jakieś alternatywne pomysły ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 12-09-2019, 12:58
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 106
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Kiepskie są, mocno się grzeją i wyją wentylatorami.

--------------------
Some systems don't need improvement
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 19-09-2019 - 15:14