IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Lenovo T480
Jointus
dodano 25-09-2019, 22:49
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 99
Nr użytkownika: 71 898

Rozważam zmianę obecnego lapa (DELL 7480 na i5) na coś nowszego i m.in. zastanawia mnie laptop o którym piszę w tytule. Chciałbym dowiedzieć się więcej co do opinii użytkowników rzeczonego - w szczególności jak z baterią, wyświetlaczem (wiem, że jest to trochę loteria) i prędkością działania. Z recenzji wnioskuję, że jest słabo z chłodzeniem - czy faktycznie jest to odczuwalny problem? Dodam, że korzystam z laptopa praktycznie wyłącznie do zastosowań biurowych.
Go to the top of the page

+Quote Post
Pokrzept
dodano 26-09-2019, 19:16
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 929
Nr użytkownika: 15 111
Laptop: Thinkpady: T601F, W700, P70

QUOTE(Jointus @ 26-09-2019, 0:49) *
Rozważam zmianę obecnego lapa (DELL 7480 na i5) na coś nowszego i m.in. zastanawia mnie laptop o którym piszę w tytule. Chciałbym dowiedzieć się więcej co do opinii użytkowników rzeczonego - w szczególności jak z baterią, wyświetlaczem (wiem, że jest to trochę loteria) i prędkością działania. Z recenzji wnioskuję, że jest słabo z chłodzeniem - czy faktycznie jest to odczuwalny problem? Dodam, że korzystam z laptopa praktycznie wyłącznie do zastosowań biurowych.

Przy Twoich potrzebach jedyna różnica jaką zauważysz to ta w Twoim portfelu. Zerknij sobie na realny przyrost wydajności pomiędzy 7 a 8 generacją. Poza bardzo szczególnymi przypadkami z którymi raczej nie będziesz miał do czynienia przy pracach biurowych zysk jest żaden.

--------------------
IBM ThinkPad

+Quote Post
Jointus
dodano 26-09-2019, 20:22
Nr wypowiedzi: #3

Właśnie porównanie samych procesorów (np. tutaj : https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel...38266vsm153577) wskazuje na dosyć sporą różnicę w mocy. Czy zatem poleciłbyś coś innego jeżeli już upierałbym się przy zmianie?

+Quote Post
Pokrzept
dodano 26-09-2019, 21:24
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 929
Nr użytkownika: 15 111
Laptop: Thinkpady: T601F, W700, P70

Wskazywany przyrost mocy dotyczy testów syntetycznych. Pamiętaj jednak, że testy te mają się nijak do standardowego profilu użytkowania komputera, gdzie procesor jest obciążany w pełni przez kilka do kilkunastu procent czasu jego pracy. Dodatkowo weź pod uwagę, że przy pracy czysto biurowej bardzo rzadko będziesz korzystał jednocześnie z 8 wątków. Finalnie odpowiedz sobie na pytanie czy zmiana komputera nie wynika przypadkiem z pobudek innych niż brak mocy obliczeniowej, bo jeśli to jedyny powód to możesz się zdziwić. Co do samego komputera uważam, że ten model akurat jest wart uwagi i niczym nie będzie ustępował posiadanemu przez Ciebie Dellowi. Sam w ostatnich dniach borykałem się z wyborem i głównym kandydatem był tu właśnie T480. Ostatecznie jednak wybór padł na T490 ze względu na okazyjną cenę.

--------------------
IBM ThinkPad

+Quote Post
Jointus
dodano 28-09-2019, 12:32
Nr wypowiedzi: #5

Może nie tyle brak mi mocy, ile wydaje mi się, że nowszy sprzęt będzie szybciej wykonywał powierzone operacje (po prostu szybciej działał). No i może to pierdoła, ale obecnego lapa intensywnie używam już ponad 2 lata i trochę wytarł się gładzik (co mnie trochę frustruje) a po wtóre - obawiam się czy zaraz coś się nie popsuje (a gwarancji już brak).

A co do T480 to samo to, że nie będzie odstępował od mojego obecnego Della to jednak trochę za mało - skoro mam zmieniać to warto by zamienić na coś lepszego. Zastanawia mnie czy sprawdzałeś jak jest z temperaturami tej nowszej generacji procesorów - testy pokazują niestety że jest gorzej niż we wcześniejszej generacji. No i jakie są Twoje wrażenia z obcowania z lapem, czy wyświetlacz miał wady (podobno jest loteria z tym i często zdarzają się matryce z ulotami światła w rogach - czego ja bym absolutnie nie zaakceptował).

+Quote Post
EB4U
dodano 28-09-2019, 13:12
Nr wypowiedzi: #6

aka Pan Okoliczny

Wypowiedzi: 6 970
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

QUOTE(Jointus @ 28-09-2019, 11:32) *
czy wyświetlacz miał wady (podobno jest loteria z tym i często zdarzają się matryce z ulotami światła w rogach - czego ja bym absolutnie nie zaakceptował).

W przypadku każdego IPSa to jest właśnie taka loteria, więc jeśli nie bedziesz kupował w sklepie, ew. z gwarantowaną możliwością odstappienia od umowy, to musisz to zaakceptować, bo nikt ci tego raczej za wadę nie uzna.

+Quote Post
Jointus
dodano 28-09-2019, 15:12
Nr wypowiedzi: #7

QUOTE(EB4U @ 28-09-2019, 13:12) *
W przypadku każdego IPSa to jest właśnie taka loteria, więc jeśli nie bedziesz kupował w sklepie, ew. z gwarantowaną możliwością odstappienia od umowy, to musisz to zaakceptować, bo nikt ci tego raczej za wadę nie uzna.

Tak wiem, udało mi się z jednym ze sprzedających umówić na ew. zwrot jeżeli byłyby takie wady matrycy. Zastanawia mnie tylko czy warto (przepraszam, że piszę w tym wątku, ale to naturalna kontynuacja tematu i moich poszukiwań) :
https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-749...item=8424768719

2x tyle ramu co mam obecnie, gwarancja na ponad 2 lata, nowszy procesor - myślicie, że warto rozważyć zmianę mojego e7480? Przy kupnie na działalność i rozliczeniu starego do dopłaty będzie kilka stówek, więc nie będzie boleć finansowa - fajnie by jednak było jak by był jakiś zauważalny wzrost wydajności.

+Quote Post
DominikN
dodano 28-09-2019, 17:19
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 329
Z: Nowa Sól
Nr użytkownika: 58 776
Laptop: catch em all

Wzrostu wydajnosci w zastosowaniach biurowych nie bedzie zadnego (zauwazalnego). No chyba, ze wykorzystujesz caly obecny ram. Czy warto? Decyzja nalezy do ciebie.

+Quote Post
Jointus
dodano 29-09-2019, 12:21
Nr wypowiedzi: #9

Tak przeglądam oferty i na alledrogo za T480 trzeba dać w sensownej konfiguracji około 4 - 4,5 K zł, przy czym brak gwarancji producenta (jest jedynie sprzedawcy - a to wg mnie znacznie gorsza opcja + gwarancja obowiązuje jedynie 12 miesięcy). Czy znacie jakieś inne sensowne miejsca gdzie można kupić nowego/poleasingowego ale w dobrym staniem lapa LENOVO z gwarancją producenta?

I jeszcze do użytkowników T480 na i5 - faktycznie przy zwykłych biurowych zastosowaniach jest problem z "grzaniem się" procesora i odczuwalnie wyższych temperaturach na obudowie? U mnie standardowo jest otwarta przeglądarka (jakieś 5-7 kart), w tle działa YT, a ja pracuję na officie (word, czasami włączone jakieś pdfy)? I czy do takich zastosowań ilość ramu - 8 vs 16 ma jakiś istotny wpływ na płynność działania ?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-10-2019 - 13:07