IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
HP Sure View, Paranormalny upgrade HP.
bjorm
dodano 3-10-2019, 15:04
Nr wypowiedzi: #1

マツダ恋人

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 12 410
Nr użytkownika: 24 789

Myślałem, że mam jakies zwidy kiedy zaczalem na powaznie uzywac X360 1030 G3 z 700nit, matem i sure view.

Lapek ma niby 700nit ale podswietlenie zmienia sie bardziej niz barwy w starych TNkach. Zmienia się w zalenosci o kąta nachylenia matrycy.
Oczywiscie piszemy o lapku z wylaczonym Sure View. Samo wlaczenie tego gowna ogolnie powoduje ze mamy super niewidzialny dla nikogo ekran, ale jasnosc, barwy, kontrast leca w dół na łeb.
W recenzjach już zauważono, że nawet wyłączone SureView zmiejsza czas na baterii o ponad 20% a włączone SV zmiejsza ten czas o ponad 30%. No nie powiem, postęp pełną gębą.

Oczywiście negacjoniści na forum powiedzą, że taka jest cena postępu ale takie ułomności jak zauważone przeze mnie i jakie opisane zostały już na forum HP (link), to przy takim lapku to po prostu żart z konsumenta. Ludzie odsyłają te laptopy bo ekran zachowuje się jak popsuty. I nie jest to żadna przesada. Jasność matrycy zmienia się tak drastycznie w zależności od ustawienia matrycy, że jest to chyba nawet silniejsza zależność niż kolorów od kąta w starych TN. W sumie to cięzko normalnie używać tego laptopa. Już łatwiej się pracuje na najgorszym IPS 300nit niż na tym 700nit z SureView.

Wieczorem postawie obok siebie zwykłą Yoge z ordynarnym IPS 300nit, X360 1030 G3 z Sure View w macie i X360 bez Sure View w glarze (bo tylko tam można mieć tego lapka bez tego pięknego ficzera).
W tym czasie można ładnie looknąć o czym mowię, pod tym linkiem - link. Tak wiec poruszajac matryca mamy zmienna jasnosc jak widac, co najmniej 30-40% roznicy miedzy srednimi kątami. Sama przyjemność z używania. Bubel jak złoto.

@: tak więc jak ktoś chce sobie oszczędzić magicznych ficzerow z matryc IPS HP z SureView które zachowują się jak dziadowskie, 10letnie TN'ki to radzę unikać ekranów z StupidView.

--------------------
DESKTOP: HP 800 G4 | i5-8500 | 64GB RAM | 1.5TB NVMe | 40" 4K |
LAPTOP: HP X360 1030 G3, Dell Chromebook 13

eGPU: PE4L 2.1b, AGA, Mantiz Venus
Go to the top of the page

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 4:09
Nr wypowiedzi: #2

aka Pan Okoliczny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 970
Z: UK
Nr użytkownika: 58 820
Laptop:  + HP

Tylko co ten feler ma wspólnego z matrycami z wbudowanym filrem prywatności (których nota bene nie produkuje HP tylko IVO)?
Obcuję z nimi na codzień od poczatku w najróżniejszych modelach i nic takiego nie zauważyłem, nie słyszałem również o takim problemie od nikogo, a wypowiedzi 2 ludków z drugiego końca świata + twoja trzecia na dziesiątki, jesli nie setki tysięcy sprzedanych modeli, to nie jest nawet ułamek promila.
Poza tym na forum HP może się zalogować byle obszczymurek i to, że jakiś problem jest tam poruszony, wcale nie dodaje mu wagi.
Odeślij na gwarancję i tyle.

Nie chcę być opryskliwy i poniekąd rozumiem twoją frustrację wynikającą z pecha posiadania trefnego egzemplarza, ale tak jak piszesz - pobaw się Yogą, a biznesówki zostaw ludziom od biznesu, ew. doczytaj o visual hackingu. Filtry prywatniści już były dla monitorów CRT, kiedy ty jeszcze prawdopodbnie byłes w wieku przedprodukcyjnym, i opcja wbudowanego filtra to dla wielu mega wygoda, szczególnie w przypadku gdzie polityka danej firmy określa coś takiego jako "a must-have" a nie "bajer".

Zresztą o czym my tu mówimy, gdzie w temacie biznesówek padają takie słowa jak "batka", "klawa", "tempy", "wentyl", a później pretensje do garbatego, że ma dzieci proste, bo kupił (oczywiście wyłącznie mega okazyjnie na Allegro) biznesówkę do maili, worda i sapera, bo lepsza obudowa i dłuższa gwarancja ? Kto tu się przykładowo loguje do systemu w robocie m.in. kartą Smart obojętnie przez czytnik czy NFC ? Biznesówki są dla środowika enterprise, nie dla Kowalskich do domu, a później pretensje, że koparka dużo pali i słabo wchodzi w zakręty, ale kupiłem bo trwała. Bo to jest właśnie tego rodzaju myślenie.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 10:12
Nr wypowiedzi: #3

マツダ恋人

To nie jest zaden przypadkowy lapek. Mialem tych X360 700nit z 20 sztuk i jestem niemalze pewien ze w kazdym tak bylo. Nie skupialem sie zbytnio na tym az do momentu kiedy sam nie zaczalem normalnie tego lapka uzywac.

Nie jestem w stanie tego oduwodnic bo sie sprzedaly. Niemniej jesli uwazasz ze to tylko jednostkowy przypadek to w mnogosci twoich lapkow sprawdz kazdego jakeigo masz z SV i napisz szczerze czy jasnosc nie zmienia sie w zaleznosci od kąta matrycy. Nie wierze ze to jednostkowy przypadek bo tworca SV, czyli HP i 3M zastosowali tam filtr polaryzacyjny i na zdrowy rozum to nawet przed dostaniem pierwszego lapka z SV mozna bylo ocekiwac ze filtr polaryzacyjny MUSI jakos oddzialywac na jedna, moze wiele, wlasciwosci ekranu.

A ty prosze, odnos sie do problemu merytorycznie a nie znowu swoje teorie spiskowe na temat spoleczenstwa allegro wysuwasz na forum. Pisz o kompie i jego matrycy a nie o tym kto i po co to kupuje.
Ja pisze o realnym problemie a ty o ludziach ktorzy kupuja lapki i ciagniki, oszczedz sobie tego bo to po prostu gowno warte w tym wątku. A skoro jeden watek i nagrany do tego film pokazujacy problem to za malo to w sumie tak samo mozna traktowac twoja aktywnosc na forum, jestes tylko jednym kolesiem ktory caly czas truje ludzi swoimi teoriami na temat przeznaczenia roznych ludzi i ich wyborow konsumenckich. Na co to w ogole czytac skoro jestes odosobniony w tej opinii jak ten koles od filmiku ze zmieniajaca sie jasnoscia w X360?

EDIT: Ojej, jednak problem z Sure View nie jest jednostkowy... i pewnie mozna by wiecej watkow znalezc ale nie chce mi sie juz szukac. I tak pewnie to wszystko zanegujesz czyms paranoidalnym, w twoim stylu.
https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Vide...ew/td-p/7146622
https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Vide...em/td-p/7069957
https://h30434.www3.hp.com/t5/Business-Note...th/td-p/6995023

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 15:27
Nr wypowiedzi: #4

aka Pan Okoliczny

Możesz grać pod publiczkę, ale nie czarujmy się - ogromna większość kupujących biznesówki z drugiej ręki (czyli nieligitymująca się rachunkiem sklepu producenta, dystrybutora, czy resellera) nie jest de facto ani w ułamku procenta klientem docelowym dla takiego produktu, więc jak taka krytyka może być reprezentatywna ?
Bo klient biznesowy przede wszystkim nie kupuje z drugiej ręki (nie mówię o śmiesznych firemkach i żebraniu zawsze i wszędzie o FV, bo „bym chciał dodać sobie prestiżu biznesowym laptopem, ale nie mam środków, bo trzeba było zamówić papier toaletowy do firmy”).
Obecnie jest już na rynku chyba 3 gen. SureView, technologia się rozwija, więc najwidoczniej jest na to zapotrzebowanie, ale ok, może jakaś firma przeczyta twoje pro opinie i w polityce ochrony danych wykreśli potrzebę stosowania filtrów i wróci do zasłaniania ekranu ramieniem jak dzieci w podstawówce.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 15:44
Nr wypowiedzi: #5

マツダ恋人

Znowu nie potrafisz sie odniesc do problemu tylko gdzies cos obok piszesz, wg nie na temat tego ze te ekranu sa po prostu szmelcem. Jak widac nie tylko ja zuywazylem to ze ich ''jakosc'' jest na poziomie 20letnich TNek. Niemniej, szkoda czasu na twoje pseudoposty.

To niewazne ze ekrany z SV:
- obnizaja janosc do poziomu 200nit
- powoduja niejednorodny roklad podswietlenia
- redukuja drastycznie kontrast, barwy i nasycenie barw
- redukuja czas na baterii od 20 do ponad 35%

To wszystko jest niewazne bo jednak ktos rozwija ta technologie, dlatego wszystkie powyzsze ficzery wg ciebie sa do pominiecia. Jedziesz na pelnym pojezdzie dla logiki ale to w sumie widac w niemal kazdym twoim poscie.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 15:57
Nr wypowiedzi: #6

aka Pan Okoliczny

Co tu się odnosić ? Trafił ci się trefny egzemplarz to go odeślij na gwarancję. W czym problem ?
Nie jesteś klientem biznesowym i płaczesz ze ci biznesowe ficzery w biznesówce nie są potrzebne to jak się do tego odnieść niby ?
To tak jak kupić vana i płakać że to nie osobówka.
Temat w ogóle bez sensu.

Bo rozumiem że masz na obecna chwile do zaoferowanie lepsze rozwiązanie ?
Napisz do HP, IVO i 3M to cię ozłocą.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 16:03
Nr wypowiedzi: #7

マツダ恋人

QUOTE(EB4U @ 4-10-2019, 16:57) *
Co tu się odnosić ? Trafił ci się trefny egzemplarz to go odeślij na gwarancję. W czym problem ?
Nie jesteś klientem biznesowym i płaczesz ze ci biznesowe ficzery w biznesówce nie są potrzebne to jak się do tego odnieść niby ?
To tak jak kupić vana i płakać że to nie osobówka.
Temat w ogóle bez sensu.

Czlowieku, ile razy mam ci napisac i pokazac ze to sie nie odnosi do jednego lapka?
Jestes chory czy co ci dolega? Jakbys byl rzetelnym i uczciwym kolesiem i uzytkownikeim forum to sam bys postawil jednego jakiegos z SV i jakiegso innego lapka bez SV i pokazal co ci wychodzi.

Temat nie jest bez sensu, bez sensu sa twoje wypociny. Nie wiem po co sie tu pocisz skoro rzeczy o ktorych pisze nie sa wada fabryczna tych ekranow a ich wlasciwosciami.
Co podaje niemal kazda recenzja ekranow z SV. Poczytaj troche i wroc na forum. Zreszta nie musisz, bo ide o zaklad ze ty jestes swiadom tego o czym pisze o ekranie ale jestes tak jakos chorobliwie zafiksowany na SV ze nie potrafiasz przyznac ze ten ekran z SV gen1 to totalna porazka.

Wiadomo, jak ktos potrzebuje SV to bedzie zadowolony u przymknie oko na powyzsze ficzery ktore opisalem, ale jak ktos nie potrzebuje SV ot nawet jeg owylaczenie i sama obecnosc w lapku powoduje ze ten ekran jest badziewny. A nie wszyscy ktorzy kupuja te lapki kupuja je z powodu SV. Ja np chce X360 w macie ale bez SV, i to juz jest niemozlwie. Co czyni dla mnie tego lapka po prostu zlomem niewartm swojej ceny (nawet allegrowskiej). Sama nierownomiernosc podswietlenia doprowadza do szalu bo widac to i dziala to jak stare TNki. I to nie jest kwestia jednego modelu, to jest immanentna cecha tgo ekranu. I nie mow ze tak nie jest bo wystarczy poczytac recenzje tych ekranow, kazdy wspomina o wyblaklych kolorach, nizszym kontrascie, jasnosci i krotszej baterii. No ale jak widac dla ciebie to za malo biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 16:11
Nr wypowiedzi: #8

aka Pan Okoliczny

To po co go kupiłeś ? Oddaj jak ci nie pasuje, proste. Po co się męczyć.

Jakoś w recenzji 830 G5 nie doczytałem się wspomnianych bolączek ? Ty tak ? A 840 ?

Ja się wypowiadam z perspektywy osoby która potrzebuje SV i wybiera świadomie tę opcje, bo to opcja, gdzie prywatność jest celem nadrzędnym. Bo ty byś chciał mat tu i tam. Wiesz co ja bym chciał ?
Masz inne modele innych producentów 360 z AG, to czemu ich nie wypróbujesz ?

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 16:27
Nr wypowiedzi: #9

マツダ恋人

Bo mi sie podoba i zostawie sobie glare ale bez SV.

Z tymi recenzjami to jestes smieszny. Przeczytaj ze zrozumieniem 1 lepsza recenzje, czy mam ci pomoc i wyciagc z recenzji rozne cytaty o tym o cyzm juz napisalem wczesniej?
Przypomnie skromnie. To nie są moje wymysły, to luksusy SV znalezione w recenzjach lapkow z tym filtrem.
- obnizaja janosc do poziomu 200nit
- powoduja niejednorodny roklad podswietlenia
- redukuja drastycznie kontrast, barwy i nasycenie barw
- redukuja czas na baterii od 20 do ponad 35%

https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-...w.303322.0.html
https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-...w.271890.0.html
https://www.neowin.net/news/hp-elitebook-84...avorite-laptop/

I jak sie poczyta recenzje i pomysli troche, to ekrany 700nit zostaly wprowadzone tylko z SV bo jak ludzie pisza w recenzjach, ekrany 300, 400nit i wlaczonym SV sa nie do przyjecia.

Unfortunately, we did notice a drastic decrease in contrast ratio when looking at the display head-on and a very noticeable amount of screen flicker visible to the naked eye with SureView enabled. Accordingly, we cannot recommend this feature for everyday use. The display does use PWM for brightness regulation even with SureView disabled but the frequency is high enough to not cause any issues.

One major disadvantage with Sure View is that it mutes colors and greatly reduces the contrast of the screen. In fact, activating Sure View drops contrast and brightness to 50:1 and 335 nits, respectively, compared to almost 900:1 and 677 nits when the feature is disabled. Thus, Sure View is catered more towards word processing and spreadsheet work where images and colors are not vital to the content.Viewing angles are a mixed bag and we believe that HP's Sure View panel is to blame. While colors remain largely intact if viewing from extreme angles as is normal from an IPS panel, the apparent brightness drops much more quickly and sharply than other standard IPS displays even if viewing slightly off-centered and with Sure View disabled. This makes sharing the display with adjacent friends or colleagues nearby more difficult as the screen may appear dimmer. To the sole user, the narrower viewing angles for optimum brightness can impact tablet mode because the sides and corners of the screen will be visibly dimmer relative to its center. Tablets and other convertibles with "regular" IPS panels do not suffer from these unique disadvantages introduced by the Sure View option.

Mysle ze to ci wystarczy, czy moze podlinkowac translator?

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 16:35
Nr wypowiedzi: #10

aka Pan Okoliczny

Dlatego mówię - jeżeli masz opracowaną lepszą technologie, to się tym podziel.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 16:41
Nr wypowiedzi: #11

マツダ恋人

QUOTE(EB4U @ 4-10-2019, 17:35) *
Dlatego mówię - jeżeli masz opracowaną lepszą technologie, to się tym podziel.

Nie mam lepszej technologii, ale i SV z racji tego ze jest jedyny nie moze byc nazywany dobrym. Raczej bardzo slabym. Face that:

https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-...w.303322.0.html
https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-...w.271890.0.html
https://www.neowin.net/news/hp-elitebook-84...avorite-laptop/

Unfortunately, we did notice a drastic decrease in contrast ratio when looking at the display head-on and a very noticeable amount of screen flicker visible to the naked eye with SureView enabled. Accordingly, we cannot recommend this feature for everyday use. The display does use PWM for brightness regulation even with SureView disabled but the frequency is high enough to not cause any issues.

One major disadvantage with Sure View is that it mutes colors and greatly reduces the contrast of the screen. In fact, activating Sure View drops contrast and brightness to 50:1 and 335 nits, respectively, compared to almost 900:1 and 677 nits when the feature is disabled. Thus, Sure View is catered more towards word processing and spreadsheet work where images and colors are not vital to the content.Viewing angles are a mixed bag and we believe that HP's Sure View panel is to blame. While colors remain largely intact if viewing from extreme angles as is normal from an IPS panel, the apparent brightness drops much more quickly and sharply than other standard IPS displays even if viewing slightly off-centered and with Sure View disabled. This makes sharing the display with adjacent friends or colleagues nearby more difficult as the screen may appear dimmer. To the sole user, the narrower viewing angles for optimum brightness can impact tablet mode because the sides and corners of the screen will be visibly dimmer relative to its center. Tablets and other convertibles with "regular" IPS panels do not suffer from these unique disadvantages introduced by the Sure View option.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 16:41
Nr wypowiedzi: #12

aka Pan Okoliczny

Masz i przestań się kręcić jak przysłowiowa kupa w przeręblu ew. rozkapryszony dzieciak:
QUOTE(bjorm @ 4-10-2019, 15:03) *
Wiadomo, jak ktos potrzebuje SV to bedzie zadowolony u przymknie oko na powyzsze ficzery ktore opisalem,

To jest opcja, którą do tego uruchamia się przyciskiem wedle woli - odnieś to teraz to cytatu z recenzji.
Opcja dla ludzi którzy jej potrzebują.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 16:44
Nr wypowiedzi: #13

マツダ恋人

QUOTE(EB4U @ 4-10-2019, 17:41) *
Masz i przestań się kręcić jak przysłowiowa kupa w przeręblu ew. rozkapryszony dzieciak:
To jest opcja, którą do tego uruchamia się przyciskiem wedle woli - odnieś to teraz to cytatu z recenzji.
Opcja dla ludzi którzy jej potrzebują.

SV nie tylko rozwala ekran gdy jest wlaczony ale rowniez powoduje nierownomierne podswietlenie keidy SV jest off.

Debata z toba zawsze kiedy nie masz czyms sie bronic, przeradza sie w cos na styl ''debaty'' ze Sparc'iem.
W klozecie to moze ty sie krecisz ale nie ja, ja przynajmniej nie neguje rzeczy oczywistych i zrecenzowanych.

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 17:01
Nr wypowiedzi: #14

aka Pan Okoliczny

Miałeś w rękach jakieś tam pare sztuk biznesówek, a jednocześnie nigdy żadnej nie używałeś w środowisku do którego są one tworzone, to ile twoja opinia jest warta ? Daj sobie chłopie siana.

+Quote Post
rippo
dodano 4-10-2019, 17:46
Nr wypowiedzi: #15

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 102
Nr użytkownika: 16 378

[quote name='bjorm' date=' 4-10-2019, 17:44' post='1185083']
SV nie tylko rozwala ekran gdy jest wlaczony ale rowniez powoduje nierownomierne podswietlenie keidy SV jest off.

A pytanie mam:
czy wyłączyłeś funkcję automatycznej zmiany jasności ekranu przy zmianie oświetlenia otoczenia ?
bo to co piszesz ewidentnie wskazuje że ta funkcja jest włączona.

--------------------
HP Elitebook x360 1030 G3 i7-8550U,16GB,1TB SSD,W10P
Thinkpad T450s i5-5300U, 16GB, 256GBSSD, FHD, LTE, W10P
Macbook 13 C2D,8GB,256SSD,OSX

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 17:55
Nr wypowiedzi: #16

マツダ恋人

QUOTE(EB4U @ 4-10-2019, 18:01) *
Miałeś w rękach jakieś tam pare sztuk biznesówek, a jednocześnie nigdy żadnej nie używałeś w środowisku do którego są one tworzone, to ile twoja opinia jest warta ? Daj sobie chłopie siana.

Co ty tam bredzisz ludziku?
Podalem ci rzetelne opinie i recenzje ekranow z SV to czepiasz sie mnie a nie recenzji. To swiadczy o twoim poziomie.
Patrz i czytaj, to nie moja ocena, to z recenzji z notebookcheck. I tak do znudzenia az w koncu sie do tego odniesiesz a nie do mnie.

QUOTE(rippo @ 4-10-2019, 18:46) *
A pytanie mam: czy wyłączyłeś funkcję automatycznej zmiany jasności ekranu przy zmianie oświetlenia otoczenia ?
bo to co piszesz ewidentnie wskazuje że ta funkcja jest włączona.

Oczywiscie ze wylaczona. Widziales filmik ktory wkleilem w 1 poscie? Tam widac jak jasnosc matrycy sie zmienia gdy koles porusza matryca. Wiec tu nie ma nic do powiedzienia czy ten czujnik jest wlaczony czy nie. (Gdzie mimo wszystko ja zawsze mam to wylaczona i tak).

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 18:29
Nr wypowiedzi: #17

aka Pan Okoliczny

No widzę, no i co ?
Trzeba mieć z głową żeby SV używać 24/7, nieprawdaż ?

Co do jasności to każdy kto kiedykolwiek używał fizycznego filtra wie że obraz jest przez niego ciemniejszy.
To ma jeszcze pełnić funkcje rozjaśniacza ??

Aż nie wierzę że tracę czas na wyjaśnianie tak logicznych rzeczy.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 18:47
Nr wypowiedzi: #18

マツダ恋人

QUOTE(EB4U @ 4-10-2019, 19:29) *
No widzę, no i co ?
Trzeba mieć z głową żeby SV używać 24/7, nieprawdaż ?

Co do jasności to każdy kto kiedykolwiek używał fizycznego filtra wie że obraz jest przez niego ciemniejszy.
To ma jeszcze pełnić funkcje rozjaśniacza ??

Aż nie wierzę że tracę czas na wyjaśnianie tak logicznych rzeczy.

Nie odwracaj kota ogonem.
Piszemy o tym ze fitr SV robi z ekranu syfiasty wyswietlacz i o to mi chodzi. Mi nie musisz pisac co robi filtr polaryzacyny z obrazem. Moze sobie musisz przypommniec ale nie mi i nie o tym mowa w watku.

While colors remain largely intact if viewing from extreme angles as is normal from an IPS panel, the apparent brightness drops much more quickly and sharply than other standard IPS displays even if viewing slightly off-centered and with Sure View disabled.
...

3 wyswietlacze, ustawienia wszystkich lapkow na 85 jasnosci, bateria i tryb wysoka wydajnosc, wylacozny czujnik swiatla. Kazdy lapek takie same ustawienia i takie samo oswietlenie gorne.

-. X360 mat 700nit mat z SV off
-. X360 glare bez SV w ogole
-. L380 IPS bez SV

1. 2x X360 z SV off, widac jak chodzi smuga po ekranie, na obu lapkach. - https://imgur.com/a/ZBINpOV
2. 2x X360 ale jeden z SV off a drugi glare bez SV w ogole. Widac smuge na tym z SV off - https://imgur.com/a/VXmlDUV
3. X360 mat SV off vs Yoga, ale dwa filimiki z lapkami stojacymi do siebie roznymi bokami zeby nie bylo ze z boku cos swieci na X360, widac jak smuga jezdzi po X360 a podswietlenie Yogi jest stabilne vs kąt nachylenia: https://imgur.com/a/wMym2Kp + https://imgur.com/a/DGzXD6w
4. X360 glare bez SV vs Yoga, brak smug, oba ekrany czyste bez wzwlgu na kat wychylenia, na glare pojawia sie odblaski ale to norma przeciez, to nei ten sam duch ktory plywa po ekranie lapkow z SV off. https://imgur.com/a/q4ZXTK6

--------------------

+Quote Post
EB4U
dodano 4-10-2019, 19:02
Nr wypowiedzi: #19

aka Pan Okoliczny

A menadżer urządzeń jaki pokazuje model matrycy w tym z SV ?
U mnie z tego co pamietam był identyczny jak ten z 830 G5 300nit, mimo że miał być 700 🤣
Nie mam jak teraz tego sprawdzić bo w robocie jestem.

+Quote Post
bjorm
dodano 4-10-2019, 19:45
Nr wypowiedzi: #20

マツダ恋人

Mam w matach z SV M133NVF3 R1, czyli 700nit oraz w galre bez SV mam AUO522D
Gdzie ta 700nit i caly SV zostal dodatkowo zjechany z tej recenzji:

https://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-...ict-a-mixed-bag

- grainy images
- Sure View worsens image quality

Another problem with the panel is its second-generation Sure View technology, which restricts viewing angles even when disabled compared to a conventional IPS panel. Moreover, enabling the privacy filter worsens image quality, the frequency at which the panel flickers and peak brightness. Overall, all these shortcomings make Sure View a viable option only for short periods, which is a shame.
+
However, while it works well at blocking prying eyes, it also inhibits brightness and colour accuracy. According to our tests, our review unit can only reach 300 cd/m² with Sure View enabled. Its black value spiked to 1.98 cd/m², which caused its contrast ratio to drop to a miserable 158:1. Sure View adds a blue tint to the display too, which makes everything look overly cool.
+
One of the bigger problems with Sure View is PWM, which it reduces to 128 Hz. The screen also flickers at 100% brightness, meaning that there is no way for some people to escape what could cause eye strain and headaches. Overall, the worse PWM flicker combined with the poorer image quality makes the second generation of HP Sure View unsuitable for prolonged use.

Widze ze technologia jest rozwijana az milo. Gen2 SV zebral wieksze baty niz Gen1.

--------------------

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-10-2019 - 12:45