IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
ThinkPad T430 dobór podzespołów eGPU AMD vs nVidia
szczarek
dodano 12-11-2019, 23:00
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 66 580

Witam, dopiero zaczynam zabawę z eGPU, jutro pożyczę od kumpla EXP i zacznę się bawić smile.gif
Parametry T430 i5-3320M i 6GB ramu, brak dedykowanej karty, Win 10.

Mam do dyspozycji HD5450, pewnie jest wydajnościowo podobna jak GPU wbudowana w procesor, ale do testów się nada.

Zbudowałem prowizoryczną obudowę ze starego leżącego DELLa optiplex, po przeróbkach zmieścił się zwykły zasilacz 400W. Obudowa ma ograniczone miejsce na grafikę, maksymalnie może mieć 26cm długości i 14 szerokości wraz z EXP.

Jeżeli jutrzejsze testy przejdą dobrze będę stał przed wyborem kupna GPU. Jest wiele zestawów eGPU na 1050ti, są teraz dość tanie jednak porównując do RX570 wypada blado. Mam w okolicy taką do kupienia za dobre pieniądze, chciałbym się dowiedzieć czy mogę mieć z nią jakieś problemy? Wiem że na AMD nie będę mógł przesyłać sygnału na wbudowany wyświetlacz, ale mam już dwa monitory zewnętrzne i raczej nie będzie to potrzebne. RX570 na ścisk by weszła do mojej obudowy.

Czy zestawy eGPU działają na hot plug czyli przy włączonym/uśpionym/zahibernowanym laptopie jest możliwość wpięcia EXP, czy laptop musi być wyłączony.

Jeszcze pozostaje kwestia czy brać nową czy używkę. Podobno sklep * zablokowano * w ciągu 14 dni bez problemowo przyjmuje zwroty, byłoby to dla mnie wygodne bo w Gliwicach jest stacjonarny sklep. Nie wiem jak wygląda sprawa w Morele, podobno tez jest punkt odbioru w Gliwicach ale nie wiem jak to u nich działa.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
szczarek
dodano 15-11-2019, 20:14
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 66 580

Dla potomnych, RX560 działa wyśmienicie z T430. Odpaliłem na tym Forze Apex, tej gry mój stary gamingowy laptop na i5-4215h i 860m nie chciał odpalić. Działa hotplug i plugout ale czasami są z tym problemy. Raz w menegerze urządzeń miałem błąd kod 12 ale restart pomógł. Nie wiem czy coś sie zmieniło w kartach AMD lecz forza odpaliła się na ekranie laptopa bez problemu smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 6-12-2019 - 8:48