IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
[S] Intel Skull Canyon, + adapter eGPU + dysk SSD
mikolaj612
dodano 19-11-2019, 22:28
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 52
Nr użytkownika: 70 124

Witam.

Sprzedam powyższego Intela - sprzęt w stanie idealnym.
Wymieniony w zeszłym roku na gwarancji na nowy (wada fabryczna - pękająca obudowa, podobnie jak to się dzieje w kadłubkach w laptopach).
Sprzęt odkąd go mam (prawie 3 lata) nie sprawiał nigdy technicznie żadnych problemów.

Procek może dzisiaj nie robi wrażenia, to poziom wydajnościowy w okolicy i5 8300h wg. Geekbencha.
Sprzęt sprzedaje wraz z kompletem akcesoriów oraz opakowaniem.

Nie wiem jak liczyć w tym wypadku gwarancję czy od daty zakupu z końcówki 2016 czy od daty wymiany urządzenia na nowe - jeśli ktoś jest w temacie to proszę dać znać wink.gif

NUC posiada z ważniejszych kwestii :

- dwa sloty na dysk M.2 (oba zgodne z NVMe), jeden z nich można spokojnie oddelegować do obsługi eGPU (PCI-E 4x),
- wyjście TB3 z obsługą eGPU oraz monitora (testowałem),
- wyjście mDP 1.2, oraz HDMI 2.0a (4k@60hz),
- sieciówka WiFi Intel AC-8260.

Na NUC w 100% śmiga eGPU za pomocą TB3 (testowałem ze stacją HP Omen Accelerator) oraz poprzez pasywne przejściówki na slot PCI-E 4x ze złącza M.2, ale wtedy tracimy iGPU (wyłącza się automatycznie).

Pod chłodzeniem położony jest płynny metal (już teraz nie pamiętam czy to Thermal Grizzly, ale chyba tak), a sama podstawa chłodzenia jest idealnie wypolerowana.
Sprzęt nie ma problemu aby utrzymać turbo jeśli korzystamy z eGPU w przypadku chęci używania iGPU (do gierek) należy z trybu turbo zrezygnować na stałe.

NUC-a sprzedaję wraz z 16GB RAM w dwóch bankach (GoodRAM 2133Mhz - szybsze nie mają sensu do tego CPU ponieważ posiada eDRAM).

Dodatkowo za dopłatą mogę dorzucić adapter eGPU porządny (żadne tam wynalazki - produkt firmy ADT Link + odpowiedni zasilacz) a także dysk SSD NVMe.

Cena za NUC-a plus RAM to 1500 PLN, ale jestem otwarty na propozycje wink.gif
Generalnie bez eGPU szybki oraz malutki sprzęt do multimediów wszelakich oraz starszych gier czy pracy, a z eGPU spokojnie idzie we wszystko pograć, bo procesor nie ustępuje szczególnie nowym i5 montowanym w laptopach.

W razie pytań proszę pisać.
Go to the top of the page

+Quote Post
Kinczel
dodano 20-11-2019, 12:05
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 15
Z: Szczecin
Nr użytkownika: 16 964

ja jestem zainteresowany samym adapterem ( jaki to model oraz jaki zasilacz ) wink.gif

+Quote Post
mikolaj612
dodano 20-11-2019, 19:45
Nr wypowiedzi: #3

ADT-Link R43SG + przewód 50cm, ten adapter można przerobić pod TB3 swoją drogą wink.gif

A zasilacz to klasyczny Dell DA-2 220W.

PS: do NUC-a dorzucam przy okazji HUB Uniteka z 4x USB 3.0 aby sobie wszystko wygodnie podłączyć wink.gif

+Quote Post
DominikN
dodano 20-11-2019, 20:41
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 330
Z: Nowa Sól
Nr użytkownika: 58 776
Laptop: catch em all

Ile za ten adapter + zasilacz?

+Quote Post
mikolaj612
dodano 20-11-2019, 21:53
Nr wypowiedzi: #5

W sumie myślałem aby go sprzedać razem z NUC-em aby oferta była kompletna a przez to bardziej atrakcyjna smile.gif

Ale gdyby ktoś pytał to 4 stówy za komplet - adapter + zasilacz.

+Quote Post
mikolaj612
dodano 26-11-2019, 12:35
Nr wypowiedzi: #6

Podbijam z trzech powodów :

Dorzucam za 2 stówki dodatkowo dysk Plextor M8Pe (z radiatorem), który jest na gwarancji do początku 2022 roku, obecnie ma przejechane ~ 32TB, wskaźnik zużycia 8%, nie ma żadnych problematycznych sektorów itp. (brak realokacji, SMART w porządku).

Więc cena kompletnego NUC-a to 1700zł.

Dodatkowo zmodyfikowałem estetycznie obudowę pod adapter ADT-Link, dzięki czemu można NUC-a skręcić tak jak producent nakazuje (bez obaw o uszkodzenie taśm adaptera czy cokolwiek innego, dolna część obudowy idealnie przylega, a wszystkie we/wy są nadal dostępne).
Przyznam się szczerze, że wygląda to dość ładnie i jest stabilne mechanicznie.

Montaż/demontaż adaptera (jak zajdzie potrzeba) to maksymalnie może ze 2 minuty, kwestia odkręcenia 4 śrubek od spodu NUC-a oraz jednej w środku, która trzyma adapter w złączu.

Dodatkowo pod CPU położyłem wczoraj świeżą pastę Arctic MX-2.

W GeekBench 5 (bez UV) NUC w Single Core robi ~ 1000 pkt, a w Multi analogicznie ~ 4000.
Wyniki na poziomie nieodbiegającym od Ryzenów 1 oraz 2 gen. czy nowszych Inteli.

W przypadku korzystania z eGPU nie ma problemu aby procek utrzymywał cały czas turbo - niezależnie czy na jednym rdzeniu czy wszystkich, nie jest ono może tak spektakularne jak w 8 czy 9 gen. ale to zawsze kilkaset MHz więcej wink.gif

Gdyby kogoś interesowały jakieś testy niech da znać, możliwe że kupię na próbę jakieś GPU pokroju 1660 Super/Ti albo RTX2060 i będzie można kompleksowo wszystko sprawdzić.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 13-12-2019 - 16:48