IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
[K] Wgranie vbios karty graficznej
Esta
dodano 3-12-2019, 0:02
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 76 438

W moim laptopie padła mi karta graficzna. Postanowiłem ją wymienić na trochę lepszy model. Laptop to hp 8570w. Karta, która była to k2000m, a kupiłem k2100m. Karty, jak na laptopa, są na module MXM 3.0a(ta mniejsza). Jedyną ciekawą rzeczą jaką się dowiedziałem to trzeba zmienić bios karty. Nic trudnego, lecz okazało się, że karta pochodzi z modelu HP zbook g1. Karty z vbiosem HP nie chcą zbytnio współpracować (ironia tej samej marki). Jakby karta była z vbiosem Della dało by się ją flashować nvflashem przez port vga lub dp na zewnętrznym monitorze. Na "starszym" vbiosie della by uruchomił, ale ekran byłby czarny (różnica w zasilaniu edp i lvds we wsadzie). Na "nowszym" działa prawidłowo. A jeśli chodzi o vbios HP blokada całkowita, karty jakby nie było. Bios lapka nie ma whitelisty na gpu. Niestety nie posiadam drugiego laptopa (w specjalności z hybrydową grafiką) na rozszerzone karty GPU, gdzie można by było wgrać vbios Della i ją normalnie używać. Wszystkie pliki biosowskie typu .rom jakie potrzeba mam. Z "waszej" strony polegało to by na możliwości wgrania tylko biosu podanego przeze mnie.

Liczę na odpowiedź chętnych wykonania zadania i dzięki za poświęcony czas. Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
andrzejz78
dodano 3-12-2019, 15:49
Nr wypowiedzi: #2

majsterkowicz

Grupa: Moderator
Wypowiedzi: 8 583
Z: lubelskie
Nr użytkownika: 58 017
Laptop: MSI GT72S

Programator i po kłopocie

--------------------
MSI GT72S | i7 6820HK | Intel HD 530 | 16GB 2666MHz | 250GB 960 Evo + SSD 1TB | 17" AUO 4K 100% Adobe | Zasilator 330W
GT660 do diagnostyki samochodu i testów
GT70 3gen do testów
Dell XT3 dla reszty rodziny :)

Nie pomagam indywidualnie na PW Od tego jest forum
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 7-12-2019 - 6:59