IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Jaki NAS do domu na potrzerby chmury, Asustor AS1002T v2 VS QNAP TS-228A
Mullrof
dodano 3-12-2019, 6:39
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 4 201
Nr użytkownika: 45 204
Laptop: MSI GTWX60 ultra zombie power

Od kilku dni głowię się nad rozwiązaniem chmurowym do siebie do domu i nie potrafię dojść do jakiegoś konkretnego wniosku.
Z jednej strony im dłużej czytam tym bardziej chciał bym coś mocniejszego i nowszego a z drugiej strony wydaje się, że nie potrzebuję dużo.

Ostatecznie wyznaczyłem dwa modele które spełniają podstawowe kryterium 2 dysków do raidu 1 z możliwością chmury i nie najgorszym ARM.
CPU intela odrzuciłem gdyż to chyba tylko bije w cenę i nic z tego nie ma.

Chodzi o Asustor AS1002T v2 i QNAP TS-228A

obydwa obecnie da się wychaczyć w pewnym sklepie za 599zł, z jednej strony z asusem mam więcej doświadczenia bo korzystam z routera od nich i wiem jak to rozwiązanie chmurowe wygląda i jest przeze mnie akceptowalne. Asus ma też chyba duuuużo więcej jakichś aplikacji które coś tam mają robić, jakieś centrum rozrywki i inne bajery. Właściwie to bym się na niego zdecydował gdyby nie to, że tak czysto na papierze wygląda na słabszy. Realtek RTD1295 w QNAP będzie tak na moje oko wydajniejszy bo raz że quad core względem duala w marvelu a dwa, że Asus ma 512mb ramu względem 1GB w QNAPie. W asusie niby pamięć się podpycha dopiero przy kilku aplikacjach ale już mnie to zraża. A sam fakt, że Realtek sparowany jest z DDR4 też daje mi do myślenia że jednak chyba jest wydajniejszy.
Tylko że jakoś nie potrafię znaleźć sensownego porównania.
Ogólnie szmery bajery w asusie mnie kuszą ale obawiam się rozczarowania i zastanawiam się nad zaryzykowaniem QNAPa którego nie znam.

Może ktoś się orientuje i może coś doradzić?

Przy okazji... zastanawiam się czy warto dopłacić do SSD żeby mnie buczenie dysków nie wpieniało.

--------------------
Sprzedam: MSI GT60: CPU: i7-4910MQ, GPU: NVIDIA GTX 980m 4GB, RAM: 8GB DDR3 2133MHz, SSD: 120GB
Praca: Dell Precision 7520: CPU: i7-7820HQ, GPU: NVIDIA Quadro M1200 4GB, RAM: 8GB DDR4 2400MHz, SSD: NVMe 256GB, HDD: 1TB

na sprzedaż CPU intel i7-4810mq
Go to the top of the page

+Quote Post
Mullrof
dodano 10-12-2019, 19:24
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 4 201
Nr użytkownika: 45 204
Laptop: MSI GTWX60 ultra zombie power

zdecydowałem się jednak na QNAPa

ogólnie mogę polecić te pudło chociaż irytuje mnie bo przy starcie i wyłączaniu się głośno pika kilka razy.
Chcąc ustawić mu harmonogram by niepotrzebnie w nocy nie chodził jestem dręczony tymi pipkami.
Na minus na pewno też, że jednak raczej trzeba to schować do szuflady bo mimo wszystko nieco szumi.

Poza tym ma raczej więcej zalet niż wad. Nie wszystko jeszcze ogarnąłem ale pewnie już tak zostanie bo możliwości ma od groma więcej niż potrzebuje.

Ahh i jeszcze - wziąłem jednak HDD. Ceny SSD jednak mnie dobiły bo serwerowe odpowiedniki zarówno SSD jak i HDD są dużo wyższe.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania (chociaż pewnie nikt nie będzie miał lol) to walić na PW bo mogę to przeoczyć w tym wątku. Ew. tutaj wtedy odpiszę.

--------------------
Sprzedam: MSI GT60: CPU: i7-4910MQ, GPU: NVIDIA GTX 980m 4GB, RAM: 8GB DDR3 2133MHz, SSD: 120GB
Praca: Dell Precision 7520: CPU: i7-7820HQ, GPU: NVIDIA Quadro M1200 4GB, RAM: 8GB DDR4 2400MHz, SSD: NVMe 256GB, HDD: 1TB

na sprzedaż CPU intel i7-4810mq
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 21-01-2020 - 16:32