IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Jaki NAS do domu na potrzerby chmury, Asustor AS1002T v2 VS QNAP TS-228A
Mullrof
dodano 3-12-2019, 6:39
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 4 180
Nr użytkownika: 45 204
Laptop: MSI GTWX60 ultra zombie power

Od kilku dni głowię się nad rozwiązaniem chmurowym do siebie do domu i nie potrafię dojść do jakiegoś konkretnego wniosku.
Z jednej strony im dłużej czytam tym bardziej chciał bym coś mocniejszego i nowszego a z drugiej strony wydaje się, że nie potrzebuję dużo.

Ostatecznie wyznaczyłem dwa modele które spełniają podstawowe kryterium 2 dysków do raidu 1 z możliwością chmury i nie najgorszym ARM.
CPU intela odrzuciłem gdyż to chyba tylko bije w cenę i nic z tego nie ma.

Chodzi o Asustor AS1002T v2 i QNAP TS-228A

obydwa obecnie da się wychaczyć w pewnym sklepie za 599zł, z jednej strony z asusem mam więcej doświadczenia bo korzystam z routera od nich i wiem jak to rozwiązanie chmurowe wygląda i jest przeze mnie akceptowalne. Asus ma też chyba duuuużo więcej jakichś aplikacji które coś tam mają robić, jakieś centrum rozrywki i inne bajery. Właściwie to bym się na niego zdecydował gdyby nie to, że tak czysto na papierze wygląda na słabszy. Realtek RTD1295 w QNAP będzie tak na moje oko wydajniejszy bo raz że quad core względem duala w marvelu a dwa, że Asus ma 512mb ramu względem 1GB w QNAPie. W asusie niby pamięć się podpycha dopiero przy kilku aplikacjach ale już mnie to zraża. A sam fakt, że Realtek sparowany jest z DDR4 też daje mi do myślenia że jednak chyba jest wydajniejszy.
Tylko że jakoś nie potrafię znaleźć sensownego porównania.
Ogólnie szmery bajery w asusie mnie kuszą ale obawiam się rozczarowania i zastanawiam się nad zaryzykowaniem QNAPa którego nie znam.

Może ktoś się orientuje i może coś doradzić?

Przy okazji... zastanawiam się czy warto dopłacić do SSD żeby mnie buczenie dysków nie wpieniało.

--------------------
Prywata: MSI GT60: CPU: i7-4910MQ, GPU: NVIDIA GTX 980m 4GB, RAM: 8GB DDR3 2133MHz, SSD: 120GB + 512GB
Praca: Dell Precision 7520: CPU: i7-7820HQ, GPU: NVIDIA Quadro M1200 4GB, RAM: 8GB DDR4 2400MHz, SSD: NVMe 256GB, HDD: 1TB

na sprzedaż CPU intel i7-4810mq
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 6-12-2019 - 2:38