IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
HP Omen 17 2019 - opinie, dyskusje
xdk
dodano 3-12-2019, 8:10
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 8
Nr użytkownika: 76 369

Zachęcony pozytywnymi testami i opiniami oraz ceną skusiłem się na Omena 17 z RTX 2080 i i7 9750h. Przedstawiam swoje pierwsze wrażenia po wyjęciu z pudełka.

Odnosił się będę do równie pozytywnie ocenianego Heliosa 300 17" z RTX 2060 i i7 9750h do którego mam bezpośrednie porównanie. Zaznaczam że są to moje wrażenia i dotyczą mojego egzemplarza, zachęcam do dyskusji jak to u Was wygląda.

Przechodząc do meritum, pierwsze wrażenia są średnie i troszkę odmienne od tego co przeczytałem i oglądałem w różnych testach, szczególnie jeśli chodzi o zachwalaną matrycę Chi Mei.

Bleeding bądź glow jest tragiczny (później dorzucę foto), we wszystkich testach jakie widziałem było to minimalne. W moim egzemplarzu na czarnym tle praktycznie cały spód ekranu ma jakieś żółte przebicia, na górze w rogach.
Biel jest żółta, czerń szara, a szarość szarozielona/szarożółta. W Heliosie z AUO, biel jest biała, a czerń czarna, brak BLB. Obydwa tak jak z pudełka, ustawienia nie zmieniane. Być może Omen wymaga jakieś kalibracji, w testach nikt o tym nie wspominał. Prosto z pudełka w kwestii przyjemności z patrzenia matryca w Heliosie dla mnie jest o kilka lig wyżej.
HWinfo w nowym laptopie pokazuje 7% zużycia baterii.
Identyczne procki 9750h, ten w Heliosie w benchmarkach robi o 20% lepsze wyniki multi-core, przy maksymalnym osiąganym taktowaniu o 100MHz wyższym, bez trybu turbo, oba laptopy na domyślnych ustawieniach. Single-core wyniki zbliżone.
W grze w którą gram identyczne FPS przy RTX 2060 z optimusem a RTX 2080 z G-Sync. Bottleneck CPU w obu laptopach?
W 3DMark Time Spy GPU score 2000 pkt mniej niż desktop RTX 2080.
Wedle notebookcheck Omen jest grubszy od Heliosa o ~2,3mm, w praktyce wysokość od podłoża jest większa o ponad 1cm i lapek jest wyraźnie grubszy.
Zawiasy są zbyt sztywne i laptopa nie da się otworzyć jedną ręką - również inaczej niż wspominane w testach.
Touchpad i klawiatura na korzyść Heliosa oprócz według danych na papierze Anti-Ghosting w Omenie.
Głośność i temperatury - liczyłem że w Omenie będzie znacznie lepiej chociażby przez grubość, jest bardzo podobnie, minimalnie na korzyść Omena. Na plus dla Omena, że nie grzeje aż tak w palce jak Helios.
Pokrywa matrycy, w przeciwieństwie do tego co recenzenci opisują w testach, to nie jest połączenie plastiku i metalu, tylko w całości plastik. W Heliosie - w całości metal.
Ogólnie co do jakości wykonania - użyte materiały na plus w Heliosie, jakość spasowania raczej na plus w Omenie.

Gdyby ktoś był zainteresowany później mogę przesłać jakieś fotki i screeny.

Co o tym sądzicie? Jak to wygląda w waszych Omenach?
Go to the top of the page

+Quote Post
sysout
dodano 4-12-2019, 20:39
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 90
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 65 398

To są bardzo ciekawe informacje, sam zastawiam sie od jakiegoś czasu nad omenem 17 z 1660, i jego głównym konkurentem w tej chwili był helios. Także dzięki za wsad. Ciekaw jestem jak inni się odniosą do tematu tego lapka i `zarzutów`, bo nie powiem w większości źródeł w których czytałem o nim piszą same superlatywy.
Najbardziej mnie zastanawia ta matryca. Przypomina mi się mój szok gdy rozpakowałem msi gt72, tez myślałem ze te podświetlenia na dole i rogach to jest jakieś uszkodzenie matrycy, dopiero później na forum doczytałem że to `normalka`
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 6-12-2019 - 2:09