IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

2 Strony: V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
HP Omen 17 2019 - opinie, dyskusje
xdk
dodano 3-12-2019, 9:10
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 20
Nr użytkownika: 76 369

Zachęcony pozytywnymi testami i opiniami oraz ceną skusiłem się na Omena 17 z RTX 2080 i i7 9750h. Przedstawiam swoje pierwsze wrażenia po wyjęciu z pudełka.

Odnosił się będę do równie pozytywnie ocenianego Heliosa 300 17" z RTX 2060 i i7 9750h do którego mam bezpośrednie porównanie. Zaznaczam że są to moje wrażenia i dotyczą mojego egzemplarza, zachęcam do dyskusji jak to u Was wygląda.

Przechodząc do meritum, pierwsze wrażenia są średnie i troszkę odmienne od tego co przeczytałem i oglądałem w różnych testach, szczególnie jeśli chodzi o zachwalaną matrycę Chi Mei.

Bleeding bądź glow jest tragiczny (później dorzucę foto), we wszystkich testach jakie widziałem było to minimalne. W moim egzemplarzu na czarnym tle praktycznie cały spód ekranu ma jakieś żółte przebicia, na górze w rogach.
Biel jest żółta, czerń szara, a szarość szarozielona/szarożółta. W Heliosie z AUO, biel jest biała, a czerń czarna, brak BLB. Obydwa tak jak z pudełka, ustawienia nie zmieniane. Być może Omen wymaga jakieś kalibracji, w testach nikt o tym nie wspominał. Prosto z pudełka w kwestii przyjemności z patrzenia matryca w Heliosie dla mnie jest o kilka lig wyżej.
HWinfo w nowym laptopie pokazuje 7% zużycia baterii.
Identyczne procki 9750h, ten w Heliosie w benchmarkach robi o 20% lepsze wyniki multi-core, przy maksymalnym osiąganym taktowaniu o 100MHz wyższym, bez trybu turbo, oba laptopy na domyślnych ustawieniach. Single-core wyniki zbliżone.
W grze w którą gram identyczne FPS przy RTX 2060 z optimusem a RTX 2080 z G-Sync. Bottleneck CPU w obu laptopach?
W 3DMark Time Spy GPU score 2000 pkt mniej niż desktop RTX 2080.
Wedle notebookcheck Omen jest grubszy od Heliosa o ~2,3mm, w praktyce wysokość od podłoża jest większa o ponad 1cm i lapek jest wyraźnie grubszy.
Zawiasy są zbyt sztywne i laptopa nie da się otworzyć jedną ręką - również inaczej niż wspominane w testach.
Touchpad i klawiatura na korzyść Heliosa oprócz według danych na papierze Anti-Ghosting w Omenie.
Głośność i temperatury - liczyłem że w Omenie będzie znacznie lepiej chociażby przez grubość, jest bardzo podobnie, minimalnie na korzyść Omena. Na plus dla Omena, że nie grzeje aż tak w palce jak Helios.
Pokrywa matrycy, w przeciwieństwie do tego co recenzenci opisują w testach, to nie jest połączenie plastiku i metalu, tylko w całości plastik. W Heliosie - w całości metal.
Ogólnie co do jakości wykonania - użyte materiały na plus w Heliosie, jakość spasowania raczej na plus w Omenie.

Gdyby ktoś był zainteresowany później mogę przesłać jakieś fotki i screeny.

Co o tym sądzicie? Jak to wygląda w waszych Omenach?
Go to the top of the page

+Quote Post
sysout
dodano 4-12-2019, 21:39
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 105
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 65 398

To są bardzo ciekawe informacje, sam zastawiam sie od jakiegoś czasu nad omenem 17 z 1660, i jego głównym konkurentem w tej chwili był helios. Także dzięki za wsad. Ciekaw jestem jak inni się odniosą do tematu tego lapka i `zarzutów`, bo nie powiem w większości źródeł w których czytałem o nim piszą same superlatywy.
Najbardziej mnie zastanawia ta matryca. Przypomina mi się mój szok gdy rozpakowałem msi gt72, tez myślałem ze te podświetlenia na dole i rogach to jest jakieś uszkodzenie matrycy, dopiero później na forum doczytałem że to `normalka`

+Quote Post
sysout
dodano 7-12-2019, 2:56
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 105
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 65 398

Przeczytałem jeszcze jedna recenzje
https://link.do/o4q0q
Co prawda z grafa 2070 ale no ciągle reszta chyba jest taka sama.
I coś mi tu nie pasuje, bo tester opisuje że procek wbija na początku gry 99 stopni(wtf) a później obniża tdp do 35.
I cytując:
"natomiast w BIOS-ie producent sztywno ustawił TDP dla CPU na poziomie 35W jeśli dodatkowo obciążona zostanie karta graficzna. "

Tzn co...za każdym razem jak gramy w coś? Czy to nie jest jakiś żart smile.gif?
A najlepsze jest to że ludzie w komentatorach zachwalają ten proceder i że tak powinno to wyglądać w innych laptopach XD I że dobra cena itp smile.gif

Coś mi nie pasuje w tym laptopie i te rozbieżności w różnych miejscach testach i opiniach ludzi.

+Quote Post
xdk
dodano 7-12-2019, 6:32
Nr wypowiedzi: #4

Ten recenzent w teście Heliosa kilka razy wspominał, że Helios 300 ma ekran z G-Sync, co jest bzdurą, żaden Helios 300 nie ma G-Sync tylko co najwyżej wersje z RTX mogą mieć G-Sync na zewnętrznym monitorze który go obsłuży. Także tak to właśnie jest z tymi testami, najlepiej doświadczać się samemu.

Te procki się wściekle grzeją bo są mocno wyżyłowane i ma to być zabieg poprawiający tempy. W Heliosach np. fabrycznie undervoltują (tylko, że i tak proc się piecze) a w trybie turbo jeszcze procek boostuje (bo chłodzenie idzie na full i nie idzie tego zbytnio używać nawet w słuchawkach). W grach może mieć sens rozwiązanie HP bo większość idzie na GPU. Tylko że w zastosowaniach procesorowych jest przepaść pomiędzy Omenem a Heliosem z pudełka. Dlatrgo szkoda, że nie zrobiono tu jeszcze fabrycznego UV i różnych trybów OC zegara GPU jak w Heliosie. Nic konkretniej narazie nie wiem o moim Omenie, brak czasu na siedzenie i testowanie, jako tako udało mi się wyrównać kolory choć to wciąż nie Helios (suwaki RGB trzeba było mooocno korygować), a bleeding uprzykrza oglądanie filmów. Być może lapek byłby nie głupi gdyby udało się wymienić na uczciwszy egzemplarz, i tak zapewne będę chciał zrobić bo nie widzi mi się machnąć na to ręką za takie pieniądze, niestety z dostępnością jest różnie a i cena wzrosła.

+Quote Post
_qwertz
dodano 7-12-2019, 15:54
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 16
Nr użytkownika: 76 335

Też posiadam tego laptopa i faktycznie jestem rozczarowany zarówno tym kagancem CPU jak i bleedingiem.
Mógłbyś podpowiedzieć jak skorygowałes kolory? Próbowałeś może już robić UV tego procesora?

+Quote Post
xdk
dodano 8-12-2019, 0:48
Nr wypowiedzi: #6

@_qwertz, napisałem PW.

Gdyby ktoś jeszcze chciał wiedzieć jak skorygować kolory:

W kalibracji kolorów Windowsa delikatnie zmieniłem gammę dając suwak trochę do góry, a później w sekcji RGB starałem się uzyskać kolory szarych pasków takie jak miałem w obok stojącym Heliosie, głównie trzeba było obniżać czerwony i zielony żeby pozbyć się "żółci" i ochłodzić obraz, wyszło w miarę akceptowalnie ale nie tak jak w Heliosie. Ustawiałem to przy jasności ekranu na ok. 90%, przedostatnia opcja jak zmieniamy jasność klawiszami.

+Quote Post
Harath
dodano 9-12-2019, 12:38
Nr wypowiedzi: #7

Majsterkowicz

Wypowiedzi: 2 110
Nr użytkownika: 53 039
Laptop: MSI GT73VR 6RE Titan

Na notebookchecku jak lapek miał test z daną matrycą to można pobrać prawdopodobnie profil .icc po kalibracji, bo może nie jest metodą 100% super ale jednak chyba lepsze to niż samemu sobie jeżdżenie suwaczkami... Co do bleedingu nic się nie da zrobić, tzn da, rozebrać obudowe matrycy ale nikt nie będzie tego robił w lapku za taką kasę.

--------------------
OBECNIE: MSI GT73VR: i7 6820HK@4.0Ghz, GTX1070M, 16GB 2600 mhz.
Poprzednie: Asus G73JH, Clevo P370EM, Clevo P150EM, Alienware M18, Clevo P751ZM.

+Quote Post
Razzim
dodano 9-12-2019, 13:32
Nr wypowiedzi: #8

Wypowiedzi: 995
Nr użytkownika: 61 343
Laptop: MSI GL63

QUOTE(Harath @ 9-12-2019, 11:38) *
Na notebookchecku jak lapek miał test z daną matrycą to można pobrać prawdopodobnie profil .icc po kalibracji, bo może nie jest metodą 100% super ale jednak chyba lepsze to niż samemu sobie jeżdżenie suwaczkami... Co do bleedingu nic się nie da zrobić, tzn da, rozebrać obudowe matrycy ale nikt nie będzie tego robił w lapku za taką kasę.

Właśnie jak to jest generalnie z tymi profilami z notebookchecka, bo na przykład mi one nie działają. Dopiero jak wrzuciłem profil przez spyderutility to nastąpiła zauważalna zmiana.

+Quote Post
Luqart
dodano 9-12-2019, 14:57
Nr wypowiedzi: #9

Wypowiedzi: 27 009
Nr użytkownika: 52 998

Moim zdaniem lepiej pobawić się w kalibrację w Windows.
Profile często bardziej mieszają niż pomagają, szczególnie w gammie.
Potem na takim profilu jest ciemna scena i nic nie widać, cienie zlewają się ze sobą bo gamma jest ustawiona w kosmos.

Ale fakt, czasem może się zdarzyć, że profil z internetu w około 100% koryguje dany ekran.

Najlepsze wyjście to kupno własnego kalibratora. Przy okazji można skalibrować wszystko co jest w domu i ma ekran.

@UP
Bo musisz go wybrać smile.gif
https://www.windowscentral.com/how-configur...itor-windows-10

+Quote Post
xdk
dodano 9-12-2019, 17:43
Nr wypowiedzi: #10

QUOTE(Harath @ 9-12-2019, 11:38) *
jednak chyba lepsze to niż samemu sobie jeżdżenie suwaczkami...

No właśnie początkowo sobie wgrałem profil z testu tego lapka na notebookcheck - obraz z zżółkniętego zrobił się czerwony, także ten... Musi być niezły rozrzut w tych matrycach, a HP się za taką kasę nawet nie chce kalibrować.

P.S Wstawiam obiecane zdjęcia BLB:

Na żywo prezentuje się trochę lepiej, i przebicia są bledsze a nie takie żółte, natomiast dobrze na zdjęciach wyszły punkty gdzie występują przebicia.

Dla porównania pozwolę sobie wrzucić zdjęcia BLB innego egzemplarza tego lapka od kolegi z forum:

Moim zdaniem mniej-więcej podobnie, więc próba wymiany na inny egzemplarz to loteria, być może cała partia która trafiła na Polski rynek tak wygląda, zważywszy że póki co tylko jedna spółka sprzedaje te lapki na bodajże dwóch swoich stronach + allegro, więc jest raczej tylko jedno źródełko w PL. A co Wy myślicie?

+Quote Post
Razzim
dodano 9-12-2019, 22:38
Nr wypowiedzi: #11

Jak się nie chce bleedingu to zostaje szukanie lapka z matrycą TN. Ile IPS'ów miałem tak każdy z bleedingiem, po wymianie nawet większy. Chociaż podobno w MSI GF75 wcale nie ma bleedingu, więc może to po prostu kwestia konstrukcji klapy matrycy. Raczej nie liczyłbym na sztukę bez bleedingu w tym samym modelu HP.

+Quote Post
Miszek
dodano 10-12-2019, 0:21
Nr wypowiedzi: #12

Wypowiedzi: 458
Z: Dolina ciszy.
Nr użytkownika: 19 496
Laptop: HP Pavilion Gaming 17 i5 9300H GTX1650

QUOTE(Razzim @ 9-12-2019, 21:38) *
Jak się nie chce bleedingu to zostaje szukanie lapka z matrycą TN. Ile IPS'ów miałem tak każdy z bleedingiem, po wymianie nawet większy. Chociaż podobno w MSI GF75 wcale nie ma bleedingu, więc może to po prostu kwestia konstrukcji klapy matrycy. Raczej nie liczyłbym na sztukę bez bleedingu w tym samym modelu HP.

Tyle że TN oznacza bardzo słabe kąty. Przy zastosowaniu stricte do gier da radę ale jeśli laptop ma być "uniwersalny" to wtedy wychodzi trochę lipa.
Sam zrezygnowałem z GL73 za względu na matrycę TN. Mam TN-kę w obecnym laptopie i choć jest gorszej jakości aniżeli ta w GL 73, to mam dość ciągłego kręcenia ekranem, żeby obraz był ok.
Czyli jak życiu - kolejny kompromis.

+Quote Post
Razzim
dodano 10-12-2019, 2:31
Nr wypowiedzi: #13

QUOTE(Miszek @ 9-12-2019, 23:21) *
Tyle że TN oznacza bardzo słabe kąty. Przy zastosowaniu stricte do gier da radę ale jeśli laptop ma być "uniwersalny" to wtedy wychodzi trochę lipa.
Sam zrezygnowałem z GL73 za względu na matrycę TN. Mam TN-kę w obecnym laptopie i choć jest gorszej jakości aniżeli ta w GL 73, to mam dość ciągłego kręcenia ekranem, żeby obraz był ok.
Czyli jak życiu - kolejny kompromis.

Też zależy jaka TN. Plus jest taki, że jak już pokręci się tym ekranem to jest ok, a na bleeding żadne kręcenie ekranem nie pomoże.

I dlatego zostałem przy TN biggrin.gif

+Quote Post
_qwertz
dodano 10-12-2019, 8:21
Nr wypowiedzi: #14

Dzisiaj urządzenie jedzie już do serwisu po niecałym tygodniu użytkowania. Prawdopodobnie padła sekcja zasilania płyty głównej. Dobrze ze przedłużenie gwarancji jest dosyć tanie smile.gif przy okazji zwrócę uwagę na BLB i może coś pokombinują.

+Quote Post
Misieq9999
dodano 10-12-2019, 10:53
Nr wypowiedzi: #15

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 927
Z: Wadowice
Nr użytkownika: 37 341
Laptop: MSI GT780 i7-2760QM 8970M

QUOTE(_qwertz @ 10-12-2019, 7:21) *
Dzisiaj urządzenie jedzie już do serwisu po niecałym tygodniu użytkowania. Prawdopodobnie padła sekcja zasilania płyty głównej. Dobrze ze przedłużenie gwarancji jest dosyć tanie smile.gif przy okazji zwrócę uwagę na BLB i może coś pokombinują.

No nieźle. Laptop za tyle kasy i już poważna usterka płyty. Miałem miesięcznego Legiona Y910 z GTX 1070 która już sypała artefaktami...

--------------------
Był: Asus G73JH i7-920XM 5870M> Alienware m17x R2 i7-920XM 2x 5870M CF, potem 580M i 6990M> Alienware m17x R4 i7-3610QM 770M> Alienware m18x R2 i7-3630QM 2x7970M CF> MSI GT780 i5-2430M> i7-2630QM> i7-2670QM> i7-2760QM, 560M > 580M > 675M > 6990M > 7970M > 8970M> MSI GT70 i7-4900MQ 780M> MSI GT70 i7-2960XM 560M> MSI GE70 Apache i5-4200H, 850M

Jest: Stacjonarka... oraz MSI GT780 i7-2670QM + 980M

+Quote Post
_qwertz
dodano 10-12-2019, 11:20
Nr wypowiedzi: #16

QUOTE(Misieq9999 @ 10-12-2019, 9:53) *
No nieźle. Laptop za tyle kasy i już poważna usterka płyty. Miałem miesięcznego Legiona Y910 z GTX 1070 która już sypała artefaktami...

Najbardziej się boję że wmówią mi moja winę w tym wszystkim (przepiecie itp) i będę się znowu musiał z serwisem użerać jak wcześniej z Lenovo

+Quote Post
Prince14
dodano 10-12-2019, 17:32
Nr wypowiedzi: #17

Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 76 474

Cześć
Możesz podać nazwę tej spółki i sklepu w którym go kupiłeś. Cenę też jakbyś mógł. Pytam się bo jest taka firma ale on ma sprzęt z programu HP Renew a z tego co czytałem one są ze zwrotów i niezrealizowanych zamówień. Sam chce go kupić i byłem przekonany na 100% że tego łapka chce mieć ale po przeczytaniu twojego posta mam wątpliwości
. Btw ile za niego dałeś w tym sklepie bo w Media markt taki omen z rtx2080 chodzi za 9700 ale tam on jest chyba fabrycznie nowy . Pozdro

+Quote Post
xdk
dodano 10-12-2019, 18:02
Nr wypowiedzi: #18

QUOTE(Prince14 @ 10-12-2019, 16:32) *
Cześć
Możesz podać nazwę tej spółki i sklepu w którym go kupiłeś. Cenę też jakbyś mógł. Pytam się bo jest taka firma ale on ma sprzęt z programu HP Renew a z tego co czytałem one są ze zwrotów i niezrealizowanych zamówień. Sam chce go kupić i byłem przekonany na 100% że tego łapka chce mieć ale po przeczytaniu twojego posta mam wątpliwości
. Btw ile za niego dałeś w tym sklepie bo w Media markt taki omen z rtx2080 chodzi za 9700 ale tam on jest chyba fabrycznie nowy . Pozdro

No właśnie o spółce MM jest mowa, do której również chyba należy redcon.

+Quote Post
Prince14
dodano 10-12-2019, 18:42
Nr wypowiedzi: #19

Wypowiedzi: 5
Nr użytkownika: 76 474

Nie masz możliwości żeby sprawdzić czy on jest z HP Renew bo w żadnym teście czy recenzja na YouTube https://youtu.be/Ob-a_UnMnfo
https://youtu.be/DZFCGKnGbJs Black bleeding nie jest aż tak widoczny . Jak chcesz poogladaj sobie te testy gościu robi tu UV i OC na nim co sprawia że pod dużym obciążeniem CPU i GPU taktowanie procka nie spada do 2,9=3,0 GHz. Pytam się bo jest firma Premium Tech i to oni mają sprzęt z HP Renew i z tego co widziałem to sprzedają też go na reecoonie https://premiu* zablokowano */HP-OMEN-17-FullHD-IP...indows-10-p4923
. Kupując taki sprzęt nie warto tego robic w jakichś sklepach-krzakach po promocyjnych cenach bo wiadomo że jest to najczęściej albo powypadkowy albo z fabrycznie uszkodzony .

+Quote Post
xdk
dodano 10-12-2019, 20:32
Nr wypowiedzi: #20

@Prince14 ja Cię chyba coś nie bardzo rozumiem. No jak sprzęt z Media może być z renew... Nowiutki sprzęt, u kolegi wyżej który również ma taki bleeding, a teraz jeszcze mu padła płyta w tym lapku napewno też żadne renew.
Te filmiki które zapodałeś nie raz oglądałem i były jednymi z wielu innych "testów-reklam" które skłoniły do zakupu tego lapka, i właśnie co ciekawe wszędzie bleeding był prawie niewidoczny. Ba w tych filmikach gość dostał "bieda wersje" z 2060, a wyżej masz fotki dwóch różnych egzemplarzy z 2080 i jaki dramat. Także to tylko utwierdza że takie testy wiarygodność mają żadną i do testów dostają selekty. Może tańsze wersje są lepiej pozlepiane? Dlatego pokazujcie jak to u Was wygląda jak macie te lapki, im więcej do porównania tym lepiej. Nie chce mi się wierzyć, że w za moment 2020 roku tylko Acer Predator umie zrobić lapka z IPS bez bleedingu w ludzkich pieniądzach. No szkoda że zawalili inne kwestie, brak G-Sync, Optimus, pieczenie w palce itd.

A w tym Premium T. od razu widać, że mają jakieś odrzuty z 12-miesięczną gwarancją, nawet nie pomyślałbym tam coś kupić, widzę tam tylko wersje z 2070 za 7999 co nie jest mega ceną i imho nie warto, wersji z 2080 jaką ja mam tam nie widze.

QUOTE(Razzim @ 9-12-2019, 21:38) *

Patrz, a ja oprócz tego co mam widziałem z 6 sztuk Heliosa 300 17" z AUO IPS i w żadnym nie było BLB. Chcesz mogę zrobić fotkę Omena i obok Heliosa. Bzdura, że się nie da.

+Quote Post

2 Strony: V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 29-05-2020 - 3:07