IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
eGPU do MSI 62m 7 REX Leopard Pro, Problem
Zagadka2020r
dodano 1-01-2020, 21:51
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 76 538
Laptop: MSI GP62m

Witam wszystkich bardzo serdecznie biggrin.gif

Mam taki oto problem. Mam niespełna 2 letniego laptopa od MSI 62m 7 REX Leopard Pro (jak w temacie). Z najważniejszych rzeczy jakie kryją się pod obudową to będzie tak:

Procesor Intel Core I7-7700HQ kaby lake 2.80 GHz
NVidia Geforce GTX 1050Ti 4 GB DDR 5
Pamięć 16 GB DDR 4 (to pewnie nie istotne dla tego tematu, ale się nie znam xD )

Postanowiłem dopiąć do niego eGPU, w którym głównym rzecz jasna elementem miała by być karta NVidia Geforce 1660 Super 6 GB DDR 6 wersja OC. Pomińmy sensowność tego rozwiązania wink.gif

Naczytałem się gdzieś w odmętach sieci (niestety już nie pamiętam gdzie sad.gif ), że thunderbolt 1 jest wstecznie kompatybilny z USB-C. Z kolei faktem wydawała mi się wsteczna kompatybilność thunderbolta 3 do 2 i 1. W związku z czym mając do dyspozycji jedynie USB-C, które mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie mini display port w laptopie postanowiłem zakupić sobie Sonnet eGFX Breakaway Box 550. No i tu zaczyna się moja tragedia biggrin.gif Bo wpiąłem wszystko jak należy, podłączam pod to USB-C i... Nic... Tzn. kręci sam zasilacz od boxa, ale ani karta, ani logo podświetlane nie działają. To jest ciekawe z resztą bo box zdaje się "widzieć" pracę laptopa kiedy thunderbolt jest wpięty pod USB-C, ale wiatraczki na karcie stoją, a i chłodzenie boxa również się nie uruchamia, działa tylko sam zasilacz. Zrobiłem także próby bez wpięcia kabelka pod USB-C i wówczas zasilacz milczał mimo tego, że był pod prądem itd. Czyli jest tutaj zgodność tego co twierdzi producent, że box będzie działał tylko wtedy kiedy komputer będzie pracował, no i potwierdza to, że box bez problemu rozpoznaje działanie mojego laptopa przez USB-C.

Wyczytałem w instrukcji na stronie producenta, że potrzebne jest oprogramowanie do thunderbolta na komputerze, nawet sobie je ściągnąłem i zainstalowałem, ale efekt był taki jak można się było tego spodziewać czyli krytyk informujący o braku obsługi. I teraz nasuwa się moje pytanie - czy i co ewentualnie mogę zrobić by oszukać system i by to urządzenia zaczęło sobie działać. Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy bo jakoś tak przywiązałem się i do tej karty i boxa mimo, że na razie kurz zbierają. Myślałem nawet nad jakąś przejściówką do mini display port, ale nigdzie nic takiego znaleźć nie mogę.

Proszę jedynie o pomocne wypowiedzi ludzi ceniących sobie wyzwania. Ewentualnie jakieś mądre głowy, które wiedzą co robić wink.gif Bo to, że ktoś mi napisze, że zrobiłem coś totalnie bezsensownego i jeszcze w to brnę to mi nic nie pomoże akurat bo mam tego świadomość. Co do bezsensu no to cóż... mleko się wylało... A co do brnięcia to powiedzmy, że to akurat mój taki prywatny interes biggrin.gif

Pozdrawiam i wszystkim szczęśliwego Nowego Roku. Z góry dzięki za każdą pomoc smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Amiga Rulez!
dodano 29-01-2020, 17:16
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 72
Z: Kraków
Nr użytkownika: 67 021
Laptop: T430

Musisz mieć w laptopie USB C zgodne z interfejsem/standardem Thunderbolt 3.
Źródło

+Quote Post
Zagadka2020r
dodano 8-02-2020, 22:04
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 76 538
Laptop: MSI GP62m

QUOTE(Amiga Rulez! @ 29-01-2020, 16:16) *
Musisz mieć w laptopie USB C zgodne z interfejsem/standardem Thunderbolt 3.
Źródło

No hejka.

Dzięki za odpowiedź. Niestety z braku czasu związanym z bieżącymi obowiązkami i zaciskającej mi się ostatnio w związku z tym pętli na szyi nie mogłem się zbyt często logować na forum, a co za tym idzie karta nie zawsze odświeżała mi się jak należy i dosyć późno ten post zauważyłem przez co artykułu źródłowego, który podałeś już nie ma. Trudno mi się więc do niego jakoś odnieść bo nie wiadomo czy nie ma bo zawierał jakieś błędy czy też nie ma bo tak. Jednym z takich przypuszczalnych błędów, który osobiście mógłbym zarzucić tak na logikę to właśnie ta zgodność z interfejsem thunderbolt 3. Wydaje mi się, że USB-C to USB-C a Thunderbolt 3 to Thunderbolt 3 i jedno do drugiego w sumie ma się nijak bo to inna technologia poza tym, że port ten sam. Ale to tylko takie luźne teoretyzowanie ze strony laika po przerobieniu kilku artykułów oraz wypowiedzi w necie.

Obecnie nie mam czasu bawić się z tym sprzętem. W dalszym ciągu jednak czekam na mądre i sprytne głowisie co by pomogły odpalić dziada. Mam takie wewnętrzne przeczucie, że możliwość jest, tylko potrzebna wiedza, której mi brak rzecz jasna. Nie chciał bym wydawać kolejnych złociszy na jakieś nieudane eksperymenty choć liczę się z tym, że ewentualne rozwiązanie będzie wymagało jakiegoś kosztu, ale wolałbym ponieść go raczej już w minimalnej stawce i inwestując już w bardziej pewne rozwiązania bez działania na chybił-trafił. Aczkolwiek jak ktoś ma racjonalne choć nie do końca pewne pomysły (bo i w sumie ciężko być pewnym czegokolwiek w tym temacie) to śmiało biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 29-05-2020 - 1:53