IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Acer swift 3 - uszkodzone gniazdo ładowania, odmowa gwarancji
szczuru
dodano 5-01-2020, 11:01
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 15
Nr użytkownika: 29 420

Witam wszystkich!

W maju 2019 roku kupiłem laptopa Acer Swift 3 - czyli sprzęt ma całe pół roku... Jednego dnia zauważyłem, że mimo iż laptop jest podłączony do ładowania, stan baterii się zmniejsza i nie było ikony ładowania. Próbowałem wyciągać i wkładać wtyczkę, jednak to nie pomagało. Wysłałem sprzęt na gwarancję i otrzymałem informację od firmy Acer - według producenta przyczyną usterki jest uszkodzenie mechaniczne zasilacza (uszkodzona wtyczka) oraz uszkodzenie płyty głównej (uszkodzone gniazdo ładowania). Firma mi wyceniła naprawę na... 1922 zł. Podpowiedzcie co robić w tej sytuacji? Dodam, iż sprzęt był normalnie użytkowany, nigdy nie był zalany, nie upadł. Poza tym jak miałbym wtyczką do zasilania uszkodzić sam z siebie płytę główną? Powinienem w tej sytuacji napisać odwołanie? Zwrócić się do rzecznika? A może oddać sprzęt z tytułu rękojmi do sklepu * zablokowano *? (tam kupowałem sprzęt). Uważam, iż nie jestem w żaden sposób winien powstałego uszkodzenia.

Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam
Mateusz
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 5-01-2020, 15:58
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 24 985
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Jeśli wyciagałeś i wtykałeś wtyczkę podłączona do prądu to faktycznie mogłeś uszkodzić płytę główną.

Pozostaje chyba tylko reklamacja z tytułu rękojmii.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
majster msi
dodano 7-01-2020, 10:38
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 1 774
Nr użytkownika: 37 347
Laptop: GT80

Wymienić gniazdo , sprzedać acera i nigdy do tego nie wracać...

--------------------
Xiaomi Mi Notebook Air 13,3
msi ge63vr rider
msi gt75vr

+Quote Post
pc1
dodano 9-01-2020, 20:36
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 20
Nr użytkownika: 74 988

O ile wymiana gniazda załatwi sprawę to można dać na wymianę. Sam mam taki problem w moim jednym lakpu MSI gdzie gniazdo z wtykiem się wyrobiło po jakimś czasie. Tylko ,ze jeszcze działa i nie jest zepsute na tyle aby to trzeba było wymieniać. Chociaż jest to irytujące, bo wtyczka słabo siedzi w gnieździe.

Co do samego gniazda to bym sam mógł to wymienić ale takiego nie można nigdzie kupić. ZŁącze 4-pionowe jak w clevo.
Sam jestem ciekaw co by powiedział serwis MSI . Chociaż wymiana zasilacza powinna pomóc w moim przypadku bo wtyk zasilacza jest bardziej wyrobiony. Samo gniazd na płycie wygląda ok.

Serwis Ci wycenił za pewne wymianę płyty i zasilacza. Teraz się nie naprawia poszczególnych elementów tylko wymienia. Tak przynajmniej działają oficjalne serwisy.

Jedynie co Ci zostaje to wymiana na własną rękę w lub rękojmia w sklepie. Sama wymiana gniazda nie powinna byc jakoś mega kosztowna o ile nie poszło zwarcie na płytę.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 28-02-2020 - 10:19