IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Matryca IPS i zasilacz do 840 G3, Jakie dobrać / kupię
Kojott
dodano 26-03-2020, 22:41
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 11
Nr użytkownika: 16 506

Witam! rolleyes.gif
W ostatnim czasie nabyłem przez internet używanego elitebooka 840 G3, laptop był oferowany bez zasilacza, sprzedawca twierdził, że sprzęt jest 100% sprawny.

1. Po otrzymaniu lapka bateria była naładowana ok 30% i przeglądając internet spokojnie wytrzymała 2h. Niewiele myśląc zamówiłem na alledrogo używany
zasilacz hp (ADP-65HB HC) zwracając tylko uwagę na odpowiedni wtyk 4.5/3.0 oraz napięcie 19.5V oraz prąd min 2.31 (oryginalny zasilacz ma 45W/65W wg datasheet). Zasilacz otrzymałem, podłączam i muka, nie ładuje, kontrolka ładowania nie świeci. Sprawdziłem sam zasilacz i napięcie prawidłowe. Nie spotkałem się wcześniej z tym, by zasilacz tej samej firmy co lapek nie działał, ale nie miałem dużo takich przypadków, więc sam nie wiem. Wina lapka czy zasilacza?
Mam nadzieję, że zasilacza bo sam lapek w niezłym stanie.

2. W laptopie jest matryca FHD AUO123D i tu śmieszna sprawa, bo jak zdążyłem doczytać ten model matrycy występuje jako IPS oraz TN, niestety chyba posiadam ten drugi. Znajdę gdzieś odpowiedniki FHD IPS? Chodzi mi o jakieś numery części, kiedyś widziałem taki wątek tutaj, ale nie mogę znaleźć :|

Za wszelką pomoc dzięki
Karol

Go to the top of the page

+Quote Post
Kojott
dodano Wczoraj, 16:43
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 11
Nr użytkownika: 16 506

Ad. 1 . Zakupiłem inny zasilacz (H6Y88AA) o takich samych parametrach i ładowanie ruszyło, tak więc musi być jakiś trzeci pin sterujący. Dzielę się tą informacja dla potomnych.
ad. 2. Jestem na etapie poszukiwań matrycy FHD IPS, jak ktoś posiada albo zna dobre źródło gdzie kupię taką matryce w rozsądnych pieniądzach proszę o kontakt.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 2-04-2020 - 18:57