IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
lenovo z580 - utrata zasilania / blokada klawiatury
osiel
dodano 30-03-2020, 13:04
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 12
Nr użytkownika: 49 654

Witam,

Mam problem z laptopem lenovo z580 (Windows 7 Home Premium) - jest to 8 letni staruszek który jak dotąd działał bez zarzutu mimo że przeszedł naprawdę wiele, ale ostatnio występuje z nim problem którego nie umiem zdiagnozować.

Objawy: dzieje się jedna z 2 rzeczy:
a) laptop znienacka traci zasilanie (niezależnie czy jest na baterii, czy na baterii+kabel, czy na samym kablu z wyjętą baterią)
cool.gif klawiatura oraz przyciski na obudowie (w tym wyłączania i resetu) przestają reagować - poza tym działa normalnie (tj. mogę go używać za pomocą myszki i wszystko gra poza brakiem reakcji na klawisze), ale jeśli w tym stanie spróbuję wyłączyć/zresetować system to w 100% przypadków laptop "zawiesza się" w trakcie wyłączania systemu i w końcu jedynym sposobem na wyłączenie go jest fizyczne wyciągnięcie baterii i kabla.

Powyższe dzieje się raczej losowo, średnio z raz dziennie, czasem kilka razy na dzień a zdarza się że i kilka dni minie bez problemów.

Czego próbowałem:
- CoreTemp pokazuje że powyższe dzieje się nawet w bardzo niskich temperaturach (45-55 stopni). Czyli jakby nie przegrzewanie.
- Dysk był niedawno wymieniony na nowy (już po tym jak problemy się zaczęły, po prostu w pierwszej kolejności podejrzewałem dysk), czyli nie dysk
- Wyłączenie karty grafiki w biosie - też nic nie dało
- W końcu rozkręciłem całość, stawiając na jakieś uszkodzone/poluzowane złącze na płycie głównej, ale wszystkie wyglądają normalnie.

Na ten moment podejrzewam coś nie tak z samą płytą główną, bo nie wiem co jeszcze może dać takie objawy, ale właśnie może coś przegapiam... będę wdzięczny za wszelkie sugestie co jeszcze można by sprawdzić.
Go to the top of the page

+Quote Post
Sylwester Cyba
dodano 11-04-2020, 7:22
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Administrator
Wypowiedzi: 9 850
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 1

A nie był zalany albo wystawiony na mróz? Jak nie to poszukaj czy ktoś miał problemy z klawiaturą w tym konkretnym modelu. Podobnych przypadków trochę było, więc aż taki egzotyczny ten przypadek nie jest.

Nie pasuje problem z klawiaturą do zawieszania się przy wyłączaniu. Normalnie te problemy się nie łączą.

--------------------

+Quote Post
SonicQ
dodano 12-04-2020, 16:39
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 667
Z: Lublin
Nr użytkownika: 47 264

Sprawdź, czy taśma od klawiatury nie jest przetarta. Miałem niemal identyczne objawy. Wymieniłem klawiaturę a za 3 miesiące miałem powtórkę - zamienniki się bardziej uginają. Taśma ociera o krawędź górnej części kadłubka. Ja obkleiłem tą ostrą krawędź taśmą materiałową i z kolejną klawiaturą mam już spokój jakieś dwa lata.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 4-06-2020 - 22:10