IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Lenovo y50-70 problem z baterią, bateria rozładowuje się podczas grania mimo podłączonego zasilania
Gucio1499
dodano 31-03-2020, 21:33
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 76 870
Laptop: Lenovo y50-70

Witam, posiadam laptop lenovo y50-70 i mam problem, ponieważ rozładowuje się on gdy gram w bardziej wymagające produkcje np. Mafia 3, wiedźmin 3.. jest on podłączony do zasilacza a mimo to baterii ciągle ubywa, sytuacja nie ma miejsca przy mniej wymagających grach jak Lol czy fifa 2020. Stąd moje pytanie czy wymiana obecnego zasilacza (FSP150-RHB) o specyfikacjach:
AC INPUT 100-240V~, 2A 50-60Hz
DC OUTPUT: 19,5 V —7.7A
Pomoże?
Z tego co udało mi się znaleźć zasilacz fabryczny ma moc 150W cokolwiek to znaczy. Myślałem nad wymianą na Green Cell PRO 20V 8.5A 170W ponieważ nic mocniejszego do lenovo z wejściem slim tip nie mogłem znaleźć. Dodam tylko ze gdy poziom baterii spadnie do 40% to cały laptop zaczyna się zacinać, i wolniej działać, w słuchawkach słychać harczenie. Osiągnięcie 40% zajmuje około 1,5 godziny jeżeli laptop jest w pełni naładowany.

Nie znalazłem na forum podobnego problemu, proszę o wyrozumiałość i pomoc, ponieważ jestem w tych tematach kompletnie zielony.

Go to the top of the page

+Quote Post
Sylwester Cyba
dodano 11-04-2020, 7:16
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Administrator
Wypowiedzi: 9 850
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 1

Laptopy z tej serii miały podobne problemy. Nic nowego.

Co do zasilacza to pomysł i trop jest dobry. Tego typu problem rozwiązuje się zamianą zasilacza na taki o wyższej mocy. Tak aby był zapas na wypadek niespodzianek różnego typu. Impulsowe wyższe zapotrzebowanie i podobne, Ale ten konkretny przypadek wymaga nieco więcej uwagi.

Z tym zacinaniem przy 40% to nie powinno tak być. O ile normalne jest, że laptop musi się posiłkować akumulatorem pracując na zasilaczu, to nie powinno być dodatkowych atrakcji. Tylko to nie musi być problem sprzętowy (zasilacz, akumulator). Normalnie pomaga aktualizacja BIOS czy systemu. Tu jednak może być to feler nie do naprawienia albo drogi do usunięcia (np. płyta główna do wymiany).

Jak się zachowuje na innych planach zasilania? Mam na myśli oszczędzanie energii.

--------------------

+Quote Post
Gucio1499
dodano 14-04-2020, 13:14
Nr wypowiedzi: #3

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 76 870
Laptop: Lenovo y50-70

ogólnie, gdy laptop pracuje na samej baterii to już działa wolniej, dźwięk charczy, jak jest podłączony do zasilacza to nie ma znaczenia na jakim trybie pracuje tak samo, ale gdy spanie poniżej 40% to dzieje się to co gdy działa an samej baterii.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 4-06-2020 - 22:07