IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Stare partycje zastrzeżone przez system
bartek97
dodano 21-04-2020, 22:32
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 16
Z: Gołaszewo/Poznań
Nr użytkownika: 68 871
Laptop: Zbook 17 G2, 4710QM, 16 GB, 880M

Jak w temacie, po formacie z przed kilku lat pozostała stara partycja "Zastrzeżone przez system", a po kolejnym formacie nowa partycja "Zastrzeżone przez system" została na innym dysku. Teraz przeniosłem system na jeszcze inny dysk, i chciałbym w końcu to wyprostować. Próbowałem sklonować jedną z nich i teraz są już trzy.
Jak mogę sprawdzić która z nich jest używana przez system do uruchomienia, i jak ją przenieść/skopiować na inny dysk?
Go to the top of the page

+Quote Post
Wnikliwy
dodano 22-04-2020, 8:47
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 125
Nr użytkownika: 76 875
Laptop: Lenovo X230i najsłabszy jaki mam, ale na baterii trzyma całą wieczność...

Chce się koledze bawić w takie kombinacje. Będziesz kombinował, kombinował, aż wszystko przestanie działać. Ja już od dawien dawna mam dwa (lub więcej) dyski fizycznie (obecnie wszystkie SSD) na najszybszym mam system, reszta na dane.
Raz na jakiś czas, obecnie z powodu lenistwa coraz rzadziej, na systemowym bez kombinacji instaluję sobie system. A robię to tak, że usuwam instalatorem wszystkie partycje logiczne, wszystko po prostu, a instalator na czystym dysku robi sobie, to co mu pasuje. Oczywiście instalator to czysty, najnowszy obraz ISO do którego licencję cyfrową mam gdzieś tam zaszytą w biosie rolleyes.gif

--------------------
Jestem uczulony na cebulę ;-)
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 4-06-2020 - 23:07