IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Problem z wbudowanym mikrofonem Lenovo z510
angelins
dodano 13-05-2020, 10:13
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 77 042

Witam! Posiadam laptopa Z510. Mikrofon według instrukcji znajduje się obok aparatu w matrycy laptopa. Niestety zauważyłam po pewnym czasie, że po prostu on nie działa. Ustawienia są w porządku. System windows 10. W ustawieniach systemowych-> dzwięk, wykrywa mikrofon jako Realtek High Definition Audio, ale w ogóle nie łapie dźwięku. Po włączeniu nasłuchiwania urządzenia zauważyłam jedynie, że przy lekkim obniżaniu i wracaniu z ekranem do góry, wyłapuje on jakieś lekkie szmery i to nie za każdym razem. Mowy nie łapie, dźwięku z laptopa też nie. Mikrofon ze słuchawek działa, jednak zmuszona jestem do korzystania z mikrofonu wbudowanego w laptopie. Czy jest jakaś szansa na ożywienie go? Dodatkowo przy diagnostyce nagrywania dzwięku ze strony Lenovo wyskakuje błąd jak w załączniku. Sterowniki zaktualizowane. Problem pojawiał się także przed formatowaniem komputera w innej wersji systemu.
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)

Go to the top of the page

+Quote Post
duzyy
dodano 13-05-2020, 17:42
Nr wypowiedzi: #2

Są dwie rzeczy nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 42 532
Nr użytkownika: 39 799

Jeśli to nie wina sterowników ani systemu operacyjnego to trzeba pacjenta na stół i operacje przeprowadzić.
Chłop nie ma zdolności manualnych do naprawy elektroniki?

--------------------
Lenovo G580 (upgrade i5 3gen i ssd:) )
HP Elitebook 840 G3
HP Gaming Pavilion 15-CX0073NW
Lenovo y540-17IRH

+Quote Post
angelins
dodano 13-05-2020, 17:56
Nr wypowiedzi: #3

Chłopa nie ma, a ja nawet gdybym chciała, to nie wiem co w środku może być nie tak. Tym bardziej z matrycą nie będę kombinować

+Quote Post
duzyy
dodano 13-05-2020, 18:01
Nr wypowiedzi: #4

Błąd podany wyżej tyczy się systemu operacyjnego i być może usługi update. System jest poprawnie zainstalowany?

Aaa to na czas naprawy jakiegoś przedstawiciela płci męskiej zatrudnić :-D

--------------------
HP Elitebook 840 G3
Lenovo y540-17IRH

+Quote Post
angelins
dodano 13-05-2020, 18:23
Nr wypowiedzi: #5

Tak. Oryginalny Windows 10. Nawet dzisiaj robiłam specjalnie aktualizacje systemu, bo myślałam, że może być to w jakiś sposób powiązane. Jedyne co udało mi się znaleźć to brak windows audio endpoint builder. Wujek Google mówi jednak, że to raczej nie w tym problem. Czy istnieje możliwość, że jakimś cudem mikrofon w matrycy mógł się "obsunąć", albo kabel przepalić? Innego pomysłu już naprawdę nie mam. Jedyne co jeszcze zauważyłam przy włączonym nadsłuchiwaniu to, że gdy dotykam matrycy w górnej prawej części. to słuchać jakby takie "trzaski"? z mikrofonu. To jedyne dzwięki jakie jestem w stanie obecnie z niego wydobyć..

Trzeba będzie jakiegoś zwerbować biggrin.gif ale sama też staram sobie radzić i jak wiem co jest nie tak, to daje rade wink.gif

+Quote Post
duzyy
dodano 13-05-2020, 18:29
Nr wypowiedzi: #6

Jeśli zabawa ze sterownikami nic nie daje i serio serio dobrze jest sprawdzone to zostaje tylko problem sprzętowy.
Tym bardziej informacja o nacisku plus trzaskach daje jakiś tam pogląd iż może być problem z samym mikrofonem lub okablowaniem.

Opcja słuchawek z mikrofonem odpada? Ewentualnie sam mały mikrofon?
Pocieszę informacją iż wbudowane majki nie są rewelacyjne.

Może z tym chłopem to lepiej nie... zamiast robić to będzie zerkał na Twą osobę :-D
Prędzej jakiś serwis czy coś....

--------------------
HP Elitebook 840 G3
Lenovo y540-17IRH

+Quote Post
angelins
dodano 13-05-2020, 18:59
Nr wypowiedzi: #7

Czy serio, serio dobrze to nie wiem. Nie ufam sobie w stu procentach, ale coś tam jednak się na tym znam i naprawdę sprawdziłam każdą opcję jaką tylko miałam dostępną. No trudno, tak myślałam szczerze mówiąc, że raczej mikrofon padł.

Słuchawki z mikrofonem odpadają, bo studia wymagają ode mnie niestety na czas egzaminów braku takich gadżetów, ale jutro ma mi przyjść mikrofon, także zobaczymy jak to będzie działać. Mam nadzieję, że już bez niespodzianek xd Ewentualnie w razie potrzeby, będę znowu próbowała Cię zamęczyć swoimi problemami ze sprzętem audio w laptopie tongue.gif

Informacja pocieszająca, a nawet bardzo poprawiająca humor xd

A niech zerka! Tylko niech naprawi przy okazji! Ale jednak, raczej odpuszczę sobie i serwisy i chłopów. Jak jutro będzie grać, to takie naprawy mi do szczęścia niepotrzebne biggrin.gif

Dziękuję bardzo za Twoje zainteresowanie i pomoc w temacie! wink.gif

+Quote Post
duzyy
dodano 13-05-2020, 20:04
Nr wypowiedzi: #8

Nie ma sprawy. Pisz śmiało a może coś się uda wydedukować :-)

Do następnego napisania.

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - w ustawieniach systemowych jak i w ustawieniach sterowników od dźwięku jest poprawnie wybrany mikrofon jako urządzenie nagrywające? Ostatnio walczyłem z takim przypadkiem i na nowym laptopie prosto z pudełka był problem z mikrofonem i ustawieniami....

Ps. Jak zerka to się nie skupi i nie naprawi biggrin.gif

--------------------
HP Elitebook 840 G3
Lenovo y540-17IRH

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 4-06-2020 - 23:24