IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
100% użycia procesora, lagi, zawieszki.
Damdam22
dodano 24-05-2020, 22:00
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 77 066

Witam.
Od jakiegoś czasu kiedy próbuje w cokolwiek grać mój procesor zaczyna wariować, skaczę do 100% i się obniża.
Niezależnie, czy ustawiam limit na 60 fpsow, czy 200, wygląda to mniej więcej tak, jakby co chwile się przegrzewał i wracał do normy, ciężko mi to wytłumaczyć z perspektywy laika, wrzucam poniżej screeny, które mogłyby pomóc znaleźć winowajcę. Sciagnalem kilka programow anty-malware, antywirusow itp. ale zaden niczego nie wykrywa.
Wydaje mi sie, ze ten PC powinien uciagnac Life is Strange, czy Lola...
Czasem po wlaczeniu dziala normalnie, a potem znowu zaczyna swirowac i tak w kolko. Jutro zamierzam go rozkrecic i przeczyscic, aczkolwiek watpie, zeby to bylo przyczyna problemu.
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)

Go to the top of the page

+Quote Post
duzyy
dodano 24-05-2020, 23:06
Nr wypowiedzi: #2

Są dwie rzeczy nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 42 649
Nr użytkownika: 39 799

Jakie masz temperatury ? Hwinfo pomoże.

--------------------
Lenovo G580 (upgrade i5 3gen i ssd:) )
HP Elitebook 840 G3
HP Gaming Pavilion 15-CX0073NW
Lenovo y540-17IRH (upgrade 16GB, ssd 500GB :) )
PS4 PRO 1TB SSD :)

+Quote Post
Damdam22
dodano 24-05-2020, 23:16
Nr wypowiedzi: #3

Dla pewności wrzuciłem zdjęcia z 2 programów.
W tym ktorego nie podales, jest jeszcze podobne zdjecie, z innymi danymi, ale nie zmiescilem sie z KB w zalaczniku, takze wrzucam takie.
Chciałem dodać, że mam jeszcze kartę nvidia geforce mx150 której nie widać w specyfikacji
Załączona miniaturka(i)
Załącznik (obraz)
Załącznik (obraz)

+Quote Post
Damdam22
dodano 25-05-2020, 0:49
Nr wypowiedzi: #4

QUOTE(Damdam22 @ 24-05-2020, 23:16) *
Dla pewności wrzuciłem zdjęcia z 2 programów.
W tym ktorego nie podales, jest jeszcze podobne zdjecie, z innymi danymi, ale nie zmiescilem sie z KB w zalaczniku, takze wrzucam takie.
Chciałem dodać, że mam jeszcze kartę nvidia geforce mx150 której nie widać w specyfikacji

Nie widziałem tutaj funkcji edycji postów, jeżeli jest, wybaczcie moją ślepotę, zamierzam kupić chłodzenie do lapka, które może pomóc, aczkolwiek:
Swoją drogą, zanim założe kolejny temat, albo żeby tego nie robić. Mam wrażenie, że dalej mogę wycisnąć z tego lapka więcej, a to nie był główny problem (tylko jeden z wielu), chociaż dopiero jutro po wyczyszczeniu go będę wiedział. Jakiś tydzień po formacie śmiga baaardzo dobrze (na przestrzeni 2 miesięcy zrobiłem ich parenascie), a potem jakby zwalnia. Wydaje mi się, że to nie jest tylko sprawa z wiatrakiem. Zazwyczaj dzieje się to, jak ściągam pliki niewiadomego, czy też wysokiego ryzyka pochodzenia. (niby najprosciej powiedziec zeby nie sciagac, ale obecnie nie moge sobie pozwolic na wydatki ktore niosa sie za wszystkim co chcialbym zeby znajdowalo sie na moim dysku ze tak powiem)
Da się jakoś sprawdzić samodzielnie (mam na mysli to, ze potrafie zrobic to jedynie darmowym antywirusem czy CCcleanerem, a to raczej jest bardzo latwo obejsc), czy nie mam jakiegoś badziewiu na pc, albo czy jest jakiś inny sposób/droga, żeby przywrócić go do świetności? Jakieś podstawowe rzeczy, jak o niego zadbać, czego nii robić, etc, coś pokroju kompendium wiedzy?
Czesto tnie mi sie tez twitch.tv.
Ponadto probowalem przez hdmi podpiac go do tv 32 cale, tez jakby wtedy o wiele slabiej dzialal, idzie jakos to zoptymalizoawc, zeby na takim ekranie dzialal plynnie, czy to juz za duzy wymóg?

+Quote Post
duzyy
dodano 25-05-2020, 18:47
Nr wypowiedzi: #5

Są dwie rzeczy nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 42 649
Nr użytkownika: 39 799

Temperatura cpu poproszę przez Hwinfo - zakładka sensors. Pod obciążeniem i na luzie.

--------------------
Lenovo G580 (upgrade i5 3gen i ssd:) )
HP Elitebook 840 G3
HP Gaming Pavilion 15-CX0073NW
Lenovo y540-17IRH (upgrade 16GB, ssd 500GB :) )
PS4 PRO 1TB SSD :)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 5-08-2020 - 6:54