IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Zepsuta karta sieciowa
Niedoinformowany
dodano 4-07-2020, 14:07
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forowicz
Wypowiedzi: 31
Nr użytkownika: 55 386

Cześć

Wczoraj po burzy padł mi internet. Po kilku godzinach wrócił. Wifi działa bez problemu natomiast przez kabel już nie. Diody w PC gdzie podpina się kabel od internetu nie świecą. Nie wyszukuje mi również żadnej karty sieciowej w menadżerze urządzeń.

Nie jest to wina kabla bo sprawdzałem w innym kompie i wszystko działało. Sterowników do karty sieciowej (PCI Realtek GBE Family Adapter) nie mogę zainstalować bo wyrzuca mi błąd, że kabel nie jest podłączony, więc instalacji nie można przeprowadzić.

Karta sieciowa jest zintergrowana z płytą główną ASUS P8P67 LE, więc moje pytanie teraz brzmi: Czy każda karta sieciowa zewnętrzna na PCIe jest kompatybilna z tą płytą główną i będzie działać? Myślałem dokładnie o jednej z tych 2 kart:

1) i-tec PCIe Karta sieciowa Gigabit Ethernet LAN
2) Edimax EN-9260TX-E (10/100/1000Mbit) Low Profle

Na co w ogóle zwrócić uwagę przy zakupie karty sieciowej?

Karty są tanie, ale po co wyrzucać nawet 50 zł w błoto kupując w ciemno?

Z góry dzięki za pomoc!
Go to the top of the page

+Quote Post
Sylwester Cyba
dodano 6-07-2020, 15:43
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: Administrator
Wypowiedzi: 9 908
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 1

To nie będzie już działać. Jestem tego zdania, bo to gorsze od zalania. Szok dla elektroniki pewnie podobny. Zaczyna wariować a z punktu widzenia użytkownika przestaje działać.

Co do zakupu czegoś na USB. WiFi to bym brał obojętnie co ale marki TP-Link, bo tanie i dobre (w tym pod Linuksem). A klasycznej nie kupowałem to nie wiem. Ale podobne kryteria. Z dwóch - stawiam na Edimax. Jakieś inne?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 5-08-2020 - 6:29