IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Jak samodzielnie wyczyścić laptopa - krótka instrukcja, Czyli "pomysłowy Dobromir" i czyszczenie HP Paviliona ze5400
Krzysiu
nadaj 22-10-2008, 9:47
Nr wypowiedzi: #1

karlus

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 104
Z: Gdańsk
Nr użytkownika: 4 798
Laptop: Toshiba P105

Jako że pożegnałem się z moją Toshibą (mały szloch) musiałem znaleźć na szybko zamiennik smile.gif zamiennik do odpalenia gry bez której nie mogę się obejść - Wolf ET - a że na półce stał HP Pavilion ze5400 - co mi tam... Procek P4 3,0 GHz z Radkiem 64 MB i wrzuconym max Ramem - 1 GB (wow !!!) - musiał wystarczyć ...

Tylko po dodaniu ramu i odwróceniu go do góry nogami zauważyłem kłęby kurzu w środku... wiatraki zapchane - lap grzał sie niemiłosiernie i chodził głośniej od pralki ... smile.gif

Po przeszukaniu wuja google - znalazłem stronę z kategorii "krok po kroku"

http://lonewolf-online.net/computers/tutor...lean-hp-laptop/

od siebie dodam:
- robiłem to po raz pierwszy
- zainwestowałem 25 PLN (16 PLN sprężone powietrze, 5 PLN komplet precyzyjnych śrubokrętów i jeden solidny, wąski krzyżakowy 4 PLN - śruby trochę się zapiekły (w końcu lap ma dobrze ponad 3 lata)
- wystarczy cierpliwość i jakaś tam dokładność

Może komuś się przyda - stare paviliony pewnie można wyczyścic podobnie - rozkręcenie nie sprawiło większych problemów... gorzej ze złożeniem ale przy odrobinie cierpliwości mi się udało - co więcej - wszystko działa

Cena takiej usługi w serwisie w 3mieście - ok 60 PLN ... mam ten sam efekt poświęcając 2 godziny ... do tego zobaczymy co jest w środku smile.gif

Wyniki operacji:
- laptop dmucha chłodnym powietrzem (a nie gorącą parą)
- jest cichszy - wentylatory przestały pracować na najwyższych obrotach
- całość mniej się grzeje

Nie wiem czy dodatkowo zmiana BIOSu coś da - może można wyciszyc jakoś wentylatory - ale z tego co wiem - P4 po prostu grzały się niemiłosiernie i nie ma na to rady

Jeżeli ktoś ma podobny model - zachęcam do lektury wskazówek na stronie - ze swojej strony również mogę dodać cenne wskazówki

Reasumując: czasem warto poświęcić trochę swojego czasu i wyczyścić lapka samemu - zwłaszcza jak ma juz trochę lat smile.gif
Mam nadzieje ze odwdzięczy mi się możliwością gry w ET przynajmniej na low wink.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
mayugo
nadaj 22-10-2008, 10:54
Nr wypowiedzi: #2

hanys

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 5 950
Z: Poznań
Nr użytkownika: 12 187
Laptop: LG P310

Zazwyczaj wystarczy mniej drastyczna operacja - wielokrotnie wspominane na forum wyssanie brudu za pomocą odkurzacza.
Jeśli już decydujemy się na rozbieranie lapka to - nie taki diabeł straszny - do zakupionych przez ciebie akcesoriów dorzuciłbym rękawiczki antystatyczne czy coś podobnego. A rozkręcić można każdego hp czy wiele innych lapków - ułatwiają to szczegółowe instrukcje producentów "śrubka po śrubce" - w hp nazywa się to Maintenance and Service Guide - polecam. Jest też chyba na forum instrukcja jak rozebrać compala smile.gif .
Powodzenia z ET cool.gif

--------------------
LG P310 - 13,3 LED|P8400|9600GT gddr3|4 GB ddr3|120 GB Silicon Power Velox V55 - eksperyment z SSD
wcześniej kilka lat z Acerem Aspire 3023 - 15,4|sempron 3000+|x700|512|80

+Quote Post
radecki
nadaj 22-10-2008, 15:00
Nr wypowiedzi: #3

karlus

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 85
Nr użytkownika: 13 415
Laptop: Dell Vostro 1500

Czyściłem chyba ten sam model. Jeśli się komuś przyda to co zamieszczę to fajnie. Jedyne co zachowałem po tej operacji to fotki z czyszczenia klawiatury (dzięki nim miałem pewność że klawisze zachowały pierwotny układ). Podczas wyjmowania klawiszy należy to robić delikatnie bo mogą się połamać te "widełki" pod płytkami. Luźne klawisze i inne plastiki można normalnie w wodzie wymyć, a potem dobrze wysuszyć. Zamieszczam fotki, jakość kiepska bo robione kamerka z notebooka.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d08dd08b66287cf5
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=804adf989027e995

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 1-11-2014 - 12:18