IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Nietypowy problem z WiFi, via LAN= internet+komputery w sieci; via WiFi=tylko internet
wahmah
nadaj 23-11-2008, 20:12
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 15 891
Laptop: HP Pavilion dv6500 (dv6640ew)

Witam.

Posiadam laptopa HP Pavilion dv6640ew z kartą sieciową Broadcom z serii bcm43xx.
System win xp (zmodyfikowany=xp speed 2 z sp3).
Router ADSL TP-Link TD-8840, do niego podłączony AP Ovislink AirLive WL-5460AP.
Łącząc się po kablu podłączonym do AP albo routera jest połączenie z internetem, można połączyć się z innymi komputerami w sieci (udostępnianie plików, gry sieciowe), można wejść do konfiguracji obu urządzeń za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Problem pojawia się, gdy łączę się z AP za pośrednictwem WiFi. Połączenie internetowe jest dostępne, ale nie można połączyć się z innymi komputerami w sieci, nie można wejść do konfiguracji AP, ale do konfiguracji routera ADSL już da się wejść. Żeby było jeszcze ciekawiej, inne komputery w sieci korzystają z tej samej wersji windowsa, co ja.
Próbowałem już aktualizowania sterowników, próbowałem instalować sterowniki dedykowane do modelu laptopa od HP, próbowałem sterowniki ze strony Broadcom. Przed chwilą ponownie zainstalowałem windows'a. Wszelkie zapory czy firewalle są wyłączone.
Problem pojawił się jakieś 1,5 miesiąca temu. Laptopa mam od jakiegoś roku.
Jeżeli coś pominąłem, to pytajcie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Go to the top of the page

+Quote Post
Maxior
nadaj 23-11-2008, 20:49
Nr wypowiedzi: #2

epny

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 357
Z: Wielkopolska
Nr użytkownika: 12 718
Laptop: HP dv7-1040ew

Zobacz czy nie ma jakiejś opcji blokującej logowanie się przez połączenie WiFi.

--------------------
Najlepszym punktem widzenia jest dobry punkt oparcia.

+Quote Post
wahmah
nadaj 23-11-2008, 21:00
Nr wypowiedzi: #3

nynuś

Tej opcji powinienem szukać w którymś z urządzeń AP, router ADSL czy raczej gdzie na laptopie w opcjach systemu?

Przed chwilą pingowałem komputery przy łączeniu się przez wifi. Komputery pingują się, co jednak nie zmienia faktu, że nie widzą się przy grach sieciowych i przy udostępnianiu plików.

+Quote Post
Sat3llite
nadaj 24-11-2008, 16:42
Nr wypowiedzi: #4

hanys

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 6 761
Z: Białystok
Nr użytkownika: 282
Laptop: Toshiba P105-s9722

próbowałeś robić np. sieć ad-hoc do wymiany plików ? Jak ma się wtedy sprawa przy próbach połączenia ..

--------------------
Toshiba P-105 s9722: C2D T7200 | 2GB DDR II 667MHz | HDD 200GB(4200rpm) | GF 7900GS | pendrive Toshiba U3 ;-)

+Quote Post
wahmah
nadaj 24-11-2008, 18:17
Nr wypowiedzi: #5

nynuś

Chwilowo mam tylko jeden komputer z wifi, ewentualnie spróbuje podłączyć się za pomocą AP. Więcej będę w stanie przetestować najwcześniej w czwartek.
Dzięki za sugetię.

EDIT: Sprawdziłem działanie wifi na zupełnie innej sieci, problem nadal ten sam. Przyczyna może zatem stać po stronie karty sieciowej, sterowników do karty lub, co mi się wydaje najbardziej prawdopodobne, systemu opercyjnego.
Mógłby ktoś zamieścić listę usług systemowych oraz czy są wł/wył z niemodyfikowanej wersji windows xp?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 31-10-2014 - 9:44