IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

3 Strony: V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Lenovo IdeaPad Y550, FAQ
czacha
nadaj 14-09-2009, 11:33
Nr wypowiedzi: #1

no_name

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 212
Z: Białystok
Nr użytkownika: 2 877
Laptop: Lenovo Y550 P7350

Ogolna specyfikacja Lenovo IdeaPad Y550

Procesor Intel Pentium (Dual Core lub Core 2 Duo): od 2.0GHz do 2.53GHz;
Pamiec RAM (800MHz lub 1066MHz): 2GB; 3GB; 4GB;
Dysk HDD SATA 5400RPM: 320GB; 500GB
Karta graficzna: GeForce GT 130M 512MB DDR3
Ekran: LED 15,6'', WXGA 1366 x 768
Naped plyt: DVD-RW lub Blu-Ray
wyjscia USB: 3szt. (w tym jedno wspoldzielone z eSATA)
WiFi: 802.11a/g/n
Bluetooth: 2.1
LAN: 1Gigabit
Wbudowana kamerka: 1.3mpix
Wyjscie HDMI: x1
Wyjscie SPDIF: x1
Wyjscie VGA: x1
Gniazdo rozszerzen: Express Card 34mm
Port IR: tak
Czytnik kart pamieci: MS, SD, MMC, xD

Dolaczone oprogramowanie:
VeriFace 3.5; EasyCapture 3.0; OneKey Recovery 6.0; Lenovo Energy Management 3.1; Lenovo Desktop Navigator; Adobe Reader 8.1; Power2GO 5.5; WinDVD; Dolby Control Center; Norton Antivirus 2008 (możliwość aktualizacji definicji wirusów przez 90 dni); portal Microsoft Windows Live?; Microsoft Office? (wersja próbna)

Wymiary
wysokosc: 36,2 mm
szerokosc: 360 mm
głębokosc: 262 mm
waga: 2.75kg

TESTY LENOVO IDEAPAD Y550

portal notebookcheck.pl - wersja P7450 [biala]
forum notebookcheck.pl - wersja T6400 [szara/czarna]

SPIS ZAGADNIEN:

1. W jakich konfiguracjach procesora wystepuje Y550?
2. Czy Lenovo Y550 wspiera wirtualizacje?
3. Czy warto doplacac do ... procesora/dysku/pamieci?
4. Mam pamiec 1066MHz a mimo to system pokazuje ze pracuje ona z predkoscia 800MHz - dlaczego?
5. Windows wykrywa jedynie 3GB pamieci, pomimo ze mam 4GB - dlaczego?
6. Z jakim systemem dostarczany jest Y550?
7. Czy moge za darmo zainstalowac wersje 64bit? Jak tego dokonac?
8. Gdzie znajde klucz licencyjny do swojego Windowsa?
9. Czy moge zainstalowac Windows'a XP?
10. Skad pobrac sterowniki do XP oraz do Visty 64bit?
11. Czy bede mogl wgrac Windows 7?
12. Ktore ze standardowych programow warto uzywac, a ktore nie?
13. Jak podzielone sa partycje na dysku?
14. Czy producent dostarcza wraz z notebookiem plyte do odzyskiwania danych?
15. Nie dziala mi OneKey Recovery - dlaczego?
16. W jaki sposob moge stworzyc dodatkowe partycje nie tracac mozliwosc korzystania z recovery?
17. Po uruchomieniu OneKey Recovery widze chinskie znaczki - jak to naprawic?
18. Czy Y550 posiada matryce LED?
19. Jak sprawdzic jakiego producenta mam matryce? Ktora jest lepsza?
20. Czy da sie skonfigurowac automatyczny czujnik swiatla ekranu?
21. Patrzac na matryce z bliskiej odleglosci i pod duzym katem pionowym widze "sniezenie" - co z tym zrobic?
22. Czy wersja na rynek USA jest taka sama jak u nas?
23. Jakie sa dostepne wersje kolorystyczne Y550?
24. Czym rozni sie wersja "szara/czarna" od "bialej"?
25. Czy na blyszczacej powierzchni klapy notebooka pozostaja palce?
26. Czy to prawda, ze EuroAGD sprzedaje slabiej wyposazone/wykonane notebooki?
27. Jak wylaczyc funkcje rozpoznawania twarzy?
28. Jak wylaczyc Bluetootha?
29. Dlaczego przycisk "mute" jest wklesly?
30. Jaki rodzaj napedu plyt posiada Y550? Jest to naped szczelinowy czy moze z tacka?
31. Co to jest eSATA i z czym sie to je?
32. Jak wylaczyc "powitalna" melodie przy uruchamianiu Y550?
33. Denerwuja mnie "pikniecia" podczas podlaczania notebooka do zasilacza oraz odglos informujacy o rozladowaniu akumulatora. Da sie to wylaczyc?
34. W glosniczkach slysze delikatne pykniecia/szum - co z tym zrobic?
35. Mam problemy z laczeniem z siecia przez WiFi.
36. Mam problemy z touchpadem - dziala z opoznieniem. Jak to naprawic?
37. Jak ustawic panel dotykowy z wybieraniem programow?
38. Przy naciskaniu na obudowe notebooka ta ugina sie - co z tym zrobic?
39. Jak naprawić luźne zawiasy w Lenovo Y550?

1. W jakich konfiguracjach procesora wystepuje Y550?

Intel Dual-Core 2 T4200 2.0GHz (szyna 800MHz) (1MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo T6400 2.0GHz (szyna 800MHz) (2MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo T6500 2.1GHz (szyna 800MHz) (2MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo P7350 2.0GHz (szyna 1066MHz) (3MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo P7450 2.13GHz (szyna 1066MHz) (3MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo P7550 2.26 GHz (szyna 1066MHz) (3MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz (szyna 1066MHz) (3MB L2 cache)
Intel Core 2 Duo P8700 2.53Ghz (szyna 1066MHz) (3MB L2 cache)

Zestawienie wydajnosci procesorow znajdziesz TUTAJ oraz TU!

2. Czy Lenovo Y550 wspiera wirtualizacje?

Tak, dotyczy to jedynie wersji z procesorami P8600 oraz P8700, ale ... w rzeczywistosci funkcja ta nie bedzie dzialac na zadnym notebooku z serii Y550 niezaleznie od posiadanego procesora, gdyz jest zablokowana z poziomu BIOS i nie da sie jej aktywowac.

3. Czy warto doplacac do ... procesora/dysku/pamieci?
Tak / Nie (skreslic jedna odpowiedz po wczesniejszym przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw ...oraz uwzglednieniu zasobnosci portfela)

Zestawienie wydajnosci procesorow znajdziesz TUTAJ oraz TU!

4. Mam pamiec 1066MHz a mimo to system pokazuje ze pracuje ona z predkoscia 800MHz - dlaczego?

Twoj procesor posiada szyne 800MHz, dlatego pamieci nie sa w stanie pracowac szybciej i system pokazuje nizsza wartosc.

5. Windows wykrywa jedynie 3GB pamieci, pomimo ze mam 4GB - dlaczego?

Windows Vista (standardowo dostarczany jest 32bitowy) korzysta jedynie z 3GB pamieci - aby wykorzystywal 4GB nalezy zainstalowac wersje 64bit. Jesli do wersji 32bit dograsz ServicePack1, system zacznie widziec poprawna ilosc pamieci RAM, jednak wciaz jej nie wykorzysta.

6. Z jakim systemem dostarczany jest Y550?

W znacznej czesci wystepuje Windows Vista 32bit Home Premium, chociaz zdarzaja sie tez egzempalrze z Windows Vista 64bit Home Premium (zwlaszcza z mocniejszymi wersjami procesora).

7. Czy moge za darmo zainstalowac wersje 64bit? Jak tego dokonac?

Tak - wystarczy zainstalowac ta sama wersje Windowsa do ktorej posiadasz klucz licencyjny, ale w wydaniu 64bit (posiadajac wersje HomePremium 32bit mozesz legalnie uzywac HomePremium 64bit; posiadajac Ultimate 32bit mozesz uzywac Ultimate 64bit ... itp. itd. etc.) i przy instalacji wpisac go.

8. Gdzie znajde klucz licencyjny do swojego Windowsa?

Klucz licencyjny znajduje sie na spodzie notebooka. Jesli klucz nie dziala, upewnij sie ze wpisales go poprawnie, lub skontaktuj sie z infolinia Lenovo.

9. Czy moge zainstalowac Windows'a XP?

Pomijajac fakt, ze jest to bez sensu (z paroma wyjatkami), to tak, mozesz zainstalowac Windows XP.

10. Skad pobrac sterowniki do XP oraz do Visty 64bit?

Wszystkie sterowniki, zarowno do XP jak i do Visty (32bit/64bit) znajdziesz na stronie producenta. Sterowniki w wersji 64bit znajdziesz rowniez na dysku twardym, na partycji D w katalogu Drivers.

http://consumersupport.lenovo.com/en/Drive...tegoryID=207087

11. Czy bede mogl wgrac Windows 7?

Tak. Jesli kupiles notebooka po 26 czerwca 2009 mozesz zamowic plyte z Windows 7, ktora jest darmowa - placisz jedynie koszty logistyczne (ok. 17EUR).

http://www.lenovo.com/us/en/windows7/

12. Ktore ze standardowych programow warto uzywac, a ktore nie?

Wszystko wedle gustu - uzywaj to, co jest Ci potrzebne, ale pamietaj, ze zainstalowane programy potrafia spowalniac dzialanie systemu, wiec odinstalowujac je moze sie okazac, ze Windows zacznie dzialac szybciej.

Do najwiekszych zamulaczy nalezy VeriFace, ReadyComm4 oraz Lenovo Desktop Navigator ktory potrafi powodowac problemy z wyswietlaniem grafiki.

Warto zostawic sobie Power2Go oraz MediaShow.

13. Jak podzielone sa partycje na dysku?

HDD 320GB: C 250GB system; D 30GB (sterowniki oraz kopia systemu)
HDD 500GB: C 420GB system; D 30GB (sterowniki oraz kopia systemu)

14. Czy producent dostarcza wraz z notebookiem plyte do odzyskiwania danych?

Nie. Notebooki IdeaPad Y550 wyposazone sa w system OneKey Recovery, zas plyte z kopia zapasowa systemu mozesz stworzyc sam.

15. Nie dziala mi OneKey Recovery - dlaczego?

Prawdopodobnie zmieniles rozmiary partycji systemowej.

16. W jaki sposob moge stworzyc dodatkowe partycje nie tracac mozliwosc korzystania z recovery?

sposob opisany przez kolege dez
QUOTE(dez @ 30-03-2009, 19:56) *
Jako że wielu użytkowników Lenovo y530 wypytuje o sposób na zmianę rozmiarów partycji pozwoliłem sobie przygotować instrukcje w wersji ojczystej. (na podstawie linku od Pluszaq)

Co jest potrzebne:

- PTEDIT32.exe
- OneKey Recovery 6.0
- Program do zmian partycji (np. Gparted)

Jeśli masz zapaskudzony system i nie chcesz później przywracać sobie tego bałaganu to zabezpiecz swoje dane z partycji C: i przywróć system do stanu zerowego (taki jak w momencie zakupu). Jeśli to co masz aktualnie w kompie odpowiada Ci w zupełności to jedziemy:

1. Zmiana rozmiaru lub/i dodanie dodatkowych partycji (Gparted lub inny program do partycji).
2. Reset i sprawdzenie czy wszystkie partycje sa takiej wielkosci jak chcemy.
3. Mozna dodac potrzebne i usunac zbedne oprogramowanie ktore chcemy miec po przywroceniu systemu.
4. Uruchomic Onekey Recovery 6.0 i zrobic obraz partycji, zapisac go na dysku D: . Plik nazwac factory.wsi (bardzo ważne żeby właśnie tak nazwać plik).
5. Uruchomic PTEDIT32.EXE > wybrac dysk Drive 1 (domyślnie powinien być już wybrany) > kliknac dwa razy na pozycje nr 12 (trzecia od gory) > wyskoczy okienko w ktorym wybierz pozycje nr 07 Installable File System i kliknij OK > wybierz Save Changes i potwierdz wybor.
6. Zresetuj komputer, po wszystkim pokaze sie wczesniej niewidoczna partycja.
7. Na tej nowej partycji pokażą sie pliki factory000.dsi, factrory.wsi itd. Skopiuj wszystkie pliki zaczynające się na factory... do innego folderu na dysk D: lub je usun jesli nie chcesz oryginalnego obrazu visty. Radzę jednak pozostawić sobie te pliki bo w razie kłopotów po prostu wracacie do pierwotnego rozmiaru partycji C: i robicie recovera właśnie z tej kopii systemu.
8. Po skopiowaniu "pierwotnej" visty (tak ją umownie nazwijmy) zmieńcie w opcjach folderów na "Pokaż ukryte pliki i foldery". Na dysku LENOVO pojawi się wcześniej ukryty folder Lenovo w którym jest nasza wersja kopii bezpieczeństwa (ta którą robiliśmy w 4pkt). Teraz trzeba to wszystko skopiować na wcześniej ukrytą partycję.
9. Po wszystkim znowu otworz PTEDIT32.exe i wybierz nr 07 (3 od góry). Zmien go na nr 12 (tym razem po prostu wpisz z klawiatury 12 i zapisz zmiany.
10. Reset komputera.
11. Gratulacje. Od teraz masz nową partycje wink.gif.

Dla pewności można sprawdzić poprawność wykonanej kopii i w razie problemów z uruchomieniem komputera po prostu wrócić do pierwotnych rozmiarów dysku C: i przywrócić tą "pierwotną" kopię Visty. Byłem zmuszony zrobić to po tym jak Microsoft poczęstował mnie uszkodzoną aktualizacją wink.gif

17. Po uruchomieniu OneKey Recovery widze chinskie znaczki - jak to naprawic?

Masz pecha, trafiles na felerna serie. Zadzwon do Lenovo i postepuj zgodnie z ich instrukcjami - w skrocie musisz wyslac notebooka do serwisu na zmiane oprogramowania. Z przesylka nie powinno zajac to dluzej niz 3-4dni.

18. Czy Y550 posiada matryce LED?

Tak.

19. Jak sprawdzic jakiego producenta mam matryce? Ktora jest lepsza?

Mozna tego dokonac programem Everest. W modelu Y550 producent montuje matryce LG, AUO oraz CMO. Lepsza jest ta, ktora da ladniejszy obraz.. Twoim zdaniem wink.gif

20. Czy da sie skonfigurowac automatyczny czujnik swiatla ekranu?

Nie - jak sama nazwa wskazuje, jest on automatyczny. Mozna go wylaczyc calkowicie.

21. Patrzac na matryce z bliskiej odleglosci i pod duzym katem pionowym widze "sniezenie" - co z tym zrobic?

Przestac szukac dziury w calym i zaczac patrzec na matryce pod normalnym katem widzenia wink.gif

22. Czy wersja na rynek USA jest taka sama jak u nas?

Nie, moga wystapic pewne roznice w konfiguracjach. Na przyklad wystepuje tam wersja ze zintegrowana karta graficzna GMA X4500 lub GeForce'em G 105M. Sa tez wersje Y550 z dyskami 250GB. Gwarancja na sprzet kupiony w USA nie jest honorowana w naszym kraju!!!

23. Jakie sa dostepne wersje kolorystyczne Y550?

Czarny z biala klawiatura oraz czarny z szara klawiatura. Niektorzy na wersje "szara" mowia ze jest "czarna".

24. Czym rozni sie wersja "szara/czarna" od "bialej"?

Kolorem wnetrza oraz tym, ze "szara" wersja posiada matowa klape, zas "biala" jest blyszczaca. Pozostale parametry sa identyczne.

25. Czy na blyszczacej powierzchni klapy notebooka pozostaja palce?

Nie.. palce nie pozostaja, co najwyzej slady po nich, jesli masz brudne/spocone dlonie.

26. Czy to prawda, ze EuroAGD sprzedaje slabiej wyposazone/wykonane notebooki?

Nie, to nie prawda.

27. Jak wylaczyc funkcje rozpoznawania twarzy?

Odinstaluj Veriface.

28. Jak wylaczyc Bluetootha?

Przycisk funkcyjny Fn + F5 .. ogolnie instrukcja to bardzo przydatna sprawa smile.gif

29. Dlaczego przycisk "mute" jest wklesly?

Aby mozna bylo go latwo rozpoznac bez koniecznosci spogladania na przyciski - zapobiega to rowniez przypadkowemu wcisnieciu.

30. Jaki rodzaj napedu plyt posiada Y550? Jest to naped szczelinowy czy moze z tacka?

Notebook wystepuje z dwoma rodzajami napedu - DVD lub Blu-Ray Combo. W obu przypadkach wystepuje standardowo tacka, wiec naped jest wysowny.

31. Co to jest eSATA i z czym sie to je?

Zlacze eSATA to zewnetrzny port Serial-ATA II, przeznaczony do podlaczania napedow poza komputerem.
Głowna idea eSATA jest zapewnienie identycznej predkosci przesylania danych w urzadzeniach zewnetrznych, jaka osiągalna jest dla napedow wewnetrznych. Osiagane przez ten standard predkosci nie odbiegaja od tych oferowanych przez SATA-II ? maksymalne przepustowosci to 150 MB/s oraz 300 MB/s, czyli znacznie więcej niż może zaoferować port USB 2.0.

32. Jak wylaczyc "powitalna" melodie przy uruchamianiu Y550?

Mozna tego dokonac w BIOS wylaczajac odpowiednia opcje.

33. Denerwuja mnie "pikniecia" podczas podlaczania notebooka do zasilacza oraz odglos informujacy o rozladowaniu akumulatora. Da sie to wylaczyc?

Wystarczy wyciszyc dzwiek PC Beep w ustawieniach karty dzwiekowej.

Start > Panel Sterowania > Sprzet i dzwiek > Dzwiek > zakladka Odtwarzanie > klikamy na "Glosnik" > wybieramy Wlasciwosci > zakładka Poziomy > wyciszamy PC Beep

Najnowsze sterowniki uniemozliwiaja wyciszenia PC Beep!

34. W glosniczkach slysze delikatne pykniecia/szum - co z tym zrobic?

Wine za ten efekt ponosi beeper - wycisz go lub/i podlacz notebooka pod gniazdko z uziemieniem. Czesto pomaga zainstalowanie nowszych sterownikow karty dzwiekowej.

35. Mam problemy z laczeniem z siecia przez WiFi.

Odinstaluj ReadyComm 4. Jesli nie pomoze polecam serwis, moze sie okazac ze notebook jest uszkodzony.

36. Mam problemy z touchpadem - dziala z opoznieniem. Jak to naprawic?

Efekt ten moze wynikac z nadmiernie ustawionej czulosci PalmCheck - wystarczy ja zmniejszyc i wszystko bedzie dzialac jak powinno.

Konsola dotykowa Synaptics > Ustawienia > Czulosc > Palmcheck

37. Jak ustawic panel dotykowy z wybieraniem programow?

Dodawanie oraz usuwanie programow odbywa sie przez przeciaganie ikon skrotow programow na pasek lub z paska. Maksymalna ilosc programow na pasku wynosi 6.

38. Przy naciskaniu na obudowe notebooka ta ugina sie - co z tym zrobic?

Przestac naciskac na obudowe i bawic sie w dzieciola pukajac po calym laptopie, a zaczac korzystac z niego w ten sposob w jaki przewidzial producent.

39. Jak naprawić luźne zawiasy w Lenovo Y550?

instrukcja

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
czacha
nadaj 14-09-2009, 11:44
Nr wypowiedzi: #2

no_name

Jesli posiadacie jakies uwagi dotyczace merytorycznej tresci FAQ lub tez macie propozycje co warto dopisac, jestem otwarty na wszelkie sugestie i konstruktywne uwagi.

--------------------

+Quote Post
Marasu
nadaj 14-09-2009, 12:14
Nr wypowiedzi: #3

Postnik

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 254
Nr użytkownika: 21 484
Laptop: dobry

hmm bardzo dziekuje temu ktory sie napracowal smile.gif dla mnie najwazniejsza kwestia jest to czy naprawde w modelu p8700 jest vista 64?? skad ta informacja? na stronie lenovo pisze ze w kazdym modelu jest 32 sad.gif aha i czy na stronie euro rzeczywiscie jest błąd że wersja p8700 tak naprawde ma blu ray? prosze speców o pomoc smile.gif

--------------------
Po co komu google skoro ma opcje szukaj w notebookcheck.pl? - Wszystkie linki prowadzą do www.nhl.pl

ASUS M60J
Core i7-720QM
GT 240M 1GB VRAM
4GB DDR3
320GB - 7200 RPM

Windows 7 user
Razer Deathadder user

+Quote Post
czacha
nadaj 14-09-2009, 12:20
Nr wypowiedzi: #4

no_name

QUOTE(kozak @ 14-09-2009, 12:50) *
Szczerze, nie wiem czy jest sens rozdzielać aktualne i obecne konfiguracje. Będziesz musiał to aktualizować, a ludzie pewni będą zadawać mnóstwo pytań, co dlaczego i po co wink.gif. Poprawiłbym też opis odnośnie T4200 na "Intel Pentium Dual Core". Wstawiłbym przy pytaniu czy warto płacić za mocniejszy procek linki do passmarka i rozpiski procków na notebookcheck.pl

gotowe

QUOTE(Marasu @ 14-09-2009, 13:08) *
hmm bardzo dziekuje temu ktory sie napracowal smile.gif dla mnie najwazniejsza kwestia jest to czy naprawde w modelu p8700 jest vista 64?? skad ta informacja? na stronie lenovo pisze ze w kazdym modelu jest 32 sad.gif

Mam 2 znajomych ktorzy posiadaja zarowno P8600 jak i P8700 - obaj maja systemy 64bit. Nawet jesli nowa partia Y550 ktora wejdzie do sprzedazy lada dzien bedzie miala system 32bit to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalowac sobie system 64bit - jest to legalne i w pelni akceptowane przez Microsoft, zas klucz aktywacyjny mozesz uzyc ten sam, ktory masz naklejony na dole notebooka - wszystko bedzie dzialalo!

QUOTE(Marasu @ 14-09-2009, 13:08) *
aha i czy na stronie euro rzeczywiscie jest błąd że wersja p8700 tak naprawde ma blu ray? prosze speców o pomoc smile.gif

z tego co wiem P8700 wystepuje w zestawie z DVD lub BR - cena jest rozna!

--------------------

+Quote Post
Marasu
nadaj 14-09-2009, 12:23
Nr wypowiedzi: #5

Postnik

Wypowiedzi: 254
Nr użytkownika: 21 484
Laptop: dobry

a ile kosztowalo by przeslanie mi plytki od microsoftu? mi nie tyle zalezy zeby korzystac z visty 64 tylko zeby pozniej moc bezproblemowo przerzucic sie na 7-mke 64 smile.gif

--------------------
Po co komu google skoro ma opcje szukaj w notebookcheck.pl? - Wszystkie linki prowadzą do www.nhl.pl

ASUS M60J
Core i7-720QM
GT 240M 1GB VRAM
4GB DDR3
320GB - 7200 RPM

Windows 7 user
Razer Deathadder user

+Quote Post
reklama XTREEM.pl
nadaj 14-09-2009, 12:23
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
_apsik
nadaj 14-09-2009, 13:23
Nr wypowiedzi: #6

hanys

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 892
Nr użytkownika: 6 580

mi najbardziej podoba sie odpowiedz na pkt.19.(ktora lepsza).

czacha-dobra robota)

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
czacha
nadaj 14-09-2009, 13:32
Nr wypowiedzi: #7

no_name

QUOTE(kozak @ 14-09-2009, 14:08) *
Jeszcze tylko dodaj może linki do recenzji:
portalu (biały P7450)
użytkownika (czarny T6400)

dodane!

QUOTE(kozak @ 14-09-2009, 14:08) *
PS. Rozwinąłbym też pkt 32. Dla wielu osób taka odpowiedź będzie niewystarczająca wink.gif.

jak juz przyjdzie do mnie zamowiony notebook to sprawdze jak tego dokonac dokladnie, narazie musze opierac sie na ogolnikowym opisie "da sie" .. chyba ze ktos opisze gdzie dokladnie znalezc ta funkcje?

--------------------

+Quote Post
pawelu_gk
nadaj 14-09-2009, 18:48
Nr wypowiedzi: #8

bajtel

Wypowiedzi: 46
Nr użytkownika: 21 250
Laptop: Y550

czacha, świetna robota

przydał by się jeszcze pełny spis aplikacji które są z notebookiem a ponadto żeby były wyróżnione te które stracimy w momencie przeinstalowania systemu (a nie da się ich pobrać z downloadu lenovo)

+Quote Post
czacha
nadaj 14-09-2009, 18:59
Nr wypowiedzi: #9

no_name

QUOTE(pawelu_gk @ 14-09-2009, 19:42) *
czacha, świetna robota

przydał by się jeszcze pełny spis aplikacji które są z notebookiem a ponadto żeby były wyróżnione te które stracimy w momencie przeinstalowania systemu (a nie da się ich pobrać z downloadu lenovo)

mowisz o tych?

Dolaczone oprogramowanie:
VeriFace 3.5; EasyCapture 3.0; OneKey Recovery 6.0; Lenovo Energy Management 3.1; Lenovo Desktop Navigator; Adobe Reader 8.1; Power2GO 5.5; WinDVD; Dolby Control Center; Norton Antivirus 2008 (możliwość aktualizacji definicji wirusów przez 90 dni); portal Microsoft Windows Live?; Microsoft Office? (wersja próbna)

czy jeszcze jakies? jesli posiadasz takowe informacje wypisuj, dodam do pierwszego posta smile.gif

--------------------

+Quote Post
pawelu_gk
nadaj 14-09-2009, 21:04
Nr wypowiedzi: #10

bajtel

Wypowiedzi: 46
Nr użytkownika: 21 250
Laptop: Y550

o tych, ale to jest taki spis od lenovo "na odczep się"
np. EasyCapture jest w wersji 3.5 (3.0 jest niekompatybilne) a ponadto po reinstalacji systemu nie mam instalki ;/
z power2go jest podobnie - nie mamy instalki,
nie dostajemy WinDVD, jest Cyberlink MediaShow, ale oczywiście bez instalki, po tzw. formacie wszystkie te aplikacje szlag trafi ;/
inne bez instalki to np ReadyComm 4.0 (niby flagowa aplikacja lenovo),

nie wiem jak jest z Dolby Control Center i Lenovo Energy Management ??

może ktoś już reinstalował system i wypowie się co i jak ??

chciałbym sobie wgrać Viste 64bit, ale szkoda mi tych aplikacji ;/

+Quote Post
kazek
nadaj 15-09-2009, 10:42
Nr wypowiedzi: #11

性交マツダ

Wypowiedzi: 10 133
Z: zerodwadwa
Nr użytkownika: 465
Laptop: Dell E6400 & Lenovo X60t

Kolejne pytanie do FAQ:
"Mam takie pytanie jesli już było to przepraszam ale nie znalazłem, od którego dokładnie modelu y550 lenovo daje głośniki jbl ?"

W żadnym, bo są w Y650;>

--------------------
NA SPRZEDAŻ:
Dell Latitude E6400 WXGA+ T9600 Intel HD
Lenovo X61s
Lenovo X60t tablet

+Quote Post
Pablooo88
nadaj 15-09-2009, 11:26
Nr wypowiedzi: #12

Hobbysta nie Specjalista

Wypowiedzi: 7 506
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 15 278
Laptop: HP EliteBook Folio 1040m

W pkt 19 popraw z 550Y na Y550

Super robota naprawdę smile.gif Ale znając życie ludzie i tak będą w kółko te same pytania zadawać wink.gif

--------------------
Jest:
PRYWATNIE PC: i5-4430 | MSI B85M-G43 | MSI R9 270X GAMING 2048MB 256bit | 2x4GB Crucial Ballistix 1600Mhz CL8 | 128GB SSD ADATA SX900 + 1TB WD Blue | Corsair VS 450W | Zalman Z3 Plus White | Windows 8.1
Dodatkowo Monitor LG IPS235V-BN
SŁUŻBOWO: HP EliteBook Folio 1040m H5F63EA: i5-4200U | 4GB DDR3L | HD4400 | 180GB SSD | matryca 14" IPS antiglare 1920x1080 | Windows 7 Pro
Dodatkowo Monitor HP ZR2740W 2560x1440

Było:
PC:
intel i5-2320 | Asrock P67 PRO3 (B3) | Sapphire Radeon HD6870 1024MB 256bit | 2x4GB Corsair 1600MHz Vengeance CL9 | 1TB Samsung HD103SJ | OCZ 600W StealthXStream | Asus Xonar DG | TP-LINK TL-WN851ND | Elite 430 czarna z oknem
NB:
Samsung NP730U3E-S01PL / HP EliteBook 2560p / Dell Vostro V131 / HP 4330s XX946EA / Dell E4300

+Quote Post
_eve_
nadaj 18-09-2009, 10:22
Nr wypowiedzi: #13

fachman

Wypowiedzi: 400
Nr użytkownika: 19 305
Laptop: Asus G73

ad. punktu 20: gdzie go mozna wylaczyc ?

--------------------

+Quote Post
adi014
nadaj 18-09-2009, 19:48
Nr wypowiedzi: #14

bajtel

Wypowiedzi: 36
Nr użytkownika: 21 837

glupie pytanie ale czy licencja Visty z tym laptopem jes typu OEM ? biggrin.gif

+Quote Post
koncertownik
nadaj 18-09-2009, 20:01
Nr wypowiedzi: #15

postać kontrowersyjna

Wypowiedzi: 9 190
Z: Tychy
Nr użytkownika: 12 055
Laptop: A co to ?

QUOTE(adi014 @ 18-09-2009, 20:42) *
glupie pytanie ale czy licencja Visty z tym laptopem jes typu OEM ? biggrin.gif

Tak i jest ściśle związana z tym sprzętem, nie może być wykorzystywana na innym komputerze.

--------------------
Nie udzielam porad na priv! Masz pytanie? Zadaj je na forum.

+Quote Post
mayugo
nadaj 18-09-2009, 20:12
Nr wypowiedzi: #16

hanys

Wypowiedzi: 5 944
Z: Poznań
Nr użytkownika: 12 187
Laptop: LG P310

czacha - szacuneczek, kawał dobrej roboty biggrin.gif

--------------------
LG P310 - 13,3 LED|P8400|9600GT gddr3|4 GB ddr3|120 GB Silicon Power Velox V55 - eksperyment z SSD
wcześniej kilka lat z Acerem Aspire 3023 - 15,4|sempron 3000+|x700|512|80

+Quote Post
Łukasz :)
nadaj 19-09-2009, 21:50
Nr wypowiedzi: #17

karlus

Wypowiedzi: 103
Nr użytkownika: 21 442
Laptop: wcześniej nx6110 teraz Y550 :)

a jak jest z tą vista ? bo chciałbym sobie zainstalować 64 bit smile.gif ale nie wiem skąd instalke wyrwać. Czy microsoft udostępnia ?? smile.gif a co z windowsem 7. Bo przecież przyślą mi wersję 32 bit. czy będę mógł też 7 wgrać wersję 64 bit?

+Quote Post
noc123
nadaj 20-09-2009, 0:13
Nr wypowiedzi: #18

cielepa
*

Wypowiedzi: 24
Nr użytkownika: 22 152
Laptop: Lenovo Y550

Myślę, że warto by było dodać punkt dla osób, które zrobiły coś nie tak z przywracaniem ustawień fabrycznych i po instalacji czystego Windowsa widzą w Mój komputer domyślnie ukrytą partycję, a guzik OKR nie działa poprawnie (uruchamia się system).

Wystarczy wtedy użyć PTEDIT32.exe, w polu Type wybrać partycję odpowiadającą tej partycji Recovery a następnie zmienić 07 na 12 i dać Save.

Niby mała rzecz, a szukałem informacji o tym przez kilka godzin, na różnych forach przewijał się ten problem (nie tylko do serii Y550) i nie było konkretnej odpowiedzi, więc myślę, że powinno się to znaleźć w FAQ.

Łukasz smile.gif, co do instalki x64, to możesz pożyczyć sobie od kumpla wersję nie OEM, zainstalować u siebie wybierając wersję odpowiadającą swojemu kluczowi (zapewne Home Premium). Pamiętaj, żeby nie podawać przy instalacji swojego klucza, zrób to po instalacji.

+Quote Post
czacha
nadaj 20-09-2009, 9:28
Nr wypowiedzi: #19

no_name

ale sposob ukrywania partycji jest podany w punkcie 16... lacznie z tym jak powiekszyc partycje. to o czym piszesz dzialalo bedzie tylko wtedy, gdy nie zaingeruje sie w partycje.... a wiekszosc osob ma problemy z recovery przez zabawe partycjami ......... a u Ciebie problemy z czego wynikly? wink.gif same z siebie? wink.gif

--------------------

+Quote Post
_eve_
nadaj 21-09-2009, 10:22
Nr wypowiedzi: #20

fachman

Wypowiedzi: 400
Nr użytkownika: 19 305
Laptop: Asus G73

ludzie tutaj macie dzial do wlasnie takich pytan: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=2256...t=0&start=0

--------------------

+Quote Post

3 Strony: V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 22-10-2014 - 23:21