IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Nagłe wyłączanie się laptopa, Lecz nie z powodu przegrzewania się
gregor382
nadaj 9-03-2010, 17:09
Nr wypowiedzi: #1

miglanc

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 234
Nr użytkownika: 15 629
Laptop: ASUS K53SV

Czy miał ktoś z użytkowników compali coś takiego, że laptop wyłączał się w trakcie np przeglądania internetu, gdy nie był przegrzewany?? Albo miałem dzisiaj taką sytuację, że zostawiłem laptopa włączonego, wracam a on jest wyłączony. Podkreślam, że nic się nie przegrzewa, temperatury są w normie. Tak sobie gdybam i myślę, że to coś może dotyczyć zasilania, no ale co to jest?? Schemat zasilania mam ustawiony na stacjonarny w domu/ w biurze. Niedawno przestawiłem na zawsze włączony i sprawdzam co będzie. Na "przenośny laptop" też się wyłącza. Czy mój tok rozumowania jest sensowny, że skoro nic się nie przegrzewa to sprawa może dotyczyć zasilania???? Pamięć sprawdzałem i jest ok.

Dodam jeszcze, że w idlu ustawiam sobie poprzez NHC (skrypt Roderica) prace wiatraka na 54 st i chodzi sobie tak cichutko non stop. To że ten skrypt może powodować wyłączanie się lapka to raczej nie możliwe nie??

--------------------
ASUS K53SV
WIN 7 ULTIMATE 64 BIT
Go to the top of the page

+Quote Post
gregor382
nadaj 10-03-2010, 18:26
Nr wypowiedzi: #2

miglanc

Wypowiedzi: 234
Nr użytkownika: 15 629
Laptop: ASUS K53SV

Udało mi się rozwiązać mój problem. Wyobraźcie sobie, że takie nagłe wyłączanie laptopa powodował hadrware monitor v 1.14. Ciągle go używałem, często pokazywał jakieś dziwne temperatury z kosmosu. Dzisiaj w południe go wyłączyłem i od tamtej pory lapek ani razu się nie wyłączył. A tak bywało po kilka razy dziennie. Więc jakby ktoś miał podobny problem to polecam sprawdzić moją metodę. Mi pomogła i póki co się nie wyłącza.

--------------------
ASUS K53SV
WIN 7 ULTIMATE 64 BIT

+Quote Post
Ekosso
nadaj 22-05-2010, 19:38
Nr wypowiedzi: #3

nynuś

Wypowiedzi: 2
Nr użytkownika: 20 545
Laptop: FL90

Ha! Faktycznie. To wszystko przez CPUID HWMonitora!!! laugh.gif

Od pół roku miałem problem z wyłączającym się bez powodu lapkiem. Myślałem, że to kwestia temperatury. Czyściłem go, zmieniłem pastę i gąbki termoprzewodzące, robiłem underclocking, przeinstalowałem system i ciągle nic. Już chciałem kupować nowego lapka. A tu nagle się okazuje, że to przez program, którym cały czas obserwowałem temperatury. Normalnie pochlastać się idzie ;-)))

Nie wiem jak na to wpadłeś, ale DZIĘKI !!! biggrin.gif

Swoja drogą wielu ludzi używa tego programu, ciekawe jest dlaczego w niektórych przypadkach powoduje konflikty, a w niektórych nie. Zauważyłem jedna prawidłowość: gdy CPUID pokazywał tylko drzewko podstawowe z temperaturami CPU, GPU i HDD to wszystko było OK i system działał stabilnie. Natomiast, gdy pokazywał dodatkowe drzewko z różnymi "dziwnymi" temperaturami, to komp prędzej, czy później sam się wyłączał.

+Quote Post
lato
nadaj 12-07-2010, 11:34
Nr wypowiedzi: #4

cichy user

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 1 558
Z: Leszno/Wroclaw/Poznan
Nr użytkownika: 15 388
Laptop: Compal JFL92

Prawda to przez HWMonitor. Ale tu ciekawostka. Problem nie wystepowal na Windows XP sp2, natomiast na sp3 juz tak. Uzywam tej samej wersji co na sp2...

--------------------
Compal JFL 92
CPU: T8300 2.4 GHz
RAM: Kingston 2x2GB DDR2 667 Mhz
HDD: Hitachi 250 GB 5400 rpm ->
Seagate Momentus 7200.4 250GB (16MB, G-Force)
GPU: GF 8600M GT 512 MB

Ucze sie na bledach wiec jak napisze cos zle, popraw mnie. Nastepnym razem bledu nie popelnie.

+Quote Post
keicaM
nadaj 15-07-2010, 18:02
Nr wypowiedzi: #5

karlus

Wypowiedzi: 137
Nr użytkownika: 3 606

Takie cuda z wyłączeniem laptopa powoduje HWMonitor w wersji 1.16. Wersja 1.15 nie powoduje zawieszania się.

--------------------
Szukasz świetnych darmowych gier? Zobacz wszystkie darmowe darmowe gry i ciesz się świetną wielogodzinna grą!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 1-10-2014 - 9:09