IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Dell Latitude E6410 kolejność instalacji sterowników win7, niejasna instrukcja na stronie della...
bestrafal87
dodano 11-09-2010, 11:19
Nr wypowiedzi: #1

cielepa
*

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 16
Nr użytkownika: 30 478

Witam powoli przymierzam się do instalacji win7 na moim Latitude E6410, z tego co widze ważna jest kolejność instalacji sterowników, ale instrukcja na stronie Della jest dość ogólna i niegokońv=ca się pokrywa z moją konfiguracją sprzetową:

EXPRESS CARD BASE : INTEL HD GRAPHICS WI
PROCESSOR : ONE INTEL CORE I5-520M(2.4GH
DISPLAY : 14.1IN WIDESCREEN WXGA+ (1440X
INSTANT ON : LATITUDE ON READER OFF
TOUCHPAD WITH CONTACTLESS SMARTCARD READ
CAMERA : SOFTWARE FOR INTEGRATED CAMERA
CAMERA : CAMERA WITH MICROPHONE
LCD BACK COVER : SILVER
DOCUMENTATION : DUTCH SHIPPING DOCS
MEMORY : 4GB(2X2GB)1333MHZ DDR3 DUAL CHA
HARD DRIVE : 250GB SERIAL ATA (7200RPM)
NO WINDOWS LIVE
OPTICAL DRIVE : 8X DVD+/-RW DRIVE
OPTICAL DRIVE : ROXIO CREATOR 10.3 SOFTW
OPTICAL DRIVE : POWERDVD 8.3 SOFTWARE
POWER SUPPLY + POWER CORD : EURO 3 WIRE
BATTERY : PRIMARY 6-CELL 60W/HR LI-ION
CARRY CASE NOT INCLUDED
LABELS : INTEL CORE LABEL I5 FOR VPRO
WIRELESS : EMEA INTEL PRO WIRELESS 6200
WIRELESS : DELL WIRELESS 375 BLUETOOTH
KEYBOARD : INTERNAL US/INT QWERTY STANDA
SOFTWARE DRIVER : RECOVERY DVD
SOFTWARE DRIVER : LATITUDE E6410
OPERATING SYSTEM : ENGLISH WINDOWS VISTA
OS MEDIA : MUI VISTA BUSINESS SP2 (32BIT
NOT FOR RUSSIA, ISRAEL AND FR INTEL VPRO
LATITUDE ORDER - NETHERLANDS
BASE WARRANTY
3YR BASIC WARRANTY - NEXT BUSINESS DAY -
NO WARRANTY UPGRADE
DECLINED COMPLETECARE
DELIVERY PLUS FLAG
ROAD FREIGHT CHARGE PER UNIT OVER 25 UNI

Pozwolę sobie jeszcze zamieścić jakie sterowniki udostępnił Dell dla tego laptopa uwaga nie są to sterowniki konkretnie pod mój model ponieważ takich nieudało mi się znaleźć tylko ogólnie dla E6410:

Natomiast dell pisze coś takiego:

1. Desktop System Software (DSS) lub Notebook System Software (NSS) — bardzo ważne narzędzie, udostępniające krytyczne aktualizacje i poprawki dla systemu operacyjnego. W przypadku ponownej instalacji systemu operacyjnego Windows lub aktualizacji wszystkich sterowników, oprogramowanie to należy zainstalować jako pierwsze. Ten element znajduje się w kategorii Narzędzia systemowe , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

Uwaga: Oprogramowanie NSS i DSS może nie być dostępne w przypadku niektórych komputerów stacjonarnych oraz notebooków.

2. Chipset — umożliwia systemowi Windows sterowanie układami i kontrolerami na płycie głównej. Ten element znajduje się w kategorii Chipset , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

3. Karta wideo — zapewnia wysoką wydajność wyświetlania wideo. Ten element znajduje się w kategorii Wideo , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

4. Karta sieciowa — zapewnia dostęp do Internetu lub sieci lokalnej. Ten element znajduje się w kategorii Sieć na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

5. Dotyczy tylko notebooków: Program Dell Quickset lub Dell Control Point Manager (DCP) służy do zarządzania zasilaniem, profilami sieci bezprzewodowej, funkcjami bezpieczeństwa notebooka oraz obsługi czujnika światła w otoczeniu Ten element znajduje się w Aplikacjach , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania .
6. Karta dźwiękowa — sterowniki karty dźwiękowej umożliwiają korzystanie z kontrolera dźwięku i poprawiają jakość jego pracy. Ten element znajduje się w kategorii Dźwięk , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

7. Modem — umożliwia korzystanie z połączenia telefonicznego. Ten element znajduje się w kategorii Komunikacja , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

8. Karta sieci bezprzewodowej — umożliwia korzystanie z sieci bezprzewodowej i poprawia jakość pracy w tej sieci. Ten element znajduje się w kategorii Sieć , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

9. Panel dotykowy, wskaźnik, wodzik, mysz i klawiatury — sterowniki tych urządzeń wskazujących zwiększają ich funkcjonalność. Ten element znajduje się w kategorii Sterowniki urządzeń wejściowych , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.

10. Pozostałe urządzenia
Intel vProTM lub AMTTM - zwiększa możliwość zarządzania systemem. Ten element znajduje się w kategorii Chipset , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania .
Element Moduł Bluetooth Ÿ znajduje się w kategorii Sieć , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.
Element Karty szerokopasmowej sieci bezprzewodowej Dell znajduje się w kategorii Komunikacja, na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.
Element Kontroler PCMCIA/Smartcard znajduje się w kategorii Zabezpieczenia , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania.
Czytnik ekranu dotykowego umożliwia dotykową obsługę ekranu w funkcji myszy. Dostępne w wybranych notebookach Dell. Ten element znajduje się w kategorii Urządzenia wejściowe , na stronie Sterowniki i pliki do pobrania .

No i teraz moje refleksje na ten temat:

AD1. Zakładam że jest to: Dell - Narzędzie System Software, pierwsza pozycja w narzędziach systemowych proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
AD2. Chipset, no własnie byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi podpowiedział który z tych czterech to właśnie ten;)
AD3. Grafika z tym raczej nie będzie problemu...
AD4. Karta sieciowa z tym też raczej nie powinno być problemu
AD5. No właśnie który z zakładki aplikacje to ten cały: Program Dell Quickset lub Dell Control Point Manager (DCP) Pomocy!
AD6. - i dalej nie powinienem mieć problemu:)

Mama jeszcze jedno pytanie odnoście technologi Turbo boost na stronie nie pisze kiedy ją zainstalować a sterownik jest i to samo tyczy się systemu wstrząsowego dysku twardego kiedy to zainstalować?

I jeszcze jedno czy to jest naprawdę aż takie istotne kiedy co zainstaluje, czy może tylko kilka pierwszych najważniejszych aplikacji trzeba zainstalować w odpowiedniej kolejności a resztę już jak leci?smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
tiruriru
dodano 11-09-2010, 11:50
Nr wypowiedzi: #2

miglanc

Wypowiedzi: 237
Z: WuWua
Nr użytkownika: 28 121
Laptop: XPS L502X, i5, 8GB, GT540M, W7

Narzędzia Systemowe to ta pierwsza pozycja właśnie smile.gif
Od chipsetu proponowałbym wszystkie zainstalować- wszystkie powinny pasować, natomiast jak któryś nie będzie to Twojego modelu (w co szczerze wątpię) to co najwyżej pojawi się błąd podczas instalacji... potem grafikę.... a reszta jak leci- to już bez znaczenia. Quick Seta tam nie widać wogóle, możliwe, że nie ma. Natomiast jeślichodzi o DCP to wystarczy tylko Connection Manager którego masz tu na przykład: http://support.euro.dell.com/support/downl...leaseid=R213460 ... powinien pasować.
Pozdrawiam

+Quote Post
jackinthebox
dodano 25-02-2011, 15:24
Nr wypowiedzi: #3

cielepa
*

Wypowiedzi: 13
Nr użytkownika: 33 455

Czy ktoś przeprowadziła pełną instalację sterowników pod Win7?

Już na czystym systemie komputer jest w pełni funkcjonalny, jednak przydałby się:

1. Program do zarządzania energią
2. Program do automatycznej regulacji podświetlenia
3. Program do obsługi kamery
4. Program do obsługi Bluetooth
5. Skróty klawiszowe
6. Opcja turbo boost w I5
7. Program do obsługi dotyku

Opis na stronie Della jest bardzo skąpy i jest tam rzucone wszystko do całej serii e6410 może ktoś zna nazwy tych programów?

Do tej pory zainstalowałem DSS, chipset, kartę video, kartę sieciową, kartę muzyczną. Pomimo, że internet po wifi działa ok to do karty bezprzewodowej jest 10 pozycji sterowników jak wybrać ten odpowiedni? Czy free fall sensor był w każdym dysku?

+Quote Post
rufik
dodano 25-02-2011, 16:37
Nr wypowiedzi: #4

miglanc

Wypowiedzi: 293
Z: Łódź
Nr użytkownika: 12 887
Laptop: Dell Inspiron E1705, IBM T60, Dell E6400

Poszukaj Dell Client System Update - taka mała aplikacja, która pozwala na pobrania i aktualizację (cyklicznie lub ręcznie) sterowników pod twój konkretny model (pewnie po Service Tagu). Użyteczna rzecz.

+Quote Post
trinh
dodano 25-02-2011, 17:35
Nr wypowiedzi: #5

nynuś

Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 36 750

Kolejność instalacji jest raczej mało ważna, warto zwrócić uwagę na to żeby nie mieszać programu Zone Alarm z kartą WiFi Broadcoma (4353) bo powoduje to BSOD przy próbie podłączenia do jakiejkolwiek sieci (kosztowało mnie to 2h i niezliczoną liczbę przekleństw z wolnych serwerów DELLa ze sterownikami + na uwagę zasługuje dzika numeracja wersji sterowników)

+Quote Post
reklama
dodano 25-02-2011, 17:35
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
jackinthebox
dodano 25-02-2011, 21:20
Nr wypowiedzi: #6

cielepa
*

rufik dzięki ten program della właśnie pobrał update do touchpada i karty wlan smile.gif
jeszcze tylko potrzebuje
1. Program do zarządzania energią
2. Program do automatycznej regulacji podświetlenia
3. Skróty klawiszowe
5. Opcja turbo boost w I5 (chyba, że to jest automatyczna funkcja)?

+Quote Post
_apsik
dodano 25-02-2011, 21:46
Nr wypowiedzi: #7

hanys

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 892
Nr użytkownika: 6 580

DCP(controlpoint)
Chipset-Intel driver-turbo boost

Visit

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
jackinthebox
dodano 26-02-2011, 12:37
Nr wypowiedzi: #8

cielepa
*

No i mam problem po zainstalowaniu Dell Client System Update i aktualizacji filmy 1080p na YouTube zatrzymują się tzn film ładuje się ale obraz jest w słabej jakości i nieruchomy. Przed zainstalowaniem wszystko było ok. Gdzie może leżeć przyczyna???

+Quote Post
Artur Fiuk
dodano 5-08-2011, 20:42
Nr wypowiedzi: #9

nynuś

Z: Lublin
Nr użytkownika: 41 391
Laptop: E6410

Witam.
A ja mam do Was pytanko takie.
Czy jest możliwość odtworzenia partycji instalacyjnej ?
Posiadam E6410 ale w skutek urlopu i pozostawienia lapka w domu, znajomy stwierdził ze zobaczy jak śmiga linux na nim i wypierniczył mi caly dysk. Już nie wspominając o ważnych danych.
Skąd mogę pobrać, lub kupić płyty do odtworzenia systemu?
Posiadam licencję W7Pro.
Zainstalowałem sobie na chwilę obecną win7 z płyty od dell polska, lecz mam wrażenie, ze mulasty jakiś jest.
A moze to wina sterów?

Proszę o pomoc lub ew kontakt prv od kogoś, kto posiada taki sprzęt i ma może pomóc w tej sprawie.

Pozdrawiam Artur

+Quote Post
_apsik
dodano 5-08-2011, 20:53
Nr wypowiedzi: #10

hanys

Grupa: Koneser
Wypowiedzi: 7 892
Nr użytkownika: 6 580

co to znaczy "wypierniczyl"? skasowal wszystkie part?
masz swoj notebook na gwarancji- mozesz zadzwonic do dell niech podesla plyte z systemem.
czysty windows 7 - pewnie brakuje mu jakis driver i dlatego wydaje sie tobie ze chodzi powoli.

--------------------
Dell XPS M1530 Crimson Red

+Quote Post
Artur Fiuk
dodano 8-08-2011, 20:32
Nr wypowiedzi: #11

nynuś

QUOTE(_apsik @ 5-08-2011, 22:50) *
co to znaczy "wypierniczyl"? skasowal wszystkie part?
masz swoj notebook na gwarancji- mozesz zadzwonic do dell niech podesla plyte z systemem.
czysty windows 7 - pewnie brakuje mu jakis driver i dlatego wydaje sie tobie ze chodzi powoli.

Zgadza się, cały dysk zaryzał jak jakiś wieśniak pole.
Lapa jak najbardziej mam na gwarancji, lecz zakupiony był w stanach
i nie wiem czy tu polish serwis zgodzi się cokolwiek robić.

+Quote Post
Szutor
dodano 8-08-2011, 21:06
Nr wypowiedzi: #12

karlus

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 118
Nr użytkownika: 13 271
Laptop: HP dv5-1060ew

QUOTE(trinh @ 25-02-2011, 19:32) *
Kolejność instalacji jest raczej mało ważna

trinh twoja wypowiedź pasuje do większości notebooków, ale nie do tych z firmy DELL. Infolinia (della) jak i moje prywatne doświadczenie mówią, że instalacja sterowników MA ZNACZENIE odnośnie laptopów spod marki Dell. Wszelką instalację należy zacząć od System software, bez tego dzieją się różne dziwne bliżej niewyjaśnione rzeczy np. brak dźwieku pomimo zainstalowania sterowników (E6410), następnie chipset i cała reszta. Ja jak dostawałem do instalacji nowego laptopa della to dzwoniłem na infolinię, żeby przysłali mi kolejność instalacji sterowników. Nie dość, że przysłali, to jeszcze lista była uzupełniona o linki prowadzące do konkretnego sterownika. Moim zdaniem warto wydać parę groszy na telefon i zaoszczędzić sobie kilka godzin szukania, kombinowania, a w efekcie końcowym, jak już dojdziemy do tego co za co odpowiada, ponownej instalacji systemu i dogrywania potrzebnych rzeczy "we właściwej" kolejności.

+Quote Post
Artur Fiuk
dodano 5-10-2011, 23:18
Nr wypowiedzi: #13

nynuś

Witam, i pojawiła mi się mała zagadka z E6410.
Czy może mi ktoś logicznie wytłumaczyć jak zainstalowac czytnik linii papilarnych.
To co otrzymałem z dell-a i co wyczytalem na ich stronach za "cholerę" nie ulatwia mi instalacji w/w sprzętu.
Czy ma ktoś z Was może spakowane wszystkie sterowniki na w/w sprzęcie przy pomocy jakiegoś programu, który pobiera je z systemu?
Może to ulatwi mi instalowanie urządzeń.

Proszę o info tu lub na prv.
Oczywiście stawiam piwko za pomoc.
a może ma ktoś z Was obraz postawionej widy zrobiony ghostem?

Pozdrawiam wszytkich.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 22-11-2014 - 23:30