IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Asus-co podlega gwarancji, Problem z naprawą na gwarancji klawiszy touchpada
somebody
nadaj 25-05-2011, 9:12
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 3
Nr użytkownika: 24 372

Witam
Wysłałam laptopa, konkretnie model M60 na serwis głównie z powodu pojawiających się często pasów na matrycy Lcd a że również odpadły/wyłamały się klawisze touchpada to również napisałam w zgłoszeniu serwisowym. Po dotarciu lapka do serwisu-konkretnie do Koszalina otrzymałam maila że naprawa klawiszy nie podlega gwarancji jako uszkodzenie mechaniczne i proponują że wykonają naprawę odpłatnie-drobne 350 zł brutto-podobno trzeba wymienić całą obudowę. Usiłowałam "dogadać" się z Asus Polska jako gwarantem ale niestety bezskutecznie,nie podlega i koniec. Moim zdaniem prawie w tym modelu jest jakaś wada,lapek był głównie używany z myszką i naprawdę nikt po tych klawiszach nie deptał,no ale Asus nie ma ochoty przyznać że coś "zepsuł" prawie w tym elemencie w tym modelu.
Czy są może na forum użytkownicy M60? Może odpiszą jak u nich wyglądają te klaiwsze,Asus twardo twierdzi ze wady fabrycznej ,konstrukcyjnej nie ma..no ale jakoś w innych lapkach klawisze się nie wyłamują od normalnego używania i to sporadycznego.
Bardzo proszę o jakiś odzew bo naprawdę już nie wiem jak ich skłonić do wymiany tego felernego elementu na gwarancji
Go to the top of the page

+Quote Post
jacek0503
nadaj 25-05-2011, 18:18
Nr wypowiedzi: #2

cielepa
*

Wypowiedzi: 26
Nr użytkownika: 33 996

Witam.
Po pierwsze- Asus powinien przedstawic Ci dokładne warunki gwarancji tzn. co i kiedy podlega gwarancji - powinno to byc bardzo dokładnie okreslone-popros aby przesłali Ci to na pismie.Sformuowanie iz "uszkodzenia mechaniczne" nie podlegaja gwarancji jest to bardzo szerokie okreslenie.Kazdy wypadek powinien byc bardzo dokładnie zanalizowany przez gwaranta jak i gwarantobiorce.W/z według mnie Asus powinien Ci udowodnic iz te uszkodzenie wynikło z Twojej winy.Jezeli nie potrafia tego zrobic masz pełne prawo reklamowac a co za tym idzie powinienes zazadac dowodow od serwisu Asusa iz ta usterka powstała z Twojej winy.Jezeli nie udowodnia tego Asus bezwzglednie powinien bezplatnie naprawic sprzet.
Po drugie- zawsze powinienes znac nazwisko z kim rozmawiasz.Masz pełne prawozłożyc skarge na pismie do centrali Asusa i powinienes to zrobic.
Po trzecie-nic nie załatwiaj na słowo-na słowo to sie mozesz na randke umowic.Wszystko musisz miec na pismie i bezwzglednie zadaj tego.Podkreslam bezwzglednie - nikt Ci łaski nie robi.
Po czwarte - nie odpuszczaj.Walcz o swoje.Wiadomo serwisy sa ustawione na zysk a nie na bezpłatne naprawy pamietaj o tym.Ty zaplacisz przy odbiorze a Asus przeleje pieniadze za naprawe za pare miesiecy.Pomysl o tym.
Po piate- oni musza Ci udowodnic a nie Ty im.Ty masz prawo do naprawy gwarancyjnej i nie muszisz im nic udowadniac.
Pozdrawiam.J

+Quote Post
BartoliniB
nadaj 28-12-2012, 14:54
Nr wypowiedzi: #3

karlus

Wypowiedzi: 138
Nr użytkownika: 50 521

Witam, jak w przypadku lekko wybitego, klawisza? Po prostu dziwnie chodzi przy nacisku, zdecydowanie inaczej niż inne, podlega to gwarancji?
Laptopa zakupiłem wczoraj, odrazu zostało to stwierdzone, jednak sklep się umywa od odpowiedzialności...

+Quote Post
Mardukpl
nadaj 30-12-2012, 3:53
Nr wypowiedzi: #4

s!

Wypowiedzi: 139
Z: Kraków
Nr użytkownika: 31 294
Laptop: ASUS // MBP

Oddajesz sklepowi jako towar niezgodny z umową. Masz do tego prawo.

--------------------
-> MBP 15' mid 2011
-> ASUS X53SD

Desktop #1: i5-3550, 8GB RAM, GeForce GTX 660
Desktop #2: AMD Athlon64 3000+, 1GB RAM, GeForce 6600

Siemens SL45 -> Siemens S55 -> Siemens C65 -> Sony Ericsson K550i -> Sony Ericsson C510i -> Samsung D900 -> iPhone 3GS -> Sony Ericsson W595 -> Samsung S5610 + iPhone 4S

+Quote Post
ajajajniemamjaj
nadaj 30-12-2012, 11:21
Nr wypowiedzi: #5

epny

Wypowiedzi: 956
Z: Warszawa
Nr użytkownika: 40 887

Niekoniecznie masz do tego prawo, bo niestety sklep może twierdzić, że to Ty uszkodziłeś. Choć to brzydko ze strony sklepu. Wiesz już, gdzie sprzętu nie kupować wink.gif
Możesz spróbować z niezgodności towaru z umową, ale skoro sklep już raz odmówił, to przy drodze formalnej pewnie również to zrobi. Jednak spróbować warto.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-04-2014 - 20:14