IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Dell XPS L702x a Linux, Kompatybilność Dela XPS z dystrybucjami Linuxa
materoot
dodano 2-02-2012, 15:26
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 6
Z: Wa-wa
Nr użytkownika: 46 311

Witam
Mam zamiar zakupić Dela XPS L702x i chcę na nim zainstalować Linuksa (Debian lub Arch). Orientujecie się czy mogą pojawić się jakieś poważne problemy np. z kartą sieciową? Chodzi mi tutaj o poprawność wykrywania podzespołów i dostępność sterowników do nich. Czy są Wam znane jakieś trudności, które uniemożliwią komfortową współpracę Linuxa z tym laptopem? Laptop ma być przeznaczony tylko do Linuxa, więc chciałbym rozwiać moje wątpliwości. Najlepiej to płytkę LiveCD byłoby uruchomić na tym laptopie i sprawdzić, nie mam jednak gdzie tego dokonać.
Go to the top of the page

+Quote Post
flamemen
dodano 2-02-2012, 16:36
Nr wypowiedzi: #2

Wypowiedzi: 47
Nr użytkownika: 11 907
Laptop: Dell L702x, HP Compaq 8710p

Może z godzinę temu zainstalowałem Xubuntu, narazie brak problemów, kartę rozpoznał i działa, jedynie dotykowe przycisku funkcyjne nie spełniają swoich ról, po dotknięciu środkowego ekran jest przyciemniany (ale jest do tego pewnie jakiś fix), kamera działa, mikrofonu narazie nie testowałem, instaluje właśnie stery do nVidii, jeślisz masz jeszcze jakieś pytania to pytaj smile.gif
EDIT:Zapomniałem o Optimusie, więc nVidia nie działa out of the box, może jest na to jakiś sposób, nie wiem.

+Quote Post
jzjz
dodano 2-02-2012, 19:08
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 415
Nr użytkownika: 21 052

QUOTE(flamemen @ 2-02-2012, 15:36) *
EDIT:Zapomniałem o Optimusie, więc nVidia nie działa out of the box, może jest na to jakiś sposób, nie wiem.

bumblebee

+Quote Post
materoot
dodano 2-02-2012, 19:10
Nr wypowiedzi: #4

Dzięki za informację. Skoro Ubuntu działa to Debian też powinien smile.gif Jeżeli chodzi o Optimusa to z tego co wyczytałem konieczne jest zainstalowanie Bumblebee. Klawisze funkcyjne to kwestia edycji jakiegoś pliku i zapewne w sieci jest sporo na ten temat. Skoro działą to w takim razie decyduję się na zakup XPSa.

+Quote Post
madnag
dodano 26-02-2012, 20:22
Nr wypowiedzi: #5

Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 46 879
Laptop: Dell XPS l702x

Witam.
Też mam tego dell-a i mam pytanie, bo trochę poczytałem na różnych forach i ludzie się skarżą, że mają problemy przy instalowaniu linux-a obok windowsa. Też mieliście takie problemy? Ja np mam zamiar zainstalować Fedore.

+Quote Post
materoot
dodano 26-02-2012, 22:15
Nr wypowiedzi: #6

Testowałem kilka dni temu na L702x Fedorę i nie miałem najmniejszych problemów. Instalowałem obok Windows 7. Sprawdzałem również Ubuntu, Minta (LMDE), OpenSuse i Debiana. Każda z tych dystrybucji działa prawidłowo. Jedynie w Debianie należało doinstalować stery do Wi fi (pakiet iwlwif). Sprawdzałem te dystrybucje w ramach testów zarządzania energią. W każdym systemie wyniki były podobne, ok. 3.5 godz.pracy na baterii 9cell. Karta Nvidi pobiera energię. Zainstalowanie bumblebee na Ubuntu uciszyło wentylator i pozwoliło pracować na baterii ponad 8 godz.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 17-06-2019 - 9:20