IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
Laptop do edycji filmów HD z kamery
Tiliac
nadaj 20-02-2012, 22:44
Nr wypowiedzi: #1

nynuś

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 4
Nr użytkownika: 46 729

Proszę o informację z jakim procesorem minimum (z obecnie stosowanych zarówno Intel jak i AMD) muszę kupić laptopa 17 cali do edycji rodzinnych filmów HD z kamery, skoro w jej instrukcji podano jako minimum procesor Core 2 Quad 2.66. Laptop nie będzie służył do grania tylko do internetu, obróbki rodzinnych filmów HD i ich wyświetlania przez HDMI na TV. Proszę o pomoc bo naprawdę pomimo że poczytałem sporo na tej stronie to nic mi te testy np. 3DMark i inne nie mówią. Nie wiem poprostu czy one do takiego wykorzystywania są wiarygodne czy to chodzi o gry. Dodam, że ja jestem z tej większości ludzi co się nie znają na podkręcaniu procesorów więc takie rozwiązania mnie nie interesują. Proszę jeszcze o pomoc czy do mojego wykorzystywania laptopa czyli ta edycja filmów karta graficzna ma znaczenie czy nie, jeśli tak to proszę o informację jaka musi być minimum (z Nvidii oraz innych).
Nie mam potrzeby dopłacać do i7 czy i5 skoro i3 czy A6-3400 by mi wystarczył. Z góry dziękuję za pomoc.
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
nadaj 21-02-2012, 19:41
Nr wypowiedzi: #2

Ponboczek

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 12 776
Nr użytkownika: 75
Laptop: ThinkPad T420

Jaki limit cenowy?

Grafika ma znaczenie w programach które wykorzystują NVidia CUDA i AMD Stream.

Popatrz na Asusa N76, Della XPS 17, Samsunga 700G7.

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
Tiliac
nadaj 22-02-2012, 22:19
Nr wypowiedzi: #3

nynuś

Dziękuję za odpowiedź, ale chyba mnie Pan nie zrozumiał. Nie jest istotna dla mnie marka czy model np. podany asus serii N. Proszę przeczytać jeszcze raz mój wpis. Chodzi mi o minimalne parametry procesora z obecnie stosowanych tzn. z jakim mam kupić laptopa np. i3 -2330, i5-2430, i7-2670, A6-3400 itp. aby spełniał warunek że jest minimum tak wydajny jak Core 2 Quad 2.66 . To czy będzie to seria N czy tańsza seria K jeśli bym miał kupić asusa to nie jest w tym momencie dla mnie meritum sprawy. Niezbyt rozumiem, ponieważ nie znam się na tym, odpowiedź Pana dot. kart graficznych tzn. jakieś Cuda itp. - bardzo proszę mi napisać czy wydajność karty graficznej ma wpływ na edycję i wyświetlanie filmów full HD w laptopie oraz z laptopa na TV czy też nie ma to wpływu bo decyduje sam procesor.
W każdym razie dziękuję bardzo za zainteresowanie i czekam na pomoc.

+Quote Post
Asura
nadaj 22-02-2012, 22:31
Nr wypowiedzi: #4

cielepa
*

Wypowiedzi: 17
Nr użytkownika: 40 247

Witam,
po pierwsze aby sprawdzić jakie procesory są porównywalne lub lepsze do C2Q (pewnie jakiś odpowiedni model) 2.66ghz najlepiej wejśc na stronę notebookcheck.pl --->porady ---> Mobilne procesory rozpiska osiągów, znaleźć ten konkretny procesor (nie przez wyszukiwanie a ręcznie) i wszystkie wyżej są lepsze wszystkie na tym samym poziomie są... mniej więcej na tym samym poziomie wydajności smile.gif

po drugie od kilku lat w kartach graficznych, zarówno ati jaki i nvidi, wykorzystuje się ich ogromną moc obliczeniową do wspomagania procesora(ati - stream?, Nvidia - CUDA) Ja sam miałem przyjemność korzystać z tych właściwości jedynie przy odtwarzaniu filmów (potrzebne są odpowiednie kodeki, które to umożliwiają) ale jestem przekonany, że programy graficzne i do obróbki zdjęć/filmów także korzystają z tej technologii. Pewnie nie wszystkie ale to trzeba sprawdić w samym programie. Nie jestem pewien czy jest ona dostępna we wszystkich sprzedawanych obecnie kartach graficznych ale t łatwo sprawdzić. Wpisać model karty graficznej z notebooka do google i sprawdzić.

Pozdrawiam

+Quote Post
Gregrin
nadaj 22-02-2012, 22:35
Nr wypowiedzi: #5

karlus

Wypowiedzi: 136
Nr użytkownika: 5 463
Laptop: dv8335ea

Grafika niema tu większego znaczenia. Może warto napisać jakim programem będzie przeprowadzana konwersja to ktoś powie coś więcej. i3 drugiej generacji (czyli i3-2XXX) powinno wystarczyć ale skoro w wymaganiach sugerują procesor Quad (czyli 4 rdzeniowy) to może warto pomyśleć chociażby o i7 pierwszej generacji żeby nie tylko ta konwersja była możliwa ale żeby też jakoś to szło. Generalnie jak nic nie wiemy to niewiele poradzimy smile.gif

+Quote Post
reklama
nadaj 22-02-2012, 22:35
Nr wypowiedzi: #

.

Quote Post
Krzysiekdg
nadaj 23-02-2012, 8:34
Nr wypowiedzi: #6

epny

Wypowiedzi: 1 854
Nr użytkownika: 24 674

QUOTE(Gregrin @ 22-02-2012, 22:33) *
Generalnie jak nic nie wiemy to niewiele poradzimy smile.gif

Tak dość mało informacji, ale można jednak wywnioskować, że chodzi o "Pinnacle Studio HD" i ma spore wymagania, ale z tego co czytałem, nawet jak ich komputer nie spełnia to będzie działać, wolno, ale zrobi swoje.
Tak czy inaczej jeszcze można rozważyć "Corel VideoStudio Pro X4 PL" mniejsze wymagania i niższą cenę.

Jednak wracając do tematu to szukaj najlepiej Core i7 2630QM, one wszystkie są łączone z wystarczającymi grafikami.

+Quote Post
Michal299
nadaj 23-02-2012, 10:10
Nr wypowiedzi: #7

epny

Grupa: + Adherent
Wypowiedzi: 708
Nr użytkownika: 43 872
Laptop: Dell E6400, E6530

Do autora wątku.

1) http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-proces...gow.4344.0.html - według tej tabeli i testów, sama moc obliczeniowa CPU porównywalna z core quad wspomnianym -> minimum i7 2640M, i7 2630qm, i7 2635qm, i7 2670qm, i7 2675qm, i7 2720QM, i7 2760qm, i7 2820qm, i7 2860qm, i7 2920XM, i7 2940XM

2) To co koledzy chcieli przekazać, to informacja iż - zależnie od oprogramowania do edycji - jest ono akcelerowane (całe obciążenie spada z CPU a pracę wykonuje GPU) przez albo układy Nvidii (wtedy najczęściej jest to oprogramowanie zgodne z tzw. CUDA - zestawem instrukcji własnych ale zbliżonych do OpenCL) lub przez AMD/ATI (wtedy mówimy o zgodności z OpenCL). W takim przypadku, niezależnie czy kupi pan procesor słabszy niż wspomniany desktopowy - nie ma to znaczenia. Całą pracę wykona GPU.

3) Kolejną kwestią jest aspekt rozszerzeń QuickSync w procesorach Intela, rozszerzenia te dodatkowo znacznie przyśpieszają edycję video (radzę przeczytać:http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/9) w niektórych przypadkach, korzystanie z aplikacji która wykrywa instrukcje QuickSync powoduje 120% wzrost wydajności.
Porównanie transkodowania przez aplikację Arc Soft Media 7, z pełnego filmu FullHD 12Mbps 1080p x264 "The Dark Knight" do formatu 640x480 1.5Mbps kompatybilnego z iPod Touch - wynik: dla samego CPU: 128 klatek na sekundę, dla QuickSync: 264 klatki na sekundę!

Proszę się nie sugerować, iż Anand Shimpi testował desktopowego i5 2500, w przypadku mobilnego SandyBridge QuickSync jest porównywalnie wydajny, z prostej przyczyny - wszystkie mobilne GMA3000 mają 12EU (execution units - coś jak rdzenie shader cores) oraz mobilne są taktowane wysoko - do 1300Mhz.

Reasumując, laptop oparty na i7 2720qm + karta Nvidii/AMD + odpowiednia aplikacja i nie powinno być żadnego problemu. (dawniej QuickSync wspierały tylko Cyberlink?s Media Espresso 6 i Arcsoft?s Media Converter 7 - obecnie nie wiem czy lista się nie wydłużyła).
We wspomnianym artykule: dla QuickSync konwersja trwałaby (200 000 kl/98/60) 33,3 minut, a dla sześcio-rdzeniowego Phenoma - 62 minuty.

+Quote Post
Krzysiekdg
nadaj 23-02-2012, 14:08
Nr wypowiedzi: #8

epny

QUOTE(Michal299 @ 23-02-2012, 10:08) *
Reasumując, laptop oparty na i7 2720qm + karta Nvidii/AMD + odpowiednia aplikacja i nie powinno być żadnego problemu. (dawniej QuickSync wspierały tylko Cyberlink?s Media Espresso 6 i Arcsoft?s Media Converter 7 - obecnie nie wiem czy lista się nie wydłużyła).
We wspomnianym artykule: dla QuickSync konwersja trwałaby (200 000 kl/98/60) 33,3 minut, a dla sześcio-rdzeniowego Phenoma - 62 minuty.

Wszystko ładnie opisałeś odnośnie tego QuickSync w procesorach Intela, ale nie dodałeś jedne rzeczy:
Kamery HD nagrywają w formacie AVCHD, który przez QuickSync nie jest wspierany - to znaczy działa konwersja, ale nie ma przyrostu wydajności.

Aha zapomniałbym o jeszcze jednym, z tego co wiem, jednocześnie można korzystać tylko z QuickSync na integrze lub tylko z karty dedykowanej, nie można tego łączyć - chyba, że coś się zmieniło odkąd się tym interesowałem.

Podsumowując, ja bym na ten QuickSync nie patrzył, chyba, że ta kamera, którą masz zapisuje w innym formacie niż AVCHD (osobiście nie znam takiej) - to znaczy zawsze lepiej mieć niż nie mieć, ale raczej ciężko będzie to realnie wykorzystać.

+Quote Post
Michal299
nadaj 23-02-2012, 14:37
Nr wypowiedzi: #9

epny

@Krzysiekdg

Pare cytatów z Wiki:

Badaboom is a media converter that uses NVIDIA GPUs to accelerate conversion of AVCHD to mobile devices.

Cyberlink PowerDirector 7 is capable of editing AVCHD natively, without transcoding, intermediate formats or proxy files. Using a patented technique (SVRT), AVCHD clips can be edited and output losslessly to AVCHD or Blu-ray Disc. PowerDirector also supports GPU encoding acceleration on both ATI and NVidia graphics platforms. PowerDirector can output the finished movie to a variety of video formats, DVD, AVCHD on DVD, or Blu-ray Disc.

No i odnośnie QuickSync:

http://www.youtube.com/watch?v=Nd5Ighxa1JM - i na koniec EDIUS który wspiera QS do edycji i konwersji AVCHD oraz: http://www.dvc.uk.com/acatalog/Firecoder_Blu.html ... jest napisane:
H264 is a very popular format which is used for AVCHD cameras, transmitting HD satellite signals, Blu-ray discs, MP4 files and FLASH files (for HD video on the internet). EDIUS can make H264 files for Blu-ray, MP4 and when writing Blu-ray discs. H264 is a very complicated format and can take a long time to encode so ideally you want some way to speed it up. - i za wikipedią: For video compression, AVCHD uses the MPEG-4 AVC/H.264 (AVC)

Godzinny film w jakości BlueRay EDIUS 6 konwertuje w 25 minut na procesorze z QS. Więc chyba jednak działa rolleyes.gif .

+Quote Post
Krzysiekdg
nadaj 23-02-2012, 16:55
Nr wypowiedzi: #10

epny

Ciekawe, ja z kolei widziałem kiedyś na forach wypowiedzi użytkowników, którzy pisali że przy QuickSync mieli gorsze czasy niż przy dedykowanej grafice, ale rzeczywiście może ten program EDIUS jest wyjątkiem - w końcu jak dobrze patrzę to on kosztuje ponad 3000zł (za tyle kupisz laptopa z Core i7 2630QM + nVidia GeForce GT 540M) podczas gdy te programy na które ja patrzyłem kosztują 200-300zł wink.gif

+Quote Post
antonio350
nadaj 23-02-2012, 19:06
Nr wypowiedzi: #11

karlus

Wypowiedzi: 79
Nr użytkownika: 27 610

Witam.Podepne sie pod temat.Interesuje mnie taki sprzęcik mogę dodać że od czasu do czasu gierki.Budżet do 6 tys.Matryca może być przeciętna bo mam Della 2410.

+Quote Post
Tiliac
nadaj 23-02-2012, 19:53
Nr wypowiedzi: #12

nynuś

Bardzo dziękuję wszystkim za Wasze odpowiedzi. Pomogły mi zarówno w kwesti procesora jak i karty graficznej.
Do Asura - oczywiście, że nie jestem takim ignorantem i nie mam zamiaru wysługiwać się innymi do pomocy samemu nic nie robiąc. Zanim zacząłem ten wątek przeglądałem podaną tabelę z procesorami, ale nie wiedziałem czy mam ślepo patrzeć na miejsce w rankingu czy też na wyniki któregoś z zamieszczonych dla każdego procesora testów (kilka kolumn na końcu - 3dMark, Cinebench) z uwagi na moje potrzeby "filmowe", a jeśli tak to na który z nich. Często jest tak, że procesor będący wyżej na liście ma słabsze wyniki w którymś z tych testów od procesora będącego niżej w tej tabeli. W każdym razie dziękuję Asura za opis dot. kart graficznych - dla mnie pomocny Poza tym jeszcze raz przyponę chodziło mi o edycję (załączam skan z pudełka kamery) a nie o konwersję z HD. Do konwersji wystarczający jest mój obecny słabiutki Celeron 2.4 gdyż robię to w załączonym do kamery programie "HD Writer" z podpiętą kamerą i to ona tak naprawdę konwertuje - tak jest przynajmniej w Panasonicu. Odbywa się to bardzo szybko. W instrukcji jest napisane, żeby raczej komputerem konwersji nie robić bo trwa to długo.
Załączona miniaturka(i)
Załączony obrazek

+Quote Post
Michal299
nadaj 23-02-2012, 20:16
Nr wypowiedzi: #13

epny

Dla wymienionego oprogramowania HD Writer w zupełności wystarczą poniższe procesory (jeśli patrzymy na wydajność):

i7 2540M , i7 2620M, i7 2640M, i7 2360QM, i7 2720qm, i7 2820qm ... i wszystkie "wyżej" w rankingach. Niestety GPU niewiele tu da bo oprogramowanie praktycznie nie wspiera akceleracji (nie wspierało?). Dodatkowo radzę aktualizować je ze strony: http://panasonic.jp/support/global/cs/soft...hdw26ee_w7.html ze względu na brak kompatybilności wersji przed 2.0 z formatami 1080p50 oraz 1080p60.

Dell Vostro 3550 i7-2640m 8gb 500gb 7pro64x hd6630

Vostro nie jest moim "ulubionym" rozwiązaniem, po prostu z tym CPU (taktowanie 2,8 - 3,5 GHz) odczuje pan Tiliac najlepszą wydajność w starszej aplikacji opartej tylko na wydajności CPU.
Powód zmiany treści: usunąłem link do sklepu /tc

+Quote Post
Tiliac
nadaj 24-02-2012, 18:00
Nr wypowiedzi: #14

nynuś

Wielkie dzięki Michal299

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 1-08-2014 - 2:38