IPB

Witamy gościa ( Logowanie | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topic
NVidia/Optimus i linux
steffx
dodano 26-03-2012, 14:36
Nr wypowiedzi: #1

Grupa: Forumowicz
Wypowiedzi: 1
Nr użytkownika: 47 419

Witam,

(to mój pierwszy post, więc za ew. niedociągnięcia - przepraszam)
wszyscy wiedzą o braku supportu NVidii optimusa pod linuxem. Znane są też heble (vel "rozwiązania") w stylu bumblebee ale nie rozwiązują one problemu, a jedynie mało skutecznie omijają.
Moje pytanie brzmi: czy komuś udało się znaleźć lapka na którym mimo optimusa nvidia działa jak należy, wszystkie wymagające opengla aplikacje chodzą bez problemu (nie ważne, czy customowe, czy ogólnie dostępne)? O vdpau wspomaganym, aż boję się myśleć smile.gif.

Słýszałem, że nowe lapki asusa, mają możliwość wyłączenia intela w biosie - a do dyspozycji zostaje sama karta nvidii. Czy to prawda, czy słyszałem bzdurę? Sam nie mam możliwości zweryfikowania, bo mam vostro3750 które zupełnie sobie z linuxem nie radzi. A przynajmniej dużo gorzej niż mój wiekowy asus a6jc z c2d i geforcem 7300 smile.gif.

Pytam, ponieważ chciałem tego vostro wymienić na jakiś sensowniejszy sprzęt, ale jedyny jaki znalazłem bez hybrydy to dość drogi sony vaio F (GT540M). Kosztuje ~6k zł, kiedy lapki z szybszą hybrydową nvidią (np GT555M czy GT635M) kosztują ~1,5k mniej.

Z góry dzięki za wszelką pomoc
Go to the top of the page

+Quote Post
Sparc
dodano 2-04-2012, 16:22
Nr wypowiedzi: #2

Grupa: + Zasłużony
Wypowiedzi: 23 396
Nr użytkownika: 75
Laptop: MacBook Pro

Raczej takowego nie ma.

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=38223

--------------------
Some systems don't need improvement

+Quote Post
condylus
dodano 5-04-2012, 11:02
Nr wypowiedzi: #3

Wypowiedzi: 27
Nr użytkownika: 46 964
Laptop: MSI GT780DX-608XPL

Bez hybrydowej grafiki znajdziesz też wiele laptopów z segmentu gamingowych laptopów. Ja mam MSI GT780DX z i5, kosztował kilka miesięcy temu 4600, teraz jest jeszcze tańszy. Nie ma Optimusa, tańszy od 6000 zł o których wspomniałeś, a wydajność GTX570m o niebo lepsza od gt555m czy 635m, o których wspomniałeś. Wydaje mi się, że większość laptopów z GTX nie ma Optimusa, Toshiba Qosmio miała, z tego co pamiętam, gdy szukałem laptopa, ale reszta raczej nie.
Od razu odpowiadam, że na moim MSI linux działa, nie miałem żadnych problemów z kompatybilnością.

+Quote Post
kiko80
dodano 16-04-2012, 9:06
Nr wypowiedzi: #4

Wypowiedzi: 10
Nr użytkownika: 47 044
Laptop: PackardBell TS11HR

PackardBell TS11 ma w biosie mozliwość która grafa działa zintegrowana czy dedykowana

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (1 gości i 0 użytkowników anonimowych)
0 użytkowników:

RSS Wersja Lo-Fi_|_Informacja o cookies Zegar wskazuje: 18-06-2019 - 7:50